Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

export do midi z wtyczkami ( efektami ) 2012/01/22 19:48 #15016

  • jozin
  • jozin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
prosze o rade :) ,
czy istnieje możliwość wyeksportowania do formatu mid ( dodam że chodzi mi o Fl studio 8 ) mianowicie ;
czy jak mam melodie zapisaną w piano roll i ją przygotowuje do eksportu do mida poprzez Tools/Macros/prepare for MIDI export i sobie wybieram na jakim kanale mam zapisać i instrument wyjściowy , ale chciałbym jeszcze dodać jakiś efekt dellay albo flanger czy jest taka możliwość , za wszystkie sugestie będe bardzo wdzięczny ... ???

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: export do midi z wtyczkami ( efektami ) 2012/01/22 22:13 #15021

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jeżeli chcesz wyeksportować tylko melodię czy wiele ścieżek tylko na "nuty" do kolekcji to wystarczy po prostu je wyeksportować, najlepiej niech grają zwykłym fortepianem, albo każdą z osobna w innym pliku. Najlepsze rozwiązanie, co kto woli. Jeżeli pracujesz z jakimiś instrumentami MIDI, chcesz je zrobić w jakimś standardzie, wysyłasz i odbierasz instrukcje, przypisać jakieś komunikaty inne niż Velocity i parę innych to zapomnij, FL Studio się do tego kompletnie nie nadaje. Jego niestandardowa budowa po prostu wymusza pewne braki i tak nie uświadczysz np. edytora komunikatów MIDI i pewnych rzeczy nie ustawisz albo Ci się zagubią przy eksporcie.
Za tę wiadomość podziękował(a): jozin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: export do midi z wtyczkami ( efektami ) 2012/01/23 09:16 #15022

  • jozin
  • jozin Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 12
  • Otrzymane podziękowania: 0
dziękuje Koledze za odpowiedz ,mnie chodziło o to ---mam klawisz organy i mam zrobioną piosenkę w midi w tym klawiszu, otwieram ją w - FL- ,I ON JĄ WIDZI I SŁYSZY , wybieram jakąkolwiek -1 ścieżkę z tej piosenki np,(z barwami gitary)- podpinam pod tą ścieżkę wtyczkę np ;REBRITH i daje rekord ,kręcę gałeczkami i dźwięk się mi zmienia REBRITH modyfikuje te ścieżkę gitarową zapisuje to w FL i wszystko działka ruchy gałeczek działają i edytują tą ścieżkę ,ale potem jak chce to z powrotem zapisać w formacie MIDI- to mi zapisze ,i w - FL - wszystko działa i jest słyszalne jak tego mida tą piosenkę chce puścić w organach ,albo hoc by posłuchać w WINA PIE, to wtedy nie słychać tych zmian tego kręcenia gałeczkami co robiłem poprzez tego REBRITHA , nie chodzi mi o samo brzmienie, bo je sobie podstawie pod daną ścieżkę w tym ( midzie w tej piosence ) w organach,i mogę dać cokolwiek z barw co maja te moje organy ,mnie zależało by było słychać to kręcenie haleczkami co zrobiłem w FL z podpiętym REBRITHEM ,a to się chyba nie zapisało ,bardzo bym prosił o komentarz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: export do midi z wtyczkami ( efektami ) 2012/01/23 11:30 #15023

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No dobra, wyczerpujące pytanie i rozumiem problem ale o jakie kręcenie Ci chodzi, czym dokładnie? Jeżeli zapisujesz np. parametr syntezatora wtyczkowego, dajmy na to filtr, to jakim cudem miało by Ci się to zapisać w MIDI kiedy to nie wchodzi w jego specyfikacje, a na keyboardzie raczej takiej opcji nie masz nawet gdyby? Komponując na keyboard MIDI rób to na podpiętym keyboardzie (wyjście na instrument) i wtedy od razu będziesz miał podgląd na sprawę. Ale jak wyżej, FL Studio do MIDI dobry nie jest.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena