Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

pika - ragga jungle bells 2010/12/25 16:31 #10622

  • pika
  • pika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam ponownie Wink
Wzialem sobie do serca wasze uwagi Wink i poczytalem troche o podstawach muzyki Smile
i naprawde sadze ze wyszlo mi to na dobre Smile

dlatego zapraszam do odsluchu nowego kawałka ragga junglowego Smile w klimacie światecznym Smile




Prosze o surową ocenę i znów powiedziec co robie zle itd itp. Smile

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/25 21:50 #10623

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No niestety dalej nie równo wszystko. Takt już jest, ale w tym takcie dalej wszystko chodzi jak chce. Taki pijany swing. Posłuchaj jakichś utworów na których się wzorujesz i spróbuj zagrać tak równo jak oni, nie możesz tego nie słyszeć ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/26 09:30 #10624

  • pika
  • pika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 0
no wzoruje sie na tym


ale chodzi ci ze perka jest nie równo tak ? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/26 11:51 #10625

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wszystko, ale melodia najmniej i nie tak odczuwalnie. Nigdy się to nie zmieni dopóki nie zmienisz podejścia, dalej robisz nie w takcie inaczej by nie było tego problemu ;).

W kawałku który zapodałeś jest fajny bujający rytm, taki synkopowany i swingujący. Polega to na tym, że wszystkie elementy które nie są równo na 1,2,3,4 są lekko przesunięte do przodu, ale mimo to dalej W TAKCIE. Policz sobie jak to leci - 1,2,3,4. Werbel zawsze na 2 i 4, stopa na 1 i 3,5 lub jak kto woli na 3i licząc ósemkami - 1 i 2 i 3 i 4 i. U Ciebie jest każda nuta gdzie indziej. Pół taktu przyspiesza, druga połowa okej, hihaty kompletnie pijane, a koniec każdego taktu urwany. Musisz to opanować ;).

Nie mam pomysłu jak to dalej tłumaczyć, szczerze to nigdy bym nie pomyślał, że ktoś będzie robił w ten sposób i nie ogarniał takich podstawowych pojęć muzycznych jak takt. No nie wiem jak pomóc, musisz to zrozumieć jakoś ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/26 14:17 #10626

  • pika
  • pika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 0
czaje o co chodzi ;) naprawde dziekuje ci za te rady :)
ale mam do ciebie jeszcze jedna mała prośbę :D

bo najbardziej mi chodzi o perke :) bo od niej zawsze zaczynam

tutaj pokazuje ci jak to u mnie wyglada

img524.imageshack.us/img524/3674/beztytuugf.jpg

a perkusje robilem z lekcja tego typa



i moja prosba jest taka czy bys mogł to po układac , uzyc swojej wiedzy , i mi zaprezentowac :) tak jak to powinno brzmiec ja wtedy bede widzial roznice z ktorej wyciagne wnioski i zapewne sie naucze :)

jesli oczywiscie znajdziesz chwile na to :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/26 17:54 #10627

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Perkusje najlepiej układać w step sequencerze, a nie pianorollu, wtedy możesz ustawić parametr swing, żeby ręcznie nie psuć tego.

Możesz zapodać projekt jakiś to poprawie jak będzie źle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/27 08:22 #10628

  • pika
  • pika Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 25
  • Otrzymane podziękowania: 0

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:pika - ragga jungle bells 2010/12/27 23:26 #10629

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Projektu nie przerobie, bo nie mam tych wtyczek jakich użyłeś i zapis jest niezrozumiały. Mogę się domyślać ale nie będę mieszał. No niestety jak na dłoni widać, że wszystko źle jest, byle jak wstawione. Człowieku, po to masz tą siatkę i numerację taktów, żeby z tego korzystać, nie możesz robić w ten sposób jak teraz.

Zamieszczam małą paczkę z projektem i dwoma screenami w bmp żeby wyraźne były.

www.speedyshare.com/files/25926416/perka.zip

Na screenach zaznaczyłem w Twojej playliście gdzie masz takty i jak one są liczone, jak łatwo zauważysz to co zrobiłeś kompletnie nie pasuje i jest antyrytmiczne. Na drugim obrazku to samo tylko odpowiednio widok pianoroll perkusji która jest zawarta w projekcie.

Zrobiłem tam przykładowo jakiś schemat w FPC abyś mógł to otworzyć. Na screenie jest pokazane wraz z zaznaczeniem taktów i liczeniem w takcie. Możesz tam zobaczyć na jakie wartości jest przypisana perkusja i jak zauważysz wszystko leci równo i jest płynnie zapętlone, bo jest w takcie. W przypadku perkusji możesz tworzyć dowolne długości, nawet jednego taktu, ale zawsze muszą być one parzyste, bo inaczej będą dziwne przeskoki wybijające z rytmu 4/4. Czyli dwa takty, cztery lub osiem, więcej jest bez sensu bo przecież zapętlasz to potem w playliście, lepiej zrobić więcej 2 taktowych wariacji niż upychać na jednej ścieżce wszystko.

Chodzi tutaj o frazy muzyczne, w metrum 4/4 co 4 takty najczęściej się coś zmienia, wchodzi nowy motyw, przejścia itd. Dla kontrastu w 3/4 (walce i takie tam) też co 4 :). Z kolei 2/2 które kojarzę głównie z Polką zmienia się co 2 takty :). Jak można zauważyć to ten drugi czynnik wyznacza długość fraz. Jasne, że można to potem naginać i tworzyć nieregularne przejścia i frazy, ale żeby to robić trzeba najpierw zrozumieć jak to działa.

Nawiązując jeszcze do tych parzystych ilości - jak przyjrzysz się bliżej playliście zobaczysz, że co 4 takty zmienia ona kolor na ciemniejszy lub jaśniejszy. Jest to kolejne ułatwienie pomagające odpowiednio skomponować utwór.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena