Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Moja przygoda z muzyką - czyli jak to się zaczęło 2008/06/02 18:52 #434

  • admin
  • admin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Moja przygoda z muzyką zaczęła się jeszcze w szkole podstawowej, tak się składa w tamtych czasach nie miałem komputera ani klawiatury sterującej - co jest oczywiście zrozumiałe - jednak jednej gwiazdki pod choinką znalazłem instrument klawiszowy Casio CTK-550 - radość była przeogromna. Zacząłem rozwijać swoje umiejętności gry na instrumentach klawiszowych - gram ze słuchu - nuty? - co to są nuty? - osobiście nie potrafię grać z nut, jednakże taka umiejętność przy tzw. "słuchu absolutnym" - nie jest potrzebna :)
Szkoła muzyczna? - tyko mijałem w drodze do LO.
W szkole średniej były marzenia o posiadaniu instrumentu klawiszowego typu Workstation - do tej pory stacja robocza w stylu Roland (seria VA) czy też seria G-70 pozostają tylko w marzeniach.
No ale właściwie jak trafiłem na program Fl Studio?
Przypadkiem - początkowo spróbowałem Cubase VST wtedy w wersji 5.0- podchodziłem do niego dwukrotnie. Jednak za każdym razem coś mnie od niego odciągało.
W końcu przez zupełny przypadek -jest rok 2002 - matko to już 6 lat:) zainstalowałem wtedy nazywający się dumnie Fruity Loops Studio w wersji 3.56 - pamiętam dokładnie to były wakacje - a nie miałem nawet własnego komputera.

Pierwsze kroki?
W step sequencerze ułożyłem prosty beat - szok - pomyślałem - jakie to proste:) i właśnie tak to się zaczęło:
Pierwszy utwór narodził się w wersji 4.x.x - dokładnie 29 października 2003
Tytuł pierwszej produkcji: bardzo przewrotnie - My first hit:)

A jakie są Wasze początki z Fl Studio?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja przygoda z muzyką - czyli jak to się zaczęł 2008/06/03 02:05 #442

  • Mindcrusher
  • Mindcrusher Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Hohohoho moje początki były śmieszne bardzo =)

W czasach podstawówki byłem wielkim fanem Scootera. Miałem ich wszystkie albumy do 2002 roku. Pod koniec 5 klasy zacząłem słuchać radia Planeta. Pół roku później znałem nazwy wszystkich utworów jakie leciały na stacji, co tydzień słuchałem listy Mega Bit Dance Chart Twenty i sumiennie oddawałem głosy na swoje ulubione utwory. Słuchałem również relacji z klubów na nocnych audycjach. Wtedy to zapragnąłem zostać "Dżidżejem" =) Niestety brak komputera był ogromną przeszkodą, ale jako że zawsze byłem twórczy i pomysłowy stwierdziłem, że muszę wymyśleć jakiś sposób. Miałem ogromną kolekjcę płyt audio z samymi nowościami i największymi hitami. Wziąłem więc Boombox (takie radio z odtwarzaczem cd), wymontowałem klapkę na kasety i robiłem "mixy" z płyt. Polegało to na tym, że nagrywałem na kasety utwory z płyt. Nie robiłem tego jednak w zwyczajny sposób =) Naciskałem pauzę i dogrywałem przerywniki. Wykorzystywałem do tego scratche i różne efekty z utworów. Później nagrywałem kolejny utwór i tak oto miałem efekciarsie przejścia pomiędzy nimi =) Jakby tego było mało to w czasie nagrywania przytrzymywałem korbki na których obracała się taśma. Pod wpływem odpowiedniego nacisku i wyczucia mogłem zwalniać, przyspieszać tempo oraz zmieniać pitch!!! :D:D Nagrałem całe stosy takich miksów. Jeden utwór zmiksowałem tak, że zamiast 5 minut trwał 19 :D Haha
W 2001 roku dostałem pierwszy komputer oraz płytkę z programami od kumpla. Tam właśnie znalazłem mojego pierwszego fruta w wersji 3 =) Początki były ciężkie, ale stosunkowo szybko załapałem co mniej więcej chodzi i tak w tym samym roku powstały już moje pierwsze produkcje. Z początku była to zwykła badziewna techniawka jaką można dzisiaj wszędzie usłyszeć. Szlifowałem swoje umiejętności, eksperymentowałem i wzorowałem się na swoich idolach. Pod koniec 2003 roku zainteresowałem się trancem. Zaprzyjaźniłem się wtedy z pewnym panem, który już troszkę w tym siedział. Dał mi melodię Nu-Nrg - Dreamland w formacie fl-a. Wtedy to zobaczyłem jak zbudowane są trancowe melodie i zacząłem własną produkcję. W ciągu tych 7 lat próbowałem chyba wszystkich innych sekwencerów i edytorów audio. Wiele z nich miało niesamowite bajery i opcje, ale żaden nie przyciągnął mnie na dłużej niż tydzień. Nie wiem może dlatego, że mam sentyment do truskawki. Ale po co mam się męczyć na innych programach kiedy we frucie mogę dowolny efekt uzyskać w 5 minut i to na 10 różnych sposobów? ;) Zwłaszcza teraz kiedy pojawiła się 8 wersja. Nie odbiega profesjonalizmem od CUbase'a, Reasona czy Abletona. Te progsy pradwopodobnie nigdy nie będą posiadać tych opcji co Fl. Spójrzcie choćby na kontrolery!! (Peak, formula, xy)
Nigdy nie korzystałem z żadnych pomoc naukowych czy tutoriali do fla. I tęsknie bardzo za tymi czasami kiedy to widok sekwencera przyprawiał mnie o dreszcze i zakłopotanie (do czego to wszystko służy????). Chciałbym móc znów poczuć tę radość z każdego najprostrzego dźwięku jaki udało nam się stworzyć. Bawić się tym wszystkim, odkrywać na nowo i nie spać po nocach =) Ehhhh rozkleiłem się =))))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja przygoda z muzyką - czyli jak to się zaczęł 2008/06/04 13:12 #449

  • sensejstg
  • sensejstg Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
a czy masz moze jeszcze ta melodie w formacie fl zeby jakbys byl taki dobry przeslac mi co tez bym sobie zobaczyl jak to wyglada :))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja przygoda z muzyką - czyli jak to się zaczęł 2008/06/05 00:46 #455

  • Mindcrusher
  • Mindcrusher Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
Buehehe =) Pewnie, że mam! Mam ogromną ilość melodii w formacie fsc. Często bawię się w remixy. Świetna zabawa i można się wiele nauczyć. Czasem jednak słuch mnie zawodzi i nie potrafię dokładnie odwzorować niektórych motywów. Zazwyczaj są to pojedyncze nuty i wspomagam się wtedy narzędziem od Widi Softu =) Przykład znajdziesz w dziale Nasza Muzyka. Wrzuciłem tam mój króciutki RMX Daradue - Sandstorm. Niestety nadal nie mam sprawnego komputera. Męczę się z nim już dobrych kilka dni. W tej chwili siedzę na laptopie, ale kiedy już będę na starych śmieciach to z przyjemnością wrzucę tę nutkę =) Nie wiem tylko kiedy. Szału już dostaję grrrrrr. PC sux. Owszem, z oprogramowaniem nie ma problemu bo jest wszystko, ale strasznie łatwo o awarję. Mac zaś jest zbyt drogi, a linux niekompaktybilny z większością softu do muzyki. Może kiedyś kupię sobie G5 =)))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja przygoda z muzyką - czyli jak to się zaczęł 2008/06/06 23:20 #475

  • sensejstg
  • sensejstg Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
pewnie nie bedziesz chcial zadnego mi przeslac czy cos to moze powiesz fdzie mozna takie cos znalezc. z gory dziekuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Moja przygoda z muzyką - jak to się zaczęło 2008/06/07 08:23 #477

  • admin
  • admin Avatar Autor
  • Gość
  • Gość
sensejstg napisał:

a czy masz moze jeszcze ta melodie w formacie fl zeby jakbys byl taki dobry przeslac mi co tez bym sobie zobaczyl jak to wygląda :))


Osobiśce nie udostępniam swoich projektów. Postaraj się to zrozumieć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena