Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

[DIY] Meble Dla Domowej Pracowni Muzycznej 2012/05/27 18:00 #16207

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Od jakiegoś czasu zajmuję się właśnie tym problemem - gdzie znaleźć meble które pozwalałyby na pomieszczenie sprzętu, odpowiednie rozmieszczenie ich oraz wygodną pracę. Podczas poszukiwań dowiedziałem się co nieco i teraz chciałbym się z Wami podzielić wnioskami.

WSTĘP

Najprościej, jak wiadomo, jest kupić gotowe stoły studyjne lub takie do domowej pracowni. Zazwyczaj solidnie wykonane. Mają jednak kilka zasadniczych wad. Odstraszającym czynnikiem jest cena - poniżej 1 000 zł nie można znaleźć nic wartego uwagi. Za $200, nie licząc kosztu przesyłki, VAT ani cła, można sprowadzić takie cudo:



Raczej nie zachęca, biurko jak biurko, cena tak wysoka chyba tylko dlatego, że ma metkę przeznaczenia do pracowni muzycznej. Taniej nie znalazłem nic innego, chyba że używane sprzęty.

Alternatywą są zwykłe meble. Jednak jak się okazuje są nie tylko równie drogie, mimo że to tylko zwykłą płyta wiórowa, to jeszcze kompletnie nie przystosowane do niczego. Większość to zwykłe biurka komputerowe które mają masę zbędnych bajerów jak szuflady czy półki, ani klawiatura sterująca nie wejdzie, ani głośników nie ma gdzie postawić. Zwykłe stoły praktycznie nie istnieją, chyba że kuchenne :). Sprawdziłem dużo ofert internetowych jak i stacjonarnych sklepów, trafienie na coś godnego uwagi pod taką pracownie graniczy z cudem.

Zawsze pozostanie zrobienie takich mebli samemu, jednak zaprojektowanie stabilnej konstrukcji i dostanie odpowiednich materiałów nie jest takie proste. Można zamówić odpowiednie płyty, ale obróbkę stolarską trzeba wykonać samemu, lub komuś zlecić jednak tutaj z marżą nie będzie wcale taniej. Sklepy budowlane oferują różne elementy do budowy mebli jednak materiały najwyższej jakości nie są, te lepsze są droższe, zataczamy koło cenowe.

Jak więc dostać tanie biurko/stół pod domową pracownie, proste ale z możliwością rozbudowy?

Przypomniałem sobie, że przecież sklep IKEA oferuje różnorodne meble, proste i tanie, które są poskładane z różnych gotowych elementów. Można powiedzieć, że takie klocki LEGO. Wybiera się mebel X, dostaje się listę elementów z których jest złożona i idzie na magazyn wybrać odpowiednie paczki. Co jednak gdyby wykorzystać te elementy bardziej niestandardowo i poskładać meble z różnymi modernizacjami :)?

IKEA HACKERS

Pod adresem www.ikeahackers.net można znaleźć bardzo dużą bazę danych pomysłów na własne meble którą uzupełniają sami ludzie. Własne konstrukcje powstają z elementów dostępnych w sklepach IKEA, w części lub w całości, z jednego zestawu lub innych projektów. Blat i cztery nogi stołowe? Jest biurko! Półka ścienna z wkręconymi podstawkami? Podpora pod głośniki :). Oraz wiele, wiele innych pomysłów.

Sam zdecydowałem się na takie rozwiązanie, cena łączna to < 300zł. Niesamowite :).

Pomysłów szukajcie w dziale "Work Station" na samym dole listy kategorii.

Kilka przykładów:









Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: [DIY] Meble Dla Domowej Pracowni Muzycznej 2012/05/27 19:00 #16208

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Elo NEX.
Tak się składa,że jestem projektantem i sprzedawcą mebli różnego typu,od kuchni po szafki na skarpety:P haha
Mogę Ci zaprojektować i przygotować ofertę na MEBLE STUDYJNE;)
Zapodaj wymiary i sugestie,a zrobię Ci aranżację komputerową.
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: [DIY] Meble Dla Domowej Pracowni Muzycznej 2012/05/27 19:39 #16210

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witaj, duże zaskoczenie :). Jednak wszystko już pozamawiałem i opłaciłem, za parę dni będzie komplet stał w pokoju więc w tym momencie drugiego nie będę potrzebował, ale na pewno sobie zapamiętam i w razie wymiany na coś większego na pewno się zgłoszę :P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena