Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Mój bit hip-hop 2010/09/28 20:10 #9687

  • pener93
  • pener93 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Oceniać. Powiedzcie co dodać co ująć wiem że to temat rzeka ale jeśli bym dostał kilka wskazówek to byłbym wdzięczny...
nonkonform.wrzuta.pl/audio/7GxWau8zvdW/bit10_by_cs

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mój bit hip-hop 2010/09/28 20:48 #9688

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Żeby żądać ocen trzeba najpierw ocenić, proste jak drut- zasada wzajemności. A co do bitu- bida z nyndzą. Ciągle to samo, miks nie istnieje.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mój bit hip-hop 2010/09/28 20:57 #9689

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Faktycznie rzeka bo łatwiej i szybciej będzie wymienić co jest niż to czego brakuje ;). Słychać ostre początki, dłuuuuuga droga przed Tobą. Perkusja słaba jakby ktoś stukał długopisami, musisz dodać jej kopa, skorzystać z innych sampli, przetworzyć. Kompletny brak basu, a na pewno nie jest nim to głośne pierdzenie co kilka taktów. Właśnie - stanowczo za głośno cokolwiek to jest. Jako główną melodie słychać jakiś dziwny instrument.

Jest źle, nie ma co ukrywać ;). "Beat" składa się z 3 ostatecznych dźwięków perkusji, dziwnego pierdzenia i melodii, które są zapętlone przez 2 minuty na jakieś 2 takty i zmieniane co chwile miejscami, raz to osobno raz to razem. Nie buja tutaj nic - muzyka to melodia, rytm, lub jedno i drugie a tutaj nie ma nic.

Miks też leży, no bo perkusja za cicho, dźwięk basopodobny za głośno.

Żeby nie było, nie jestem złośliwy tylko piszę co słyszę i pokazuję to co jest do poprawy ;).

Szczerze to nie ma co poprawiać tylko skasować wszystko i zrobić coś nowego. Punktem zaczepu mogłaby być ta melodia, zrobić do tego perkusję i normalny bas. Posłuchaj jakichkolwiek kawałków HH i wzoruj się na tym. Nie od razu będziesz kręcił mega produkcje, ale jakiś poziom mam nadzieje będziesz sobie powoli wyrabiał.

Jeżeli chodzi o rady to przede wszystkim słuchaj, naśladuj, rób to co uważasz i rób to jak najlepiej, muzyka to dźwięki które słyszymy i tworzymy, nie ma żadnych utartych schematów. Nauka gry na instrumentach i obsługi programów to jedno i te porady znajdziesz na forum jak i w dziale poradników, ale na kreatywne granie samej muzyki nie ma już utartych schematów, bo nikt z góry nie powie jak zrobić miks kiedy każdy projekt musi być robiony indywidualnie i brany na słuch ;).

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mój bit hip-hop 2010/09/29 14:10 #9692

  • V G
  • V G Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 117
  • Otrzymane podziękowania: 5
Chłopie... nuda! jak puściłem pierwsze 30 sekund to wiedziałem że ta prosta melodia będzie się zapętlała do końca :D
Ten pseudo "bas" chociaż nawet ja bym tego tak nie nazwał
(niech zgadnę - TAL-BassLine ?), jest zwyczajnie nie przyjemny. Pojawia się za często. Już lepiej by było użyć boobass :) Nie ma co tego wyrzucać. Z tego można zrobić jeszcze ciekawy kawałek :)
Musisz tylko użyć wyobraźni. Dodaj więcej instrumentów (np. jakieś stringi), zmień linię melodyczną. O miksie już nawet nie mówię.
Chętnie pomogę. GG: 9079179 :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mój bit hip-hop 2010/10/14 11:33 #9817

  • pener93
  • pener93 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 3
  • Otrzymane podziękowania: 0
Trochę chciałem się obronić gdyż dopiero co zaczynam zabawę w fl studio nawet nie mam pojęcia jak zrobić dobry mix, umiem sobie jeszcze jakoś poradzić z melodią ale mix i przejścia to dla mnie czarna magia, potrzebuje podszkolenia jakiegoś, bo na razie samouk jestem...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mój bit hip-hop 2010/10/14 12:35 #9819

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
"Umiem sobie jeszcze jakoś poradzić z melodią"

Czyli nie znasz zasad muzycznych? Przykro mi, ale to żadna obrona, że "dopiero zaczynam, nic nie potrafię, nie znam się na muzyce, wklepuję byle co i proszę o ocenę i wyrozumiałość". Weź ogarnij najpierw nuty, tonacje, dźwięki, melodie, harmonie w podstawowym stopniu, czytaj pliki midi jak są zbudowane i dopiero zacznij komponować, bo tego trzeba się nauczyć i nie ma usprawiedliwienia - muzyka to nie łatwa rzecz. Jeżeli chodzi o techniczne rzeczy i o miks to wychodzi on z czasem dlatego tutaj jedynie metody prób i błędów.

Polecę Ci tak samo jak w innym temacie artykuły ze strony Estrady i Studio, te archiwalne numery jak i FAQ.

Co do muzyki to wszędzie znajdziesz jakiekolwiek informację, Wikipedia posiada dosyć spory dział encyklopedyczny z tego tematu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena