Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dobra muzyka 2011/06/06 01:40 #12615

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witajcie,

Co powiecie na temat w którym możemy dzielić się propozycjami muzycznymi ;)? Temat w którym każdy będzie mógł poznać coś nowego. Macie jakieś specjalne utwory dodające Wam inspiracji? Może coś co warto polecić? Znacie jakieś mało znane utwory i grupy/zespoły które warto posłuchać? Najlepsza muzyka jaką usłyszeliście ;)?

No więc zacznę orientalnie od czegoś raczej mniej znanego tutaj w europie:

Rin' - Trzy dziewczyny prosto z krainy Sakury, które łączą ich tradycyjną muzykę graną na koto , shamisenie czy shakuhachi z muzyką nowoczesną. Po prostu posłuchajcie :). Pierwszy utwór to typowo instrumentalny... Dajcie się zaskoczyć, jest moc :). Drugi to raczej spokojny kawałek z bajecznym klimatem i wokalem. Orientalna pentatonika pełną struną.



Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Dobra muzyka 2011/06/06 14:59 #12618

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3
to ja polecę klasyką

Skinny Puppy - ponad 30 lat na rynku. prekursorzy industrialu masowego.



front line assembly - praktycznie bliżniaczy skład, bo powstał przez rozłam na początku istnienia skinny puppy. SP chciało grać bardziej w stronę idm natomiast FLA w stronę EBM



Combichrist - czysta forma aggrotech/ebm która z jednoosobowego projektu rozrosła się do najbardziej poważanej kapeli w nurcie industrialnym



KMFDM - klasyka sama w sobie :) 30 lat na rynku, pochodzą z niemiec. Przez ich skład przewinęło się wiele osób ze światka industrialu/EBM chociażby Tim Skold, człowiek który napisał 2 płyty mansona (bardzo dobre The golden age of grotesque i mierne eat me drink me). ok 20 albumów itd.



Te kapele są dla mnie największą inspiracją :)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena