Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Pragnę tworzyć muzykę - od czego zacząć? 2011/12/27 23:27 #14766

  • michael89
  • michael89 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 1
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam Was wszystkich serdecznie! Trafiłem na to forum szukając odpowiedzi na pytanie : jak zaczać tworzyć muzyke na komputerze.

Najpierw napiszę co posiadam aktualnie. Przede wszystkim muzyczne wykształcenie, laptopa toshibe tl300 ( bez karty muz ), keyboard yamahe psr 1000, trochę kabli ;) Chcę zacząc tworzyć muzykę, np jako tła stron internetowych, filmików. A także podkłady dla wokalistów. Chodzi o to aby miało to dobrą jakość ( używając wirtualnych instrumentów )

I nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić. Wiem ze są programy do tego, wirtualne insturmenty. Nie wiem jednak jak co, z czym. Co potrzebne itd..

Proszę Was o pomoc i pozdrawiam serdecznie! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Pragnę tworzyć muzykę - od czego zacząć? 2011/12/28 08:12 #14767

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj, na forum, zadałeś bardzo ogólnikowe pytanie, i musisz zdawać sobie sprawę, że jeden post nie załatwia całej sprawy. Jest wiele zmiennych, które się składają na ten ów skomplikowany proces.
1.Zachęcam do rozpoczęcia swojej przygody od wyboru aplikacji, która stanowić będzie serce całego przedsięwzięcia.
Jak zapewne się domyślasz preferowanym programem tego forum jest Fl Studio, chociaż aplikacji typu DAW jest wiele.
2. Przestudiowałeś chociaż 1/10 tekstów zawartych np w sekcji "tworzenie muzyki"?
3. Metoda małych kroków, musisz sobie uświadomić że proces osiągania coraz to lepszych rezultatów to nie jest kwestia jednego czy dwóch wieczorów (trzeba poświęcić wiele czasu) aby być z czegoś zadowolonym.
4. Reasumując, zacznij od wyboru programu, producenci udostępniają wersje demonstracyjne, które za pewne ułatwią Tobie podjęcie ostatecznej decyzji
5. Spróbuj odkrywać aplikację metodą prób i błędów
6. Nie zrażaj się zbyt szybko, w przypadku niechęci odłóż poznawanie aplikacji na jakiś czas by wrócić do niej za kilka dni
7. Nie próbuj za wszelką cenę osiągnąć postawionego sobie celu
8. Nie obawiaj się pytać Nas - Użytkowników forum - kto pyta nie błądzi (zanim jednak zadasz pytanie spróbuj przeszukać forum pod kątem swojego problemu)

Tyle ode mnie. Wierzę, wskazówki te w jakiś sposób ułatwią Tobie rozpoczęcie tej wspaniałej przygody.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pragnę tworzyć muzykę - od czego zacząć? 2011/12/28 10:17 #14771

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Witaj.
Kolega Pietia przedstawił Tobie dobre rady związane z Twoim pytaniem.
Nie chcę dodawać za dużo od siebie,ponieważ faktycznie temat produkcji muzycznych jest bardzo złożony i indywidualny.
Polecam jedynie wypróbowanie darmowych aplikacji np. www.tylkoprogramy.pl/anvil,studio.php lub jakieś wersje demonstracyjne innych programów(nie jest ich zbyt wiele),w magazynie Estrada i Studio dodają wiele fajnych aplikacji od CM Studio,które również polecam.
W dziale download znajdziesz również dużo ciekawych wtyk w pełni funkcjonalnych nie gorszych od wersji komercyjnych(czyt. płatnych)
Zainstaluj sobie na kompie,podziałaj,jak czegoś nie wiesz to pytaj na forum,korzystaj z tutoriali na Youtubie,obczaj dział na forum FL FAQ i FL Tutoriale.
P.S. czekamy na Twoje pierwsze demo:)
Powodzonka.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Pragnę tworzyć muzykę - od czego zacząć? 2011/12/28 12:27 #14772

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak jak powyżej, polecam od wyboru programu głównego do produkcji audio, dzisiaj tak zwany DAW czyli Digital Audio Workstation. Jest to praktycznie całe studio w wirtualnym wydaniu - sekwencer, mixer, instrumenty, efekty, dowolna możliwość podłączania wejść i wyjść itd.

Posiadając muzyczne wykształcenie jesteś na dobrej drodze bo wiesz co chcesz osiągnąć, teraz tylko będzie nauka jak to osiągnąć ;). Takich aplikacji jest dosyć dużo jednak kilka z nich jest bardziej popularnych niż inne. Ogólne TOP przedstawia się w ten sposób:

www.musicradar.com/tuition/tech/the-15-b...e-world-today-238905

Od siebie mogę polecić jak wyżej - FL Studio. Aczkolwiek praca z tym programem jest dosyć niestandardowa. Ostatnio upodobnił się do innych programów jednak korzenie patternów siedzą tutaj głęboko. Opanowanie tej aplikacji pozwoli stworzyć wszystko dzięki otwartej architekturze, nadaje się świetnie do cięcia i szybkiego składania muzyki (składania, bo działa na zasadzie patternów, klocków które tworzysz sam). Na uwagę zasługują wbudowane narzędzia bo będziesz miał od czego zacząć, wszystko jest pod ręką, opanujesz podstawy i kiedyś przeniesiesz się na własne narzędzia wedle własnego gustu brzmieniowego. Przesiedziałem na tej aplikacji masę czasu i mam do niej sentyment jednak muszę przyznać, że brakuje samej aplikacji funkcjonalności, są drobne elementy które uniemożliwiają zrobić pewne specyficzne rzeczy. Cena za pełną wersję, u polskiego dystrybutora, to jakieś 550zł, wersja wyposażona w dodatkowe wtyczki to ponad 800zł ale od siebie odradzam. Video Player nie nadaje się do niczego, bo aplikacja nie ma znaczników, markerów czasowych, nic. Maximus całkiem niezły ale po dłuższym czasie użytkowania przestaje mi się podobać, nie za tą cenę. Directwave, sampler, jest przestarzały, natywnie nie ma żadnych brzmień a dodatkowe już nie otwiera bo konkurencja dawno zabezpieczyła swoje formaty.

Druga aplikacja z jakiej korzystam to Reaper - ostatnio coraz bardziej popularny DAW (i szybko rozwijający się) stylizowany na standardową pracę z sekwencerami takimi jak Cubase czy Pro Tools. Posiada świetną integrację z filmami dzięki czemu można komponować pod obraz. Wiele możliwości. Ma jednak bardzo ubogie wyposażenie wbudowanych instrumentów i efektów. Idea twórców jest taka aby dostarczyć narzędzie o ogromnych możliwościach bez zagłębiania się we wbudowane komponenty z racji tego, że każdy po jakimś czasie i tak nagrywa swoje instrumenty albo korzysta ze swoich wtyczek (darmowych lub komercyjnych). Świetnie sprawdza się kiedy masz już jakieś doświadczenie w produkcji, masz swoje narzędzia i po prostu chcesz solidnej podstawy żeby to wszystko składać. Cena $150 za pełną wersję komercyjną oraz $60 za wersję "pół" komercyjną pozwalającą zarobić do 20tyś dolarów rocznie. Funkcjonalność oczywiście taka sama. Wersja demonstracyjna w pełni funkcjonalna przez 30 dni.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena