korgpa4x_germany_tour

Korg pa5x to nowy model wyznaczający standard w świecie instrumentów z automatycznym akompaniamentem, oraz kierunek jakim podążać będzie seria Pa. Pa5x to połączenie nowoczesnej technologii z wydajnością oraz przepięknym bogatym brzmieniem wcześniej nie spotykanym w podobnych instrumentach. Model pa5x dostępny będzie w jednym z trzech rozmiarów Pa5X-61, Pa5X-76 oraz Pa5X-88.

Zobacz dodatkowe zdjęcia Korga pa5x w przyzwoitej jakości

 

"Już 30 czerwca 2022 zapraszamy na prezentację długo wyczekiwanej nowości.
Nowa generacja aranżera z nowymi funkcjami oraz nieograniczonymi możliwościami."

korg pa5x 88 keys

Pozostałe zdjęcia tutaj

Korga pa5x rozwijano od podstaw, co przełożyło się na kompletnie odmienną filozofię działania. Zastosowanie najnowszych technologii zaowocuje w przyszłości aktualizacjami, które rozszerzą możliwości instrumentu w zakresie muzycznej zawartości oraz nowych funkcjonalności.

Dla kogo Korg pa5x?

 • Dla profesjonalistów
 • Dla muzyków oczekujących bogactwa brzmień oraz styli
 • Gitarzystów amatorów

POZNAJ OFERTĘ SZKOLENIOWĄ: Korg pa5x, pa4x, pa3x, pa1000 pa700 szkolenie (warsztaty) - kurs obsługi

Porozmawiajmy na temat Korga pa5x pod tym linkiem

Co nowego w pa5x?

rolandRoland wraca do klasycznej serii Juno kontynuując dzieło rozpoczęte w roku 1982. Roland Juno-X to cyfrowa konstrukcja bazująca na silniku syntezy ZEN-Core stosowane wcześniej w instrumentach Grooveboxy MC czy Jupiter-XM. Silnik syntezy składa się z 4 warstw posiadających możliwość modelowania oscylatora zarówno na wzór wirtualnego analoga, supersaw jak i próbkami PCM.


Na pokłądzie Juno-X znalazły się brzmienia z modułów XV-5080 oraz RD. Gdyby komuś było mało, może rozbudować bazę brzmień o dodatkowe presety oraz brzmienia w ramach expansion, pobierane z serwisu Roland Cloud. Na pokłądzie znalazło się aż 4000 gotowych brzmień.

Przeczytaj również: Roland Fantom-06, Fantom-07, Fantom-08 - nowe lekkie syntezatory

Na pokładzie tego nowoczesnego syntezatora znalazło się szereg parametrów, którymi można sterować w czasie rzeczywistym. W instrument wbudowano jednostkę efektów Juno Chorus. Producent wbudował w instrument moduł bluetooth do komunikacji z innymi urządzeniami wspierającymi standard MIDI Bluetooth (w tym tablety)


Secyfikacja syntezatora:

* 61 klawiszy z aftertouch
* Silnik syntezy ZEN-Core (dodatkowo modelowania Juno 60, Juno 106, Vocoder oraz brzmienia z modułów XV-5080 i RD)
* 5 warstw - 4 melodyjne i 1 rytmiczna
* Brzmienia - ponad 4000 fabrycznych melodyjnych, ponad 90 zestawów perkusyjnych oraz 256 komórek pamięci na brzmienia użytkownika
* 256 Scen i możliwość ich dynamicznego zapisu/odczytu
* Ponad 100 efektów w tym emulacja Juno Chorus
* Rozbudowana sekcja arpeggio oraz I-Arpeggio - inteligentne arpeggio w różnych stylach
* Bluetooth w wersji 4.2
* Wyświetlacz LCD 128 x 64 znaki
* Wbudowane głośniki 4W x 2
* Wyjścia/wejścia audio/midi
* Port USB do komunikacji audio/midi (możliwość pracy jako interfejs audio)
* Port USB na pamięć typu pendrive/dysk zewnętrzny
* Waga 11.6 kg

roland

FANTOM-0x - to nowa seria lekkich syntezatorów, w ramach której zaprezentowano modele: FANTOM-06, FANTOM-07 oraz FANTOM-08.

Instrumenty są bardzo lekkie, a co z tym idzie można je swobodnie przenosić bez nadwerężania kręgosłupa.

 

Za brzmienie instrumentu odpowiadają technologie: Roland ZEN-Core, SuperNATURAL oraz moduł wirtualnych organów ToneWheel Organ. Całość wspierana jest przez serwis Roland Cloud umożliwiający doposażenie instrumentu w pakiet brzmień pochodzących z pozostałych modeli Rolanda. Na pokładzie 3500 gotowych programów oraz 90 zestawów perkusyjnych.

Instrument pozwala kreować brzmienia, przebiegi oraz całe utwory z możliwością ich przywołania z pamięci. Sampler pozwala rejestrować pady o długości do 2 minut 44 sekund a próbki trwajace do 60 minut. Pamięć na próbki wynosi 2 GB.

Sekcja kontrolerów to 8 suwaków oraz 8 gałek, pitch bend, oraz modulator,dodatkowe 2 kółka, 16 padów. Instrument można wykorzystać w charakterze interfejsu audio.

 

Swoją wagę instrumenty zawdzięczają procesowi odchudzania które wiązały się między innymi z rezygnacją z kilku złączy. Instrument pozbawiono analogowych filtrów czy funkcji aftertouch. Dopełnieniem jest nieco mniejszy ekran, czy przebudowana sekcja kontrolerów.

Lekka jest nie tylko sama konstrukcja, ale również cena instrumentu. Jest o połowę niższa w stosunku do pierwowzoru. Oznaczenie modeli odnosi się do ilości klawiszy na pokładzie: 06 = 61 klawiszy, 07= 76 klawiszy, 08 = 88 klawiszy).

Dostępność: kwiecień 2022

Ceny: $1,499.99, $1,799.99 oraz $1,999.99 odpowiednio za wersje 06, 07 oraz 08.

rolandSyntezator Roland Fantom  zdążył się już zadomowić na rynku. Instrument swą premierę miał miejsce w 2019 roku w Londyńskim Abbey Studios. Producent stara się utrzymywać system jak najbardziej aktualnym. W ubiegłym roku (wrzesień 2020) Roland udostępnił oprogramowanie systemowe w wersji 2.0. Kilka dni temu światło dzienne ujrzała tytułowa aktualizacja (v 2.5) rozszerzająca możliwości Fantoma o dwie ciekawe funkcjonalności.

Przeczytaj również : KRONOS Titanium Edition 2020 w kolorze tytanu

fantom_os25

Pierwsza istotna zmiana stanowi rozszerzenie możliwości w zakresie brzmień organowych. Zaimplementowany silnik ToneWheel Organ wywodzi się z serii Roland VK i odpowiedzialny jest za wierną emulację brzmień organów z efektem obracanego głośnika. Całość sterowana jest z poziomu dotykowego ekranu oraz suwaków i gałek.

 

fantom_os25

Kolejną istotną zmianą jest oficjalne wsparcie oraz integracja serii Roland Fantom z oprogramowaniem Ableton Live. Warto przypomnieć, że Roland Fantom współpracował już wcześniej z After Logic Pro, GarageBand, oraz Mainstage. Ableton Live to czwarty z kolei sekwencer DAW wspierany przez FANTOMA.

Dzięki wykorzystaniu dotykowego ekranu o wysokiej rozdzielczości możliwy jest podgląd oraz praca z klipami w trybie Live Session, dostęp do parametrów miksera, wykorzystanie funkcji przycisków transportu w ramach Abletona.

Aktualizację (Roland Fantom 2.5 firmware update) można pobrać bezpłatnie ze strony producenta.

0aFirma Pioneer zaprezentowała kolejny kontroler DDJ-FLX6 otwierający zupełnie nową serię. Ten 4-kanałowy kontroler zaprojektowano do jednoczesnej współpracy z aplikacjami Rekordbox oraz Serato, o czym przypomina obecność obu LOGO na tylnej ściance kontrolera.

Przeczytaj również: DDJ-800 oficjalnie zapowiedziany świetny kontroler DJ w cenie około 3500 zł

To co rzuca się w oczy to pełnowymiarowe JOGi, jednolita kolorystyka z wydzieloną sekcją efektów. Dodatkowe gałki wprowadzające funkcję Merge FX - umożliwiającą kontrolę jednocześnie do 4 efektów. Kolejność zastosowania efektów można ustalić z poziomu menu Merge FX. Na potrzeby aplikacji RekordBox przygotowano 8 gotowych zestawów efektów podczas gdy na oprogramowanie Serato - 4.

Dzięki funkcji JOG clutter niewprawiony użytkownik otrzymuje narzędzie umożliwiające scratchować za pomocą JOGów bez konieczności używania FADERA. JOGI przypominają te zastosowane w modelu NEXUS2000 - a więc nie posiadają wyświatlacza

Kontroler posiada wiele wspólnych elementów z modelem DDJ-400 jak chociażby niewielkiej wielkości 8 padów na stronę (z niebieskim podświetleniem RGB), takiej samej długości suwaki odpowiedzialne za panowanie nad tempem czy układem samych przycisków.

Uwaga: ponieważ kontroler nie posiada żadnego wejścia, nie można wykorzystać jego miksera jako niezależnej jednostki.

Tytułowy sterownik klasyfikuje się pomiędzy modelami DDJ-400 oraz DDJ-800.

pioneer_ddj_FLX6

rolandWe wrześniu 2019 firma Roland zaprezentowała szereg nowości. Jedną z nich jest syntezator Fantom. Rok 2020 to rozwój instrumentu za sprawą kolejnych wersji systemu operacyjnego. Na dzień dzisiejszy najnowsze wydanie oznaczone jest numerem 2.0 i datowane na wrzesień 2020.

FANTOM to nowy rodzaj kreatywnego narzędzia do do produkcji i występów. Zawarte w instrumencie narzędzia do produkcji oraz integracja z komputerem sprawiają, że używanie instrumentu jest intuicyjne, naturalne i daje wiele możliwości. Rozbudowywany silnik brzmieniowy zapewnia najlepsze dźwięki elektroniczne i akustyczne, z głębią i kontrolą, aby łączyć je i kształtować na nowe, ekscytujące sposoby. Zbudowano go z materiałów najwyższej jakości i wyposażono w znakomitą klawiaturę.

Ten zaprezentowano w trzech wersjach różniących się liczbą okaw.

 • Fantom 6 (5 oktaw, klawiatura półważona z aftertouch)
 • Fantom 7 (6 oktaw, klawiatura półważona z aftertouch)
 • Fantom 8 (7 oktaw, hybrydowa klawiatura stanowiąca połączenie plastiku PHA-50 oraz drewna,  półważona z aftertouch)

roland_D50

 Poniżej specyfikacja:

 • Model dostępny w trzech wersjach (61, 76 i 88 klawiszy)

 • Brzmienie generowane w oparciu o technologię v-piano oraz zen-core

 • Na pokładzie ponad 3500 barw oraz 90 zestawów perkusyjnych

 • Dostęp do 4 banków po 128 scen każdy

 • Bogaty blok efektów

  • 8 rodzajów chóru

  • 6 rodzajów pogłosu

  • Kompresor

  • Korektor

  • 6 rodzajów efektów typu mic input reverb

  • Multiefekty: 90 rodzajów

  • Korektor częściowy

  • Drum part comp

  • Efekty insertowe 90 rodzajów

roland_D50

yamahaUżytkownicy syntezatora Montage mają powody do zadowolenia, a to za sprawą kolejnego już wydania systemu operacyjnego. Ten oznaczono numerem 3.5 i udostępniono bezpłatnie. Link dostępny jest poniżej.

 

 Przeczytaj również: Yamaha Genos vs Korg pa4x - podobieństwa i różnice

 Co nowego w wersji OS v3.5

 • Dodano nowe programy Performance
 • Wbudowano w oprogramowanie funkcję Smart Morph
 • Rozbudowano swkwencer patternowy
 • Wzbogacono instrument o możliwość importowania plików MODX

Co nowego w wersji OS v3.0

 • Nowe efekty
 • Nowe programy Performance
 • Funkcja sekwencera patternowego
 • Wbudowano funkcję Rhythm Pattern
 • Dodano możliwość odtwarzania utworów, patternów oraz plików audio z poziomu sekcji Live Set
 • Gałkę Super Knob można obecnie linkować do danych zarejestrowanych w ramach Scen
 • Dodano możliwość zapisu Keyboard Control do w ramach Scen
 • Zwiększono zakres parametru LFO Speed
 • Dodano możliwość podpięcia dodatkowego sterownika MIDI wykorzystując do tego celu port USB
 • Dodano opcję globalnego mikro strojenia
 • Dodano ustawienie Audition Loop
 • Wprowadzono poprawki do interfejsu użytkownika
 • Zwiększono bufor na nuty ze 130000 do 520000 (w przypadku songów) oraz do 520000 w przypadku patternów

 

System Montage OS v3.5 pobieramy z tej lokalizacji

Przed wykonaniem aktualizacji koniecznie wykonaj kopię zapasową.

Tajemniczy Korg Kronos premiera podczas Namm Show 2011Korg zaprezentował kolejną odsłonę modelu Kronos. Model w ciekawej wersji kolorystycznej, która już na pierwszy rzut oka pozwala odróżnić go od wersji pierwotnej. Na pokładzie nowa próbka Italian grand piano, która zadebiutowała w modelu Korga Grandstage. Na pokładzie również zainstalowane rozszerzenie KApro zawierające ponad 100 brzmień z biblioteki KRONOS Sound Libraries. Znajdziemy tutaj między innymi orkiestrowe brzmienia instrumentów smyczkowych, instrumenty dęte, chóry, trąbki.

Tytułowy model dostępny jest w trzech wersjach różniących się liczbą oktaw (61, 73 oraz 88 klawiszy).

 
korg_kronos_special_edition

Właściciele korga otrzymali możliwość pozyskania bibliotek z kolekcji KARO w nowych niższych cenach (te podane są poniżej czcionką wyboldowaną). Cenę pierwotną podaję w nawiasie.