Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Always in my mind 2008/07/27 23:29 #1099

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Moja ostatnia produkcja nad która siedziałem ostatnimi nocami.

Tytuł: Always in my mind
Wykorzystane oprogramowanie: fl studio 8
Gatunek: Trance


www.wrzuta.pl/audio/6NYf13C7e0/



I tak przy okazji zna ktoś dobra stronke która nie kiepsci jakości tak jak wrzuta.pl ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Always in my mind 2008/07/28 01:12 #1103

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Np. Streemo, myspace, muzzo. Morzesz też spróbować darmowego serwera FTP lub stronek z darmowym hostingiem plików. W przeciągu 4 lat non stop próbowałem najróżniejszych serwerów. Najlepszy z nich moim zdaniem jest Filefront. 1 GB miejsca, pliki nigdy nie są usuwane, nie zablokują Ci konta jak się nie zalogujesz w ciągu 30 dni, direct linki i wiele innych ciekawych rzeczy. Jedyny minus to taki, że nazwy plików nie moga być za długie. Max chyba 10-15 znaków co jest czasem denerwujące, ale i tak uważam filefront za najlepszy.

EDIT:

Bardzo ładnie. Momentami za duży pogłos. Ale ogólnie zostaw go tylko bardziej zbalansuj bo przytłumia wszystko zwłaszcza bit. Możesz użyć jakiegoś stereo expandera, kompresora albo po prostu we frutowym mikserze. Albo pogłos wrzuć na kanał wysyłkowy, albo normalnie na insert i pobaw się parametrem stereo separation. Ja bym jednak reverb wrzucił na jedną z wysyłek, ściszył i przeniósł na tył (wiem, że w stereo jest niemożliwe uzyskać przód i tył, ale idzie zrobić takie złudzenie). Zaś kanał, który będzie przechodził przez kanał wysyłkowy, bardziej na przód, ale troszeczkę. Kanał z bitem na przód i kanał master trochę na tył.
Objaśnienia:
przód - stereo separation w lewo
tył - stereo separation w prawo

Możesz też pokombinować parametrami mix/dry/wet w opcjach pogłosu. Tym też można zdziałać cuda. I proponowałbym zaryzykować i wrzucić jeszcze na kanał z pogłosem multiband compressor albo maximusa i poodcinać odpowiednio częstotliwości. Też powinno zadziałać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Always in my mind 2008/07/28 14:13 #1110

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzięki za rady co do tego gdzie wrzucać pliki z muzyka tego mi brakowało. Oczywiście wszystkie darmowe strony?I dzienks za koment do nuty pokombinuje z tym pogłosem chociaż powiem szczerze ze mi nie przeszkadza. W sumie to go specjalnie zrobiłem, taki był mój zamysł ale sprobować nie zaszkodzi :) pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Always in my mind 2008/07/28 20:04 #1114

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ale przecież napisałem, że mi się podoba. Niech zostanie taki jaki jest, tylko troszeczkę go "wypoziomuj" żeby tak nie przytłaczał bitu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Always in my mind 2008/08/08 20:39 #1264

  • DelIvered
  • DelIvered Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 15
  • Otrzymane podziękowania: 0
Intro mnie rozwalilo :) po prostu swietne. Poniewaz napisane jest ze to Trance to sie spodziewalem potem klasycznej budowy a tu kiszka :/ mysle ze mozna by z tego wykrecic naprawde wspanialy tune ale to wymagaloby sporych zmian bo poki co to przykro mi ale nie jest trance. electronica czy moze cos w tym stylu ale bez breakdownu (pomijam juz nawet build-up, release i outro) to chyba jeszcze trancowy kawalek nie powstal :) Co nie zmiena w sumie faktu ze gdyby pociagnac utworek dalej po intro na tym poziomie to by był naprawde atrakcyjny kawalek.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Always in my mind 2008/08/10 18:31 #1294

  • markuszxc1
  • markuszxc1 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 81
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dzieki za słowa uznania. Nad intro pracowałem chyba najdłużej dlatego może tak wyszło. Na początku nawet zastanawiałem się czy nie pociągnąć całego utworu jako samo intro i nie wprowadzać bitu.
Słowo "trance" dopisałem na samym końcu ponieważ chciałem przyporządkować utwór do jakiegoś gatunku a ten wydawał mi się najbliższy. Osobiście staram się nie ograniczać do wyznaczonych ram bo wydaje mi się to głupie. Gdy zaczynam robić jakiś kawałek nie myślę w kategorii to będzie w 100 procentach trance, house, dance czy nawet muzyka poważna czy coś innego. Jeśli mam jakiś nowy pomysł, który nie pasuje do gatunku, w którym jest reszta utworu to nie dbam o to - po co mam się ograniczać muzyka to przecież wolność, płynie z wyobraźni a te zasady przecież tez człowiek stwarzyl i to tez było kiedyś nowe.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena