Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/02/12 01:24 #15232

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jasne, Zebralette rządzi :). Rysowanie fali, możliwość morfowania do 16 przebiegów, plus te dodatki FX to magia do takich "organicznych brzmień".

Pokręciłem chwile i myślę, że to będzie to:

Plik załącznika:

Nazwa pliku: plucksaw.zip
Wielkość pliku:2 KB



Jest to zapis preseta z FL Studio, powinien się otworzyć sam, jeżeli będą problemy tak jak i ja miałem to otwórz normalnie zebralette i przeciągnij ten plik na ekran syntezatora albo do step sequencera z otwartym zebralette.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/02/12 11:10 #15236

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Thx Nex.
Niestey mam fl 9 i nie chce załadowac...:D
Możesz zapisać jako fxp albo format uhe?
Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/02/12 13:06 #15239

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330

Plik załącznika:

Nazwa pliku: Pluck.zip
Wielkość pliku:2 KB


Wystarczy skopiować tam gdzie jest folder zebralette :).
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/02/29 22:41 #15446

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Dzięki NEX za pracę, jednakże Twoja wersja zaczyna sie już od plucka. Mnie zależy tak jak w powyższym moim presecie do zebry cm aby filtr przy max otwarciu dawał cały dzwięk a przy zejściu mniej więcej od połowy schodził pluckiem połaczonym z średnio mocnym odfiltrowaniem - jeżeli zechce ktoś z Was zadać sobie trud pogrzebania w tej łamigłówce to zapraszam. Ogólnie wzorzec to wersja zebry cm - parę postów wyżej i żeby zrobić ten sam efekt pluck cutoffa na zebralette.

Jest jescze opcja podłączenia do samego decay adsra-filtra zewnetrznego - gdzie przy opadajacym decayu i w sumie sustain tez opada cutoff zewnetrznego filtra razem-jeszcze nie próbowałem.
Oraz kontrola fx1 filtra poprzez mod-fl env controler, jednakże zebralette wariuje i raz działa ok (czyli jako zewnetrzny adsr)a raz jako wewnętrzne lfo(mod ma przypisane lfo, jakis bug)-wszystko zależy od ustawień w fl env controler.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/03/01 00:33 #15449

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To będzie trudne do uzyskania, taki typowo trance lead będzie ciężko. Zebralette ma tylko taki prosty filtr, bez rezonansu. Chyba łatwiej użyć jakiejś innej wtyczki, choćby tej ZebraCM :). Posiada przebieg piłokształtny i kilka innych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/03/11 00:33 #15555

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Po wielu próbach jednak się poddaje. Nex ma rację ze jest to b trudne do zrobienia i na ten moment mam już dość. Jest jeszcze opcja podłączenia mseg do volume gdzie volume jest na 0 a mseg mod na full na prawo. Adsr idzie do filtra z v slope na lewo max i velocity max prawo - filtr sam cutofuje bez uzycia mod ale z przypisanym adsr. Dzwiek na 0 filtra jest bardziej jakby hi passed lub za bardzo wybity niz przy technice volume-gate a adsr do filtra przez mod jednakże udaje się otrzymać lepszy pluck ale ciągle niezadowalający. No nic Supersaw z dobrym zejsciem na zebralette - prawie nie mozliwe....prawie bo myślę ze da rade ale jak-nie wiem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/07/09 18:39 #16636

  • Neutron5
  • Neutron5 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 133
  • Otrzymane podziękowania: 4
Rozwiązanie jest:
otóż trzeba zrobić z zebralette sf2 jakoś i potem wrzucic do Zamplera i problem jaki jest powyzej w postach jest rozwiązany.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Zewnetrzna kontrola obwiedni-jak to zrobic? 2012/07/09 20:33 #16640

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dobrze, że odświeżyłeś temat! Wydaje mi się, że znalazłem rozwiązanie bezpośrednie, bez zgrywania do multisampli - FXpansion Etch który jest właśnie w promocji No-Brainer za jedyne 20$!

rekkerd.org/audiomidi-launches-etch-no-b...plugin-by-fxpansion/

Na panelu wtyczki widać obwiednię ADSR, jeżeli będzie reagować tak jak w zwykłym syntezatorze to może oznaczać, że Zebralette zyska świetnego kompana :). Na stronie producenta można pobrać demo. Tak też zrobiłem żeby się upewnić jak to działa, ale nie jestem jeszcze w stanie tego zrobić. Jak będę wiedział na 100% to dam znać.

EDIT:

Działa! Niestety w FL Studio nie wiem jak przekierować komunikaty MIDI do wtyczek efektowych i wydaje mi się, że jest to niemożliwe. Przez to nie działa parametr Envelope który pozwala na zachowanie się filtra tak samo jak w syntezatorze. Dla przykładu w Reaper będzie działać bez problemu bo kanały miksera obsługują tak samo instrumenty jak i efekty przez co komunikaty MIDI są wysyłane do wszystkich wtyczek w danym kanale. Zapinając Zebralette a dopiero potem Etch wszystko powinno działać.

Na szczęście twórcy pomyśleli też i o tym problemie więc we wtyczce jest także Envelope Follower. Jest to automatyczna obwiednia która reaguje na poziom sygnału doprowadzonego do niej. Dzięki temu także wychodzą ciekawe efekty, są ustawienia więc można dostosować tak jak się chce :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena