Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Fx sample a odpowiednie tempo 2012/03/11 00:23 #15554

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Witam wszystkich forumowiczów!
Pisze bo nie daje rady z fxami.
Chodzi mi o dokładne dopasowanie fxa do tempa projektu ale nie znając oryginalnego tempa sampla zewnętrznego czyli jakiegoś wyżej wspomnianego fxa.
O ile z jakimiś sekwami czy loopami perc itd co mozna wystukac rytm i jakos pokumac w niektorych a raczej w wielu fxach jest cięzko zwlaszcza jak jest zlfowany fx.
Stad moje pytanie odnośnie projektu który dodaje:

www22.zippyshare.com/v/93959001/file.html

Jak dobrze dobrać temp to ostaniego fxa w projekcie?
Ustawiłem go tak aby rise up wszedl na 4 bary ale down rise jest juz 5 barów, ponadto słychac ze nie jest w tempie?
Pomocy :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Fx sample a odpowiednie tempo 2012/03/11 01:35 #15556

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chodzi pewnie o ten SH101 który świszczy dosyć szybko ale jednak nie w tempie, bo reszta jakoś tam dopasowana jest, mimo że straszna papka, trochę przekombinowane i nie wiem co dalej z tego ma być ;).

No ale puenta jest taka, że nie ma najmniejszego powodu aby używać gotowych sampli efektowych takiego prostego typu skoro można je wykręcić na prawie każdym syntezatorze odpowiednio do tempa. Czyli wszelkie świsty, szumy, narastania i opadania w tempo.

Dlatego nie wiem jak to dostosować, bo po prostu tak jest szybciej i wygodniej ;).

www20.zippyshare.com/v/18684399/file.html

Oddaje, wykręcone na szybko w Synth1, po więcej zapraszam do podobnej zabawy :). Szum, filtry i LFO, to wszystko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena