Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

EWQLSO Gold - ukryte instrumenty z wersji Silver 2012/02/09 00:13 #15205

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witajcie,

Mam drobną informację która może zainteresować parę osób, szczególnie te które posiadają wyżej wymienioną bibliotekę dźwięków - East West Quantum Leap Orchestra Gold.

Mianowicie o co chodzi. Sama orkiestra jest podzielona na cztery wersje - Silver, Gold, Platinum oraz Platinum Plus. Silver to okrojona wersja która posiada tylko podstawowe artykulacje, Gold to pełna wersja z tylko podstawowymi pozycjami mikrofonów, Platinum to wszystkie pozycje oraz artykulacje w wersji 24 bitowej, a platinum plus jest tym samym co zwykła platynówka ale z dodatkowymi sampli w wersji 16 bitowej.

Wersja Silver posiada jednak kilka instrumentów które nie są zawarte w innych wersjach, są to między innymi organy oraz cenne chóry damskie oraz męskie. Powiedzmy, że jest to taki exclusive.

Zauważyłem jednak jedną rzecz - posiadając licencje na Gold posiada się także tą na Silver. Płyty instalacyjne są zrobione liniowo - pierwsze 2 DVD to instalki Silver, 3 następne to Gold, wybór wersji dokonuje się na pierwszej płycie. Instalując wyższe wersje sample tych instrumentów z wersji Silver są jednak instalowane, ale nie są dostępne z przeglądarki samego playera.

O to sposób jak je uzyskać:

Struktura wygląda tak, że są foldery na sample i na instrumenty które używają odpowiednich brzmień. W wersji Gold i wyższych w folderze instalacyjnym znajdują się foldery "Gold Instruments", "Gold Samples" oraz "Silver Samples". Wystarczy tylko znaleźć na pierwszej lub drugiej płycie "Silver Instruments" i skopiować ręcznie do głównego folderu. Na końcu wystarczy uruchomić playera i kilknąć "Add" w lewym dolnym rogu przeglądarki, wybrać odpowiedni folder z nowo skopiowanym "Silver Instruments" i... Gotowe :).

Chórki nie powalają, ale nadają się idealnie jako tło, tym bardziej szkoda ich marnować jeżeli już się te brzmienia posiada :).

Jako dowód zamieszczam zrzut ekranu po wykonaniu wszystkich czynności.





Pozdr.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): MadDziadPL

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: EWQLSO Gold - ukryte instrumenty z wersji Silver 2012/02/09 07:05 #15206

  • MadDziadPL
  • MadDziadPL Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Muzyka łagodzi obyczaje.
  • Posty: 658
  • Otrzymane podziękowania: 61
Dzięki NEXu za info.Muszę sprawdzić ten trick;)
Wprawdzie mam już wiele sampli chórków,ale skoro mogę mieć gratisa to czemu nie:)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena