Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Kierunek: Reżyseria dźwięku 2010/02/11 09:41 #7339

  • V G
  • V G Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 117
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam!
Zbliżam się co raz bardziej do ukończenia szkoły średniej i stwierdzam powoli, że moim powołaniem jest tworzenie muzyki, edycja, obróbka (praca w studiu, obsługa imprez, tworzenie muzyki do filmów czy gier).

Jaki kierunek jest najlepszy do tego?
Czy polecacie np. reżyserię dźwięku w Warszawie? a może w Poznaniu... być może ktoś z Was studiuje na takim kierunku.
A może lepsze by były studia kompozycji na AMUZie.
Słyszałem że na reżyserię dźwięku bardzo trudno się dostać, a osoby po profilu humanistycznym nie maja praktycznie żadnych szans.

Proszę o podzielenie się swoimi doświadczeniami :)
pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kierunek: Reżyseria dźwięku 2010/02/11 16:19 #7342

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Na każdy kierunek związany z realizacją dźwięku (reżyseria także) jest SITO egzaminów wstępnych- solfeż barw, typowo muzyczne testy pokroju rozpoznania przewrotów akordów, tonacji, także egzamin z fizyki (jesteś zwolniony jeśli masz z tego przedmiotu maturę) oraz coś na kształt rozmowy kwalifikacyjnej.

Zamierzam spróbować w tym roku na Akademię Muzyczną w Katowicach- na razie mam nabytą książkę "Podręcznik Akustyki" Altona Everesta, mam nadzieję, że w reszcie sobie dam radę.

Najlepiej jest poszukać forum, gdzie można się dowiedzieć o szczegóły tego typu egzaminów.

Jednak jest jeden babol- mało jest miejsc, sporo chętnych, ponadto w pierwszej kolejności idą osoby pracujące w branży- przez co jest cholernie ciężko się dostać, aczkolwiek uważam, że warto spróbować.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kierunek: Reżyseria dźwięku 2010/03/13 16:06 #7667

  • Ahremov
  • Ahremov Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • W muzyce wszystko jest mozliwe (Novation)
  • Posty: 542
  • Otrzymane podziękowania: 17
W Szczecinie nie masz co szukac.
Myslalem rowniez o tym by w rodzinnym miescie u czeszczac na podobne wyklady,jakies studium czy cokolwiek...ssss... z e r o.
Wpadlem na pomysl by podejsc np.do"Profesji" i zagaic temat :ze duzo chetnych...mlodych,zdolnych.Ze pomoge za darmo...he he
Pani w sekretariacie:rezyseria dzwieku???a co to?
Pani dyrektor:to by bylo nieoplacalne.
Moze jakis wiec "cichych producentow"?
Na otarcie lez DJ.Shop wyskoczy z kursem didzejki eh...i nie jest zle ziom. he he
Powaznie to doradzam jakis moloch powszechnie uwazany.Zwroc uwage na popularnosc szkoly i kontakty ktore w niej nawiazesz.
Tylko ktora ze szkol mnie wypchnie najwyzej,najdalej?Najwierniej przekaze informacje?
W ktorej sa najlepsi nauczyciele?

Wlasnie, jest jakas elitarna malutka szkolka z ktorej pochodza wielcy mistrzowie?
Z checia poczytalbym cos.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena