Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Miela - moje produkcje. 2012/11/18 19:59 #18213

  • Miela
  • Miela Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam chciałbym zaprezentować swoje utworki jestem początkującym producentem. Przez wiele lat grałem na keybordzie, obecnie posiadam stację roboczą KORG KROME i jestem w trakcie ogarniania tego sprzętu i prawdopodobnie zerwę z softwarem na rzecz hardwaru i pójścia w strone jakichś koncertów :P.

Link do moich twórczości
Kanał YouTube

Miela - Plucked

Zapraszam do komentowania, pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Miela - moje produkcje. 2012/11/19 09:13 #18217

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Zerwanie z oprogramowaniem i komputerami to raczej zła decyzja, żaden sprzęt nie da Ci tyle możliwości. Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obu światów. Korg Krome może służyć jako dodatkowa paleta barw które możesz nagrywać przez interfejs audio na komputer. Jako samodzielna stacja szału Korg nie zdziała. Nie ma tam zaawansowanych silników syntezy, większość brzmień oprócz fortepianów, organów i innych takich brzmi sztucznie, dźwięki to gotowe presety, studyjnych efektów na tym nie ma, miksu nie zrobisz, nie mówiąc o jakimś końcowym wykończeniu utworu. Jako tło w zespole na żywo może być nieźle, ale dla studia, nawet domowego, ten instrument samotnie nie może egzystować.

Zacznij używać programów typu DAW, tam nagrywaj dźwięki i je przetwarzaj, używaj różnych źródeł dźwięku, nie tylko z Korga. Tylko w ten sposób możesz osiągnąć dobrą jakość i nieograniczone możliwości łącząc wiele instrumentów. Też grałem na keyboardzie 6 lat i sobie marzyłem o jakiś koncertach bo fajnie aranżowałem na workstation który przecież ma tysiące dźwięków, ale to tak nie działa, chyba, że mowa o koncertach w domach kultury i konkursach dla młodzieży. Całe szczęście jednocześnie też, nawet wcześniej, interesowałem się samą produkcją i w porę zauważyłem, że nie tędy droga ograniczając się tylko do jednego sprzętu, inaczej skończyłoby to się koncertami na weselach ;).

Nie idź tą drogą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Miela - moje produkcje. 2012/11/19 13:18 #18222

  • Miela
  • Miela Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 7
  • Otrzymane podziękowania: 0
I w tej kwestii jestem bardzo ograniczony, obecnie używam poczciwego FL'a jednak przy większej ilości wtyczek, efektów itd. mój komputer nie ogarnia i zaczyna się ścinać, stąd taki minimalizm w moich utworach (wszystkie produkowane właśnie w flu). Z drugiej strony tachać ze sobą komputer na koncerty mi nie pasi, może kiedyś zdobędę jakiegoś w miare dobrego laptopa to mi się "wizja" zmieni. Obecnie do Korga mam podłączony mikser alpha audio mix four usb, więc z nagrywaniem KROMA nie mam problemów jest on oczywiście podłączony także przez USB :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena