Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

a co powiecie o tym Biciku 2011/04/13 22:52 #11930

  • mbb
  • mbb Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
sendfile.pl/65683/beat_o2_gitara.mp3

Proszę o komentarze.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: usunięto załącznik

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/14 06:22 #11931

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, właściwie nie ma czego komentować - zapętlone brzmienia różnych brzmień gitarowych bez jakiejkolwiek zmiany tonacji w połączeniu z brzmieniem perkusyjnym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/14 12:21 #11932

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dla odmiany powiem, że mi się nawet podoba. Może inaczej - podobałoby mi się gdyby było trochę inaczej zrobione ;). Widać, że to jednostajne loopy, ale można by je lepiej wykorzystać. Gitara z intra i ta co wchodzi jako druga stanowiły by ciekawy składnik gdyby dużo bardziej urozmaicić beat. Taka sobie perkusja i ta dziwna przesterowana stopa potem tego jednak nie robi. Wbrew pozorom na jednym akordzie można zrobić dużo ciekawych rzeczy.

Przykłady:





No albo to okropne dzieło które kiedyś zmajstrowałem na jednym G a mimo to się przyjęło tu i tam ;P:



Jak widać da się tylko trzeba kombinować inaczej - kiedy akordy nie zmieniają się trzeba je zastąpić innymi zmianami. Beat nie może lecieć 8 albo 16 taktów ciągle taki sam kiedy melodia się nie zmienia. Beat i inne przeszkadzajki muszą działać aby nie denerwować a przede wszystkim nie nużyć słuchacza. Są jednak osoby co lubią takie samploklejstwo i będą słuchać dobrze zrobionej sklejanki.

Pozdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/14 12:59 #11933

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Nie no, co wy, panowie! Ten bit to mistrzostwo świata! ;)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/15 18:37 #11941

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
heee heee heee...
Nex masz dzis dobry dzien chyba ;)
Wiadomo ze kazdy kleil kiedys jakies petle cwiczac aranz ;) w jakichs E-jayach itp.
Moja rada taka bro: Zrob to jak Adam Slodowy,SAM :)
Cwicz ,kombinuj ,szukaj podpowiedzi.Jak szybko dojdziesz do celu zalezy od Twojej inteligencji i checi.Samozaparcia oraz charakteru.Z pewnoscia nikt Cie nie bedzie klepal po plecach,zwlaszcza za takiego brzdaca ;)

Z drugiej strony zauwazylem ze wieeelu producentow bez zazenowania wrzuca w swoje projekty petelki,zwlaszcza perkusyjne i to nie ciete czy chocby lekko edytowane.
Przykladem moze byc wedlug mnie swietnie zaaranzowany utwor Adama Szabo z "Cool Staff" dziesiatej odslony naszego DAWa.Opieprzylbym go za ta perkusje he he

Co do Twojego walka NEX (G)...mimo ze odsluchiwalem na kompie w pracy,to musze powiedziec: miks zajebonko

Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/15 21:23 #11946

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jak widać czasami naprawdę dziwne rzeczy przypadają mi do gustu ;P.

Loopy to faktycznie plaga - usłyszane raz mogą być fajne (bo nieświadomie) ale jeżeli ktoś już znał takiego loopa to ocena całości spada -100%.

Zapodam małą ciekawostkę w związku z tymi znudzonymi samplami - być może ktoś będzie już kojarzył motyw ponieważ było kiedyś coś na wykopie, ale nie zwróciłem na to szczególnej uwagi a dopiero przeczytałem w Sound Effects Bible o co chodzi :). Tzw. Krzyk Wilhelma :D.



Pojawia się niemal w każdym filmie nie mówiąc już o kreskówkach :). Zaczęło się od tego, że sampel ten został kilkakrotnie wykorzystany w jakimś tam filmie którego tytułu już nie pamiętam. W tamtych czasach było to o tyle śmieszne, że kolejni sound designerzy robili sobie jaja i wrzucali taki Easter Egg do swoich zleceń ;). Ciągnie się to aż po dzisiaj :D.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/15 23:03 #11947

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
he he he
Nigdy bym nie zwrocil na to uwagi.Rechotalem sie jak ulomny jakis.Dobre!

Sound Effect Bible?hmmm...zaraz obadamy :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:a co powiecie o tym Biciku 2011/04/15 23:11 #11949

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie chcę robić offtopa, ale książka faktycznie godna polecenia :). Nie dawno dostałem przesyłkę i właśnie jestem w trakcie czytania - mega odkrywczych rzeczy tam nie ma, ale jakby ktoś nie dawał rady ogarnąć to jest opisany proces nagrywania efektów od wyboru sprzętu po końcowa obróbkę + co najważniejsze 1/3 książki to wademekum uzyskiwania najważniejszych efektów. Do wyrwania na ebayu za około 70zł w jednym ze sklepów Brytyjskich ale skierowanych do Polskich czytelników (wysyłka za darmo) ;).

Żeby nie było, że poza tematem - dalej podoba mi się ta gitara, czekam na lepsza wersję mimo że to loop ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena