Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Scooter - występy na żywo? 2012/01/06 10:05 #14900

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Właśnie obejrzałem poniższe video..



Nie ma co Show jak się patrzy. Wideo zrobione o tyle ciekawie, że często widać na nim instrumentalistów, którzy korzystają z swoich zabawek... no właśnie i tu mam obiekcje, czy Chłopaki faktycznie cokolwiek grają czy też lekko oszukują?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Odp: Scooter - występy na żywo? 2012/01/06 15:36 #14903

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jasne, że nie grają, jeżeli chodzi o muzykę to prawdopodobnie nie grali nigdy na żywo. Nie wiem nawet jakby mieli to zagrać korzystając kiedyś z analogów (przeprogramować brzmienia na szybko między utworami?). Dzisiaj większość "zabawek na pokaz" to jakieś cyfrówki ale i tak z nich nie korzystają :D. Jedyne co to pan HP może czasami recytować na żywo (na własnych koncertach, na festiwalach zawsze idzie wszystko z płyty). Ogólnie wiem bo długo ich słuchałem jeszcze przed tzw 4 erą tego zespołu gdzie zdominował kiczowany jumpstyle i hardstyle, a teraz na nowej płycie wszystko po trochu (d'n'b, dubstep).

Posiadam płytę z koncertu który odbył się w Hamburgu - All Areas czy coś takiego. Oglądałem wielokrotnie i z początku można mieć wrażenie, że faktycznie HP robi wokal na żywo jednak po bliższym przyjrzeniu się w niektórych piosenkach słychać taki chorusowy wokal - po prostu zdublowany prawdopodobnie przez nagranie wcześniej i bynajmniej to nie jest celowe. Chodziły plotki, że nagrali wcześniej cały wokal żeby nie było żadnej wpadki i udawali cały koncert a panu wokaliście się o tym zapomniało i zdublował wcześniej nagrany wokal ;).

To jest taki zespół i nic na to nie poradzimy. Tak samo The Prodigy - nie widzę tego w jaki sposób by mieli zagrać na żywo. Wokale i cała reszta jest oczywiście zawsze ze sceny jednak muzyka po prostu leci z Abletona Live i czasami tylko Liam coś dołoży. Powiedzmy, że kontroluje pewne fragmenty które zlepia na żywo, jak sam powiedział i co widać przy lepszych ujęciach. Licząc od niedawna gitarzystę który faktycznie coś tam brzdąka w tle na żywo robiąc za tło i perkusistę który też bębni na żywo ale minimalnie zauważalnie jako uzupełniające tło to coś tam robią z tą muzyką.

W pełni na żywo* to może zagrać chyba tylko Jarre, który udowodnił to nie raz mając wiele wpadek kiedy to sekwencer zawiódł albo MIDI się wysypało i Laserowa Harfa zaczęła się rozstrajać :).

* Oczywiście chodzi o zespoły elektroniczne i ich muzykę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Scooter - występy na żywo? 2012/01/07 23:36 #14927

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Tak jak Nex napisał, wszystko to ściema ale trzeba przyznać że stare numery były dobre i wszyscy w 3ke zawszę dawali taka energie przy najlepszych w historii danceowych i czasem tranceowych kawałkach że te ściemy z klawiszami zchodziły na dalszy plan. Raz HP opowiadał jak Rick rozwalił klawisze gdzieś na Majorce...(w sensie walił nimi o podłogę)tak się rozkręcili.

Pamiętam raz na żywo jak grali Raver's Nature to było w 90 latach i bylo słychać że jada na żywo .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Scooter - występy na żywo? 2012/01/08 02:42 #14929

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niestety, Jarre też jedzie ze ściemą. Już jest w takim stanie, że motyw Oxygene gra de facto jeden ze sztabu inżynierów. A co do Prodidgy- polecam obejrzeć ich stary koncert, chyba z Phoenix Festival we francji. Nie ma bata, że to nie leciało na żywca.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Scooter - występy na żywo? 2012/01/08 10:49 #14931

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chodzi pewnie o to (fragment):



To jest muzyka która leci z sampli ale wszystko jest tak pokombinowane, że faktycznie musiał mieć nad tym dużą kontrolę, wszelkie wstawki widać, że prawidłowo naciska klawisze do melodii, sample też odpala z czegoś :). Swoją drogą to był okres w którym musieli się "nakręcać" prochami przed koncertami jak sami dzisiaj przyznają :O.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena