Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kalosz - west hip hop 2011/01/17 22:19 #10795

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Tytuł i wykonawca: West Hip Hop - Kalosz

Gatunek:
Hip Hop

Wykorzystywane oprogramowanie (DAW): FL Studio 7

Wykorzystywane wtyczki: 3xOsc, Sytrus, MinimogueVA, inne sample

Wykorzystywane efekty: Reeverb, Compressor, Free Filter, Parametric EQ 2, P. EQ, Bass Boots, Delay Bank

Link do pliku: w129.wrzuta.pl/audio/2ChBfo1IPOL/hh


Kawałek baardzo stary, właściwie pierwszy poważniejszy jeśli chodzi o zabawe muzyką. Zrobiony na bardzo słabym sprzęcie więc jego jakośc nie jest dobra zwłaszcza, że jest bez żadnych miksów czy masterów. Osobiście już mi tak się nie podoba :P Ale myśle, że jak na hip hopowy kawałek w stylu West Coast, Lay Low jest dośc ciekawy więc postanowiłem go wrzucic. Nie prezentuje on jakiś wysoki poziom gdyż dopiero zaczynałem przygode z FL i byłem jeszcze "zielony" więc podchodźcie z dystansem do niego hehe :P Mile widziane komentarze :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/18 18:02 #10802

  • Lewanderski
  • Lewanderski Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 10
  • Otrzymane podziękowania: 0
Ogólnie jak na pierwszy kawałek oka. Dlaczego bez miksu? O ile mi wiadomo "jakiś" miks zawsze można zrobic :) Molodia moim zdaniem brzmiała by lepiej chord, nawet najprostszy. Pozdrawiam!
Gdyby w samplach był szuwaks to bym umarł na ubaw :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/18 21:48 #10803

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
Miks raczej taki na spontana był żeby to wszystko jakoś skleic. Jest to stara produkcja więc nie pracowałem nad jej końcowym brzmieniem dośc szczegółowo dlatego może nie brzmiec tak jak powinna. Chodziło mi tu głównie o pomysł :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/19 00:48 #10806

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To plumkanie denerwuje tylko, a miejscami pojawiają się fałsze ;). Właściwie to nic mi tutaj nie pasuje dlatego dalej nie komentuję, bo rozumiem, że to jest bardzo stary kawałek, a początki każdy ma trudne :).

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/19 17:25 #10813

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
O jakie fałsze chodzi N.E.X. ? :) A jeśli chodzi o "plumkanie" to właśnie z tego jestem najmniej zadowolony hehe.
No jak dla mnie się to jakoś skleja. Owszem stary kawałek, w sumie jak na chwile obecną też mój poziom nie jest aż taki wysoki, powoli do przodu idę :)
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/19 17:53 #10814

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Będąc szczerym właśnie w tym problem, że się nie skleja - stopy praktycznie nie słychać, werbel wali za mocno z takim odgłosem jak w pustym pokoju 5mx5m. Motywem prowadzącym jest plumkanie do którego czasami coś tam przygrywa, zrobi się szum. W żadnym stopniu nie przypomina hip hopu z west coast ;).

No ale to stary kawałek, teraz pewnie lepsze rzeczy robisz, posłuchałbym chętnie różnicy :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/19 21:58 #10822

  • kalosz
  • kalosz Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 78
  • Otrzymane podziękowania: 0
No właśnie z bębnami mam problem i nad tym staram się pracowac. no może i masz rację, west coast przypominc może jedynie tylko 'formą" (chodzi mi o to, że jest jakiś lead, pojedyncze plumkania charakterystyczne dla tego gatunku hehe).

Doświadczony jeszcze nie jestem. można powiedziec, że się rozkrecam dopiero powoli. No mam pare rzeczy ale nie są jakoś dokończone bo mi coś w nich brakuje i wogóle :P postaram się wrzucic jakiś krótki miks moich pomysłów jak je w miare ogarne :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kalosz - west hip hop 2011/01/19 22:29 #10824

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Luz, ja nie krytykuję, więc nie musisz się tłumaczyć :D. Wiadome, że początki to początki, dopiero się ogarnia.

Jak coś skończysz to wrzuć ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena