Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Dlaczego wyrenderowane projekty audio z Fl-a nie brzmią? 2012/08/15 11:38 #16951

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Od czasu do czasu użytkownicy Fl studio zastanawiają się, dlaczego ich wyeksportowane projekty audio nie brzmią tak samo w odtwarzaczu media playar oraz na żywo w postaci projektu Fl Studio?
Opisany problem spowodowany jest różnymi ustawieniami, które dodatkowo aktywowane są na starcie media playera (a które trzeba po prostu wyłączyć). Źródłem problemów są również ustawienia karty dźwiękowej.

Za pewne spotkałeś się z następującymi skrótami: EAX, SRS, WOW, LOUDNESS, DFX - pojęcia te odnoszą się do technik przetwarzania dźwięku przez odtwarzacze typu media player. Ustawienia te są często poukrywane gdzieś w zakładkach/menu odtwarzacza.
Oglądając poniższe wideo dowiesz się, które "upiększacze" należy wyłączyć, aby projekt Live i ten po renderingu brzmiały tak samo.
Rozwiązanie problemu prezentuje Fl Guru


Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dlaczego wyrenderowane projekty audio z Fl-a nie brzmią? 2012/08/15 21:35 #16970

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Do odtwarzania plików muzycznych polecam Foobar2000. Nie dlatego, że ma lepszy silnik od innych, bo jak sam autor mówi, że jest dobry, ale po prostu cyfrowo czysty jak każdy, więc wszystko to efekt placebo. Polecam dlatego, że świetnie nadaje się do prac muzycznych, bo nie koloruje dźwięku, po wyłączeniu opcji ReplyGain która dostosowuje głośność, przetwarza identycznie z oryginałem. W dodatku posiada świetne narzędzia do analizy, można ustawić Spectrum Analizer na pół ekranu dzięki czemu od razu widać podczas słuchania muzyki "jak to jest zrobione". Jakby ktoś chciał przykład to mogę zarzucić screenem :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dlaczego wyrenderowane projekty audio z Fl-a nie brzmią? 2012/08/15 22:41 #16973

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Od roku mam Foobara i polecam. Innym odtwarzaczom mówię nie! :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dlaczego wyrenderowane projekty audio z Fl-a nie brzmią? 2012/08/18 16:04 #16999

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

N.E.X. napisał: Jakby ktoś chciał przykład to mogę zarzucić screenem :).

N.E.X myślę że screen to bardzo dobry pomysł, tym bardziej, że (jak mawiają) jeden obraz potrafi czasami wyrazić więcej niż 1000 słów

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Dlaczego wyrenderowane projekty audio z Fl-a nie brzmią? 2012/08/18 16:27 #17000

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330


Wygląda to mniej więcej tak. Przykład akurat może niezbyt dobry pod względem przejrzystości, bo orkiestra dosyć zlepiona jest, ale na razie tylko taką muzykę przegrałem na komputer z płyt. W wielu innych przypadkach widać wyraźnie gdzie znajduje się bas, gdzie stopa, na których Hz zaczyna się melodia, gdzie hihaty i czy nie ma jakiś śmieci powyżej 20Khz. Świetna rzecz :). Można oczywiście zmienić dokładność, ja akurat używam 40, bo jestem przyzwyczajony do takiego widoku i więcej mi nie trzeba.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena