Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Aranżer + klawiatura sterująca Novation KS5 2010/12/31 09:36 #10653

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witajcie, zachęcam do obejrzenia na YouTube filmików właściciela Bruschi1977
[url=
www.youtube.com/user/Burschi1977]
www.youtube.com/user/Burschi1977
[/url]

Chłopak ma potężny potencjał - widać że instrumenty klawiszowe nie są mu obce - co więcej potrafi wykorzystać ich możliwości.
Bruschi1977 umiejętnie połączył grę na aranżerach (tutaj Korg Pa2xPro oraz Yamaha Tyros 3) wtapiając w utwory brzmienia pochodzące z instrumentów wtyczkowych VST a które "wyciąga" przy pomocy sterownika Novation KS5

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Aranżer + klawiatura sterująca Novation KS5 2010/12/31 12:27 #10654

  • Emes
  • Emes Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja polecam oglądnąć tego Pana
człowiek orkiestra

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Aranżer + klawiatura sterująca Novation KS5 2010/12/31 12:52 #10655

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Emes napisał:

ja polecam oglądnąć tego Pana

człowiek orkiestra


Muszę przyznać że robi wrażenie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Aranżer + klawiatura sterująca Novation KS5 2011/01/01 18:55 #10658

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pan Filmowiec wiadomo, że dobry, ale nie gra tego na żywo, w tle leci gotowy kawałek a na video jak w tytule "Studio Shot" wyrywki podczas nagrywania jego pracy, to tylko video pokazowe, taki teledysk. Także to zupełnie inna kategoria "wymiatania" :).

A co do pana aranżera to mam mieszane uczucia. Sam się wychowałem na keyboardzie, uczyłem się 6 lat na nim grać w mdk, obserwowałem innych z różnym sprzętem (od casio i rolandów po korgi i yamahy typu najtańszego i najwyższego jak Tyrosy czy S900) a nawet parę zespołów i po prostu od razu widać "keyboardowy brzmieniowy plastik" niezależnie czy to własna aranżacja czy też gotowy podkład. Kawałek Safri Duo ułożył zbyt sucho, 2 letni uczniowie takie aranżacje klepali ;). Co za tym idzie, wielkim wyzwaniem nie jest ułożenie nowego podkładu z gotowych próbek i dodanie do tego drugiego syntezatora granego na żywo vsti czy blofelda który jest na jednym z video. Każdy z nas tutaj zgromadzonych może zrobić dokładnie to samo tylko lepiej, ponieważ oryginalniej brzmieniowo korzystając z własnych kolekcji profesjonalnych czy nie, sampli i brzmień czy syntezatorów tworząc podkład w DAWie i odgrywając różne partie za pomocą nawet jednej klawiatury sterującej ;). Konkluzja jest taka, że pan tutaj potrzebuje keyboardów i sprzętów za ponad 20 tyś złotych aby uzyskać średni efekt który każdy może uzyskać identyczny mając tyle kasy, a Wy zrobicie to za 20x mniej przy pomocy Oxygena 49 czy Axioma 49 i to o wiele lepiej brzmieniowo - to jest talent :).

Może ktoś spróbuje :D?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena