Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

The Picture - teledysk 2012/11/02 21:35 #18017

  • Pierdyl
  • Pierdyl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • W życiu piękne są tylko chwile
  • Posty: 95
  • Otrzymane podziękowania: 3
Witam!
Dawno już nie wrzucałem tu żadnych utworków więc pora to zmienić :) Tym razem nie jest to sam utwór a cały ponad 5 minutowy teledysk :)
Jakiś rok temu zacząłem powoli rezygnować z muzyki na rzecz filmów, efektów specjalnych itp. jednak skoro zająłem się branżą filmową to wypadałoby też zrobić do filmu muzykę i tak się stało.
Film nakręcony przeze mnie (nie licząć 3 ujęć kręcone przez moją siostrę), rysunki moje, główni aktorzy to moja dziewczyna i ja :) Cały montaż i efekty zrobiony w programie adobe after effects. Ogólnie starałem się żeby wszystko wyglądało naturalnie jak wyszło zobaczycie sami bo np w końcowej scenie niebo jest całkowicie sztucznie dodane, był tam też samochód który trzeba było wymazać, niepożądane cienie od kamery, domy itp :P Jeśli mi się uda to wrzucę niebawem breackdowna jak powstawały poszczególne ujęcia.
Muzyka filmowa ale do Hansa Zimmera jeszcze mi niestety daleko :)
Ogólnie gotowy do wyrenderowania jest cały prawie 10 minutowy filmik z intrem, napisami, breackdownem, rysunkami itd. ale mój komp odmawia mi posłuszeństwa wyrenderowania całości, nie wiem dlaczego ale wczoraj cały dzień na to poświęciłem i nic, więc kiedy sie z tym uporam wstawie całość. Gdyby ktoś był zainteresowany jakimiś intrami spotami, filmami zapraszam do siebie:) tym czasem podaje jeszcze moją stronkę którą dopiero rozkręcam na vimeo vimeo.com/user12790296/videos
i zapraszam do słuchania i oglądania

polecam 1080p
Pierdyl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/02 22:32 #18019

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak czytam i oglądam, widzę dziewczynę na obrazku więc wkręciło mi się, że to Twoja siostra, potem ujęcie na świeżym powietrzu... No i domyśliłem się, że to jednak nie siostra :P.

Mówi się, że muzycznie dzieło jest kompletne kiedy skomponowała, zaaranżowała i wyprodukowała je jedna osoba. Tutaj nie tylko muzyka, ale nagrany własny materiał wideo, obrobiony i zmontowany. Lubię takie rzeczy, pokazuje to tylko wiele umiejętności i myślę, że taki film mógłby być spokojnie materiałem na początkującą własną działalność taką filmowo-obróbkową :). Co mogę jeszcze pochwalić, na pewno ujęcia są bardzo dobre, widać że przemyślane i dobrze zrealizowane, nie jest to jakieś tam nagrywanie kamerą tylko kręcenie na najwyższym poziomie.

Nad kilkoma rzeczami można by jednak jeszcze popracować je aby doprowadzić do doskonałości ;). Niektóre ujęcia są zbyt ciemne, niektóre zbyt jasne, jakaś korekcja kolorów na pewno by się przydała i zapanowanie nad paletą barw, jak słońce zanika to jest niemal aż biało pomarańczowe a rogi obrazu bardzo ciemne, no tak aby całość była bardziej spójna pokombinować. Druga i właściwie ostatnia rzecz którą zauważyłem to praca focusa. W ujęciach na zewnątrz obiektyw nie był nastawiony na jakiś tam zasięg, ale próbuje łapać ostro nawet dalekie obiekty, a im dalej tym gorzej sobie radzi, jak to z optyką. Lepiej wygląda jeżeli obiektyw skupia się na najważniejszych obiektach. Nie znam terminologii, ale wiesz o co chodzi, tak jak np. tutaj, ale nie aż tak mocno:



No i tyle w zasadzie. Nie piszę tego żeby marudzić, bo całość jest genialna, ale daję opinię z boku co się rzuca w oczy na co warto zwracać uwagę następnym razem :).

PS Jeżeli tytuł po angielsku to Official powinno być zamiast Oficjal :P.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/02 23:14 #18021

  • Pierdyl
  • Pierdyl Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • W życiu piękne są tylko chwile
  • Posty: 95
  • Otrzymane podziękowania: 3
o kurde nawet nie zauważyłem że zjadłem jedo f xD już naprawione :)
Więlkie dzięki za wyczerpujaca i szczerą odpowiedź :) kiedy czyta się takie szczere, pozytywne(choć nie zawsze) i pomagające przyszłościowo komentarze to odrazu człowiek chce dalej tworzyć :)
Masz racje co do niektórych scen. Miałem zamiar pokazać tak jakby dwa swiaty jeden smutny i szary a drugi piekny i kolorowy, może i troszkę jednak przesadziłem nad tymi kolorami raz ciemno raz jasno :P A co do focusa masz absolutna rację bo niemal we wszystkich ujęciach był nastawiony automatycznie. Mogę jedynie się wytłumaczyć tym, że po pierwsze to strasznie wpierniczały komary i trzeba było się spieszyć z kręceniem materiałów:P A po drugie pierwszy raz nagywałem prawdziwy filmik i jestem całkowitym świerzakiem jeśli chodzi o kręcenie ujęć. Kamerkę zakupiłem kilka dni wcześniej bo przed tem w afterze tworzyłem tylko efekty specjalne do pojedynczych klipów, dlatego tym bardziej się cieszę, z tego zdania "na pewno ujęcia są bardzo dobre, widać że przemyślane i dobrze zrealizowane, nie jest to jakieś tam nagrywanie kamerą tylko kręcenie na najwyższym poziomie." Starałem się :) A następnym razem będzie jeszcze lepiej + manualne ustawienia focusa :P
Pierdyl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/02 23:54 #18022

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Pierwszy raz?! O kurde, to ja czekam na więcej w takim razie, bo już teraz jest takie że pozytywnie nastawia jak się tylko ogląda :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/03 12:24 #18023

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Świetna robota. Tylko trochę mi nie pasują te różne kolory (raz jasno raz ciemno), nie chcę się wymądrzać ale bym jeszcze trochę nad tym popracował. Fokus też jak powiedział kolega do poprawienia często ładniej wygląda fokus na 2 plan ,a pierwszy zostawić rozmazany. Lecz to już jak kto woli. Może forumowicze będą robić muzykę a ty teledyski :P.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/03 12:37 #18024

  • zgraja
  • zgraja Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Nie wychodząc z domu wspomagaj naukowców w badaniach kształtujących przyszłość świata. Aby dowiedzieć się więcej wejdź na stronę: http://www.boincatpoland.org
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 1
To jest super! I film i muzyka pięknie do siebie dopasowane, budują razem niepowtarzalny nastrój. Magiczne przejście z rysunku na biurku do ujęcia na łące to istne mistrzostwo świata. Nawet nie przypuszczałem, że w warunkach domowych, nie dysponując budżetem Hollywood da się coś takiego zrobić! Ze swojej strony mogę tylko pogratulować udanego filmu oraz, a właściwie - przede wszystkim - wszechstronnego talentu! Oby tak dalej!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/03 12:58 #18025

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Chylę czoła. Naprawdę znakomity obraz, niczego nie ujmując muzyce. Znakomicie się to ogląda jeszcze lepiej zgrywa. Wierzę, że takich projektów pojawiać się będzie więcej, a te będą wychodzić nie tylko z Twoich rąk ale również od innych użytkowników.
Jeszcze raz moje gratulacje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: The Picture - teledysk 2012/11/03 14:54 #18026

  • LocoMatt
  • LocoMatt Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Anonimowość - to mój cel, może kiedyś się pokażę
  • Posty: 340
  • Otrzymane podziękowania: 50
Bardzo mądrze powiedziałeś Pietia. Że nie tylko z jego rąk wyjdą takie projekty, pewien czas temu tez myślałem nad takim projektem ale jak zwykle brak czasu i lenistwo , lecz podejrzewam że część naszej społeczności zarazi się tym, to tylko kwestia czasu. Swoją drogą mało jest takich producentów którzy tworzą we własnym zaciszu muzykę oraz kręcą wideoklipy, Może w przyszłości to się spopularyzuje, a zarazem dużo młodych, utalentowanych ludzi dostanie szansę na wyjście na scenę, a nawet na zawodową karierę, kontrakty. Mimo to że w Polsce słabo jest na tym rynku, dostrzec mogą to producenci zagraniczni , a w związku z tym Polska zostanie rozsławiona i więcej osób dostanie szansę. Taki przypadek można nawet bardzo łatwo znaleźć, wystarczy poczytać o Madeonie który na przełomie kilku lat wybił się na scenę światową.
SoundCloud czyli mój muzyczny kącik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena