Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

FL na odległość? Pulpit zdalny, praca z kumplem. 2012/02/16 23:26 #15281

  • Kardas
  • Kardas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Witam! Nie wiedziałem nawet za bardzo jak nazwać temat...

Mianowicie razem z kumplem z kapeli zabrałem się za osobny projekt muzyczny. Dostaliśmy propozycję występu na fajnej imprezie i musimy do czerwca zrobić jakiegoś niezłego seta...
Problem w tym, że bardzo żadko możemy popracować razem. Studiuję w Koszalinie, 130 km od rodzinnej miejscowości, gdzie mieszka również ów kumpel. Mam tutaj również cały sprzęt, tzn. kompa, klawisze itp.

Zrodził się w naszych głowach, żeby współpracować przez neta na żywo, bo zwykłe wymienianie sięprojektami i pomysłami jest męczące i nie przynosi najlepszych efektów. No i tutaj pojawia się pytanie, w jaki sposób to zrealizować??

Dzisiaj odpaliłem Skype'a. Okazało się, że można za jego pomocą udostępniać widok pulpitu. Jednak z tego co przetestowaliśmy na szybko z kumplem, działa to tylko w jedną stronę, czyli albo ja udostępniam albo On. Potem pomyślałem o pulpicie zdalnym... Czy by nie byłoby dobrą opcją, żeby kumpel łączył się z moim kompem i ew. poprawiał projekty i wprowadzał swoje pomysły u mnie na kompie? Czy jakikolwiek program do pulpitu zdalnego może wysyłać również komunikaty MIDI z Jego klawiszy na mojego kompa?
No i pojawia się również problem z przesyłaniem dźwięku. Jak na raz wysyłać dźwięk z mikrofonu, żebyśmy mogli się porozumieć i z kompa, żeby było słychać co robimy? Tym bardziej, że w FLu korzystam z asio4all, co jest osobnym sterownikiem i również pod tym względem może sprawiać problemy... (np. jak mam włączonego FLa to w systemie już nie mam dźwięku - czy oglądam film, czy włącze mp3).

Czy ktoś miał z tym doświadczenie? Jakieś rady, propozycje?
Pewnie jak bym miał z tydzień na kombinowanie z tym, to coś bym wymyślił. Czy to kwestia sprzętu czy sterowników? Myślałem nawet o podłączeniu do dwójnika jackowego w jedno wejście mikrofonu, a drugie połączyć jack-jackiem z wyjściem głośnikowym w karcie i to razem wpiąć w wejście mikrofonowe xd.

Czekam na jakąkolwiek pomoc...
Pzdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Kardas.

Odp: FL na odległość? Pulpit zdalny, praca z kumplem. 2012/02/17 01:36 #15282

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie da rady. Korzystanie z jednej aplikacji przez dwie osoby na pulpicie zdalnym to udręka. Jedyne sensowne rozwiązanie to posiadanie każdy własnej aplikacji z otwartym projektem online który na bieżąco się aktualizuje. Każdy robi swoje, w swoim programie na swoim sterownikach i dźwiękach a jednocześnie widzi wszystkie postępy innych. Jeden pracuje nad dźwiękami, programuje basy, drugi robi perkusje, każdy ma ustalone zadanie i nikt się nie wcina itd. To trochę tak jak gra w jakąkolwiek grę RTS i zarządzanie jedną bazą w trybie multi - każdy ma swój ekran i interfejs. Takie kombinowanie z ekranem zdalnym to jak granie na split screenie :O. Taka mała analogia.

Przechodząc do sedna - potrzebujecie DAW online przeznaczonego do kooperacji. Właściwie jedynym sensownym rozwiązaniem dzisiaj jest Ohm Studio www.ohmstudio.com/. Zapisałem się kiedyś na subskrypcję w razie uruchomienia bety ale nie dostałem żadnej wiadomości. Sprawdziłem teraz i niby już jest dostępna beta, możecie spróbować.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kardas

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL na odległość? Pulpit zdalny, praca z kumplem. 2012/02/17 19:06 #15289

  • Kardas
  • Kardas Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 5
Czyli już wiem, że w zdalny pulpit nie warto się bawić.
Nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak DAW online. Jeszcze będę kombinował z udostępnianiem widoku pulpitu (samo video i audio), bo Ohm Studio to niestety całkiem nowy DAW, byśmy musieli spędzić czas, żeby się w nim odnaleźć, potem jeszcze przenieść stare projekty do tego programu... Ale warto wiedzieć, że jest alternatywa jakaś.

Wielkie dzięki!
pzdr. ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena