rolandKeyboard BK-9 jest nowym flagowym instrumentem w uznanej serii BK, która łączy sensacyjne brzmienia, wysokiej klasy rytmy oraz niesamowity wybór pierwszorzędnych funkcji. Pod palcami masz muzyczny świat z olbrzymią ilością brzmień - w tym odświeżone brzmienia SuperNATURAL - oraz przeogromną bibliotekę zremasterowanych rytmów akompaniujących z każdego gatunku muzycznego, od klasycznych do nowoczesnych. Innowacyjny podwójny wyświetlacz oraz intuicyjny układ panelu ułatwi dyrygowanie twoim wirtualnym zespołem, a znakomite efekty oraz przyporządkowane kontrolery dają możliwość łatwego wyboru i kształtowania brzmień w czasie rzeczywistym. Z licznymi dodatkami, odtwarzaniem i nagrywaniem na USB, wbudowanym 16 śladowym sekwencerem, kompozytorem rytmów i innymi funkcjami, BK-9 jest potężną maszyną muzyczną dla profesjonalistów, kompozytorów oraz dla amatorów w domu.

 • Flagowy 76 klawiszowy instrument z najwyższej klasy brzmieniami, wiodącymi funkcjami auto-akompaniamentu i lekką mobilną obudową
 • Ponad 1700 brzmień oraz 70 zestawów perkusyjnych, w tym 22 brzmienia SuperNATURAL i 500 całkowicie nowych brzmień
 • Legendarne organy Virtual Tone Wheel, z dedykowanymi suwakami harmonicznymi dla występów z autentycznymi organami typu vintage
 • 540 rytmów ( w tym 25 nowych rytmów), przerobionych dla wyjątkowej jakości audio; ponad 1000 wbudowanych Music Assistantów
 • Pięć niezależnych silników multiefektów (MFX), dodatkowo dedykowane efekty masteringu
 • Całkowicie nowy interfejs użytkownika z intuicyjnym układem panelu, system z podwójnym LCD oraz funkcją miksera
 • Profesjonalny 16 śladowy sekwencer oraz wbudowany Kompozytor Rytmów, z funkcjami Chord Loop i Audio Key
 • Nagrywanie i odtwarzanie utworów, nieograniczone miejsce dla List Odtwarzania i inne dzięki poręcznej pamięci USB
 • Wejście mikrofonowe XLR z dedykowanym efektem pogłos, wyjście kompozyt wideo do wyświetlenia tekstów i zdjęć
 • Z pomocą Roland Wireless Connect kompatybilny z urządzeniami Apple iOS, wspiera połączenie USB z iPad poprzez Apple iPad Camera Connection Kit
 • Darmowe aplikacje iOS: BK Partner, Lyrics Viewer, Air Recorder i inne

Mobilny Profesjonalny instrument, zbudowany do Gry na żywo

Pomimo profesjonalnej klawiatury z 76 klawiszami, BK-9 z wagą 9.4 kg jest zadziwiająco lekki i poręczny w transporcie. Za pomocą innowacyjnego systemu podwójnego LCD, logicznego panelu oraz dedykowanych i konfigurowalnych kontrolerów, interfejs użytkownika zaprojektowano z myślą o najwyższej efektywności i prostocie użytkowania podczas występu. Ekstremalnie poręczna funkcja do grania na żywo pozwala przypisać 10 ulubionych brzmień dla każdej partii do grania na żywo. 1000 wbudowanych Music Assistant zapewnia gotowe ustawienia dla wszystkich stylów muzycznych, a na pamięci USB można dodatkowo zapisać nieograniczaną ilość ustawień użytkownika i listy odtwarzania.

Ogromny Wybór Brzmień

Flagowy instrument zasługuje na najlepsze zestawy brzmień. BK-9 dostarcza ponad 1700 fantastycznych brzmień i 70 zestawów perkusyjnych, zawiera 22 odnowione brzmienia w technologii Roland SuperNATURAL, zapewniając ultra realistyczne brzmienia instrumentów akustycznych z niesłychanym zakresem naturalnej ekspresji. Dodatkowo zawiera 500 całkowicie nowych brzmień specjalnie wyselekcjonowanych z katalogów Roland dla BK-9. Silnik brzmieniowy Virtual Tone Wheel dostarcza brzmienia legendarnych organów z suwakami harmonicznymi i efektem rotary dla zwiększenia autentyczności wykonania organowego. BK-9 jest przystosowany do przyszłych rozszerzeń dzięki User Tone - dedykowanych dla nadchodzących kolekcji brzmień dla serii BK.

Udoskonalone Rytmy

Wyposażony w doskonałe podkłady dla każdego wyobrażalnego stylu muzycznego, BK-9 pozwala podczas grania na prowadzenie najbardziej wszechstronnego zespołu akompaniującego na świecie. 540 wbudowanych rytmów zawiera 25 nowych pozycji, a wszystkie rytmy zostały zremasterowane dla wykorzystania rewelacyjnych brzmień BK-9 oraz potężnych nowych efektów zapewniających imponującą jakość dźwięku, jak ze studia nagraniowego. Za pomocą pamięci USB można dodać nieograniczoną ilość rytmów, a także odtwarzać pliki MP3, WAV oraz SMF.

Multiefekty i wbudowane miksowanie

Pięć niezależnych silników multiefektów (MFX) oferuje niesamowity zakres możliwości przetwarzania dźwięku, z trzema dedykowanymi MFX do rytmów oraz dwoma MFX do partii grania na żywo. Efekty pogłos i chorus są także dostępne, samodzielnie lub z dwoma procesorami masteringu, które pozwalają optymalizować brzmienie rytmu i sekcji podczas grania na żywo. Znakomitą nową funkcją do grania na żywo jest Mikser, który daje natychmiastowy dostęp do ustawień poziomów rytmów i partii, do parametrów MFX, i wielu innych za pomocą suwaków harmonicznych na przednim panelu.

Potężne Narzędzia dla Kreatywności

Wbudowany 16 śladowy sekwencer to profesjonalna platforma do komponowania i edycji danych SMF, podczas gdy Kompozytor Rytmów pozwala na łatwe tworzenie i dostosowanie własnych rytmów. Funkcja podręcznego Loopera Akordów natychmiast przechwytuje i zapętla funkcje akordów podkładu. Za pomocą funkcji Audio Key, pliki audio zapisane w pamięci USB mogą być przypisywane do siedmiu górnych klawiszy w celu szybkiego dostępu do odtwarzania w trakcie grania. Występy na BK-9 mogą być łatwo nagrane bezpośrednio na pamięć USB jako plik WAV audio.

Dodatki do zabawy

Jeżeli śpiewasz lub grasz razem z wokalistą, z pewnością docenisz w BK-9 wejście mikrofonowe XLR z zasilaniem phantom i z dedykowanym efektem pogłosu, łatwo dostępnym na przednim panelu. Instrument posiada wyjście kompozyt wideo, dla wyświetlania na zewnętrznym wyświetlaczu tekstów piosenek i symboli akordów zawartych w plikach MP3/SMF, dla wsparcia występu lub śpiewania. Można też wyświetlać zdjęcia i pokazy slajdów, aby słuchacze mogli mieć cieszyć się oglądaniem ich podczas słuchania twojej muzyki.

Połączenie Roland Wireless Connect oraz darmowe aplikacje iOS

BK-9 jest kompatybilny z Roland Wireless Connect, który zapewnia bezprzewodową komunikację z Apple iPhone, iPad lub iPod touch za pomocą opcjonalnego bezprzewodowego adaptera WNA1100-RL. iPad może być także podłączony bezpośrednio do BK-9 za pomocą kabla USB wykorzystując Apple iPad Camera Connection Kit. Szersze doświadczenie BK-9 dają darmowe aplikacje iOS, w tym Air Recorder do grania i nagrywania występów (iPhone/iPad), BK Partner do wyboru brzmień i rytmów (iPad), Lyrics Viewer do wyświetlania tekstów SMF (iPad) i wiele innych.