Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Sposób na wydłużenie sampla (próbki) 2012/01/15 16:36 #14979

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Wiem że swoim pytaniem mogę wzbudzić śmiech forumowiczów ,ale jak się nie zapytam to się nie dowiem :) a wujek Google jakoś dziwnie milczący w tej kwestii .Nie bardzo wiem jak sformułować pytane żeby było zrozumiałe może podam przykład : włożyłem do samplera próbkę dźwięku (inaczej sampel :) ) i chciałbym ją wydłużyć .Czy mogę to zrobić w nieskończoność czy tylko do długości próbki ( i jak ?) Będzie mi miło jak zechce mi odpowiedzieć .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sposób na wydłużenie sampla (próbki) 2012/01/15 21:02 #14981

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Nie do końca rozumiem, przykładowo jeżeli załadujesz przeciągniesz z browsera dowolną próbkę na okno step sequencera w fl Studio, ta domyślnie będzie załadowana do Samplera z poziomu którego możesz zapętlić dowolną cześć próbki w taki sposób, że będzie ona odtwarzana w nieskończoność (chyba że przestaniemy nią grać) [komunikat MIDI: note off]

Celem zapętlenia próbki należy skorzystać z gałki: CRF (Crossfade), przekręcając ją w prawo. Opcja nie jest aktywna (domyślnie) w chwili maksymalnego przekręcenia gałki w lewo.

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sposób na wydłużenie sampla (próbki) 2012/01/15 21:29 #14982

  • małolat
  • małolat Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 47
  • Otrzymane podziękowania: 2
Tak czułem że nie dokładnie wytłumaczę . Zacznę od tego (już widzę kamienie lecące w moją stronę :) ) że nie używam "FL " Teraz przyszedł mi do głowy toki pomysł ,(dzięki Tobie ) no właśnie czego ja nie zapętliłem próbki (eureka, bingo -proszę wybrać właściwe) Zaraz to sprawdzę -dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Sposób na wydłużenie sampla (próbki) 2012/01/15 22:57 #14984

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Witaj,

Jeżeli chodzi o wydłużanie próbki czy dopasowanie jej do tempa (np. kiedy jest za krótka) jest kilka możliwości. Dostępne narzędzia to - rozciąganie w czasie oraz cięcie i zapętlanie :). Chyba najbardziej w tym przypadku przyjazny jest prosty sampler FL Studio - wystarczy załadować próbkę, np. pojedynczą nutę, zapętlić tak jak pokazał to Pietia i można grać. Tak samo sampler ten posiada opcję wydłużania w czasie przy pomocy kilku parametrów. Ekstremalne efekty można uzyskać wydłużając w czasie próbki hihatów oraz użycie odpowiednio efektu POGO :). Znacznie lepsze niż crash na reversie.

Podobną opcję mają inne samplery kiedy potrzebne jest uzyskanie wydłużenia dźwięku w nieskończoność.

Warto też przejść na drugą zakładkę tego samplera i włączyć obwiednię, odpowiednio ustawić i można grać jak normalnym instrumentem.
Za tę wiadomość podziękował(a): małolat

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..
  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena