Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

iNNi - Msza Niedzielna (Projekt LR Remix) 2011/05/11 21:53 #12384

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3


iNNi - Msza Niedzielna (Projekt LR Remix)

Muzyka: Projekt LR
Tekst: Grzegorz Ciechowski

Daw: FL10
VST: za dużo by wymieniać. Z najważniejszych to Styrus, DirectWave, FPC

utwór mojej drugiej kapeli tyle że w remiksie mej rodzimej. Wiem ze kolejny remiks itd. Wypadałoby w końcu zrobić coś własnego lecz jakoś weny brak :) Zmęczenie materiału po nagraniach na oficjalną płytę ;)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: iNNi - Msza Niedzielna (Projekt LR Remix) 2011/05/11 22:30 #12386

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Remix oczywiście bardzo fajny :). Jednak jeżeli chodzi o tekst i ogólną koncepcję tego kawałka to nie trawię takiej awangardy w postaci niestandardowego tematu, dziwnego wyrazu, niezrozumiałych form i przesłania na siłę - jak nikt tego nie rozumie, to znaczy, że jest mądre, a jak zrozumie to ma satysfakcję, że jest ponadprzeciętny. Takie coś jak Maria Peszek reprezentuje. Znam takich ludzi z obu stron barykady ;). Jedni piszą byle co, bo tłum i tak będzie się doszukiwał przesłania i cokolwiek zrobią będzie dobrze - czy to piosenka o żyrandolu w ubikacji czy niebieskich grzybkach, albo same ochy achy w rytm muzyki. Słuchacz z kolei będzie przypisywał różnorakie metafory i wiele rzeczy mu pod to podpasuje, nawet najbardziej abstrakcyjne przez co uzna, że to fajne jest bo ma tyle ukrytych znaczeń ;). Tak jak te "Panie Polonistki" w szkołach doszukujące się miliona znaczeń i kodu czasoprzestrzeni w poezji kiedy autor zapewne chciał wyrazić po prostu emocje i tylko ciekawie to napisać ;).

Swoją drogą ciekawy paradoks, może to wykorzystać też i tak.

Cokolwiek by się nie działo słuchaczy na pewno znajdziecie, jednak jeżeli chcecie być ponad przeciętni to pamiętajcie aby nie wpisywać się w te ramy wyżej i nie być źle zrozumianym czy odebranym jako taka "awangarda 3 po 3" przez takich jak ja ;P. Życzę powodzenia z kapelą.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: iNNi - Msza Niedzielna (Projekt LR Remix) 2011/05/11 22:35 #12387

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
tekst nie nasz tylko lidera grupy "republika", już świętej pamięci Grzegorza Ciechowskiego.

Sam tekstu nie rozumiem tak szczerze. Dla mnie to po prostu opis sytuacji i jakiejś głębi się nie doszukuję :P Wolę macnąć klawisz ;)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: iNNi - Msza Niedzielna (Projekt LR Remix) 2011/05/11 22:37 #12388

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No to trochę nie-nowy ten tekst ;). Pewnie wielkiego przesłania nie ma stąd jest jaki jest, lepiej tak zostawmy bo nie wiadomo coautor miał na myśli. Każdy i tak dopowie swoje w takim przypadkach :).

Te remixy które robisz tworzysz razem z kimś w grupie? Czyli nie solo ;)?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: iNNi - Msza Niedzielna (Projekt LR Remix) 2011/05/11 22:41 #12389

  • Lecter
  • Lecter Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
Robię takie rzeczy sam. Mam jeszcze wokalistę w grupie ale to do wspólnych kawałków. Za całą warstwę muzyczną u nas w sumie odpowiadam ja :P Tylko dopiero niedawno "nauczyłem się" miksować tak by to jakoś brzmiało.

Bo łącznie to babram się w trzech projektach. Projekt LR - rodzima formacja z czysto industrialnym podejściem do życia,
Szepty i Krzyki - Wspólny projekt z Wokalistą zespołu iNNi
iNNi - a tu jestem od elektroniki i klawisza :P
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena