0aFirma Impulse Record prezentuje bezpłatną wtyczkę z pakietem 70 odpowiedzi impulsowych Convology XT, w formacie VST, AU, oraz AAX działającą pod kontrolą popularnych aplikacji typu digital audio workstations na komputerach PC oraz Mac.

Convology XT działa bez opóźnień. Z poziomu wtyczki istnieje możliwość zakupienia pozostałych odpowiedzi impulsowych w postaci pakietu Complete Convology XT Vintage Library, a który wyceniono na kwotę 320 Euro. Plugin pozwala również na ładowanie odpowiedzi w formacie WAV.

Przczytaj również: Ambient Reverb VST darmowy efekt pogłosowy VST4Free

Te dostarczone przez producenta odznaczają się bardzo dobrą jakością. Do uzyskania wielu z nich wykorzystano klasyczne jednostki sprzętowe. Wszystkie posortowano wg kategorii, co ułatwia ich przeglądanie.

convology-xt

Interfejs użytkownika wyposażono w funkcje zarówno proste jak i te bardziej zawansowane. Użytkownik może zadecydować o punkcie startowym załadowanej próbki. Może również ustawić wartość czasu ataku czy zwolnienia. Załadowane odpowiedzi można poddać modulacji za pomocą jednostki LFO. Sam interfejs NIE daje się skalować, jednakże jest na tyle duży, że komfort pracy zagwarantowany.

Wtyczka po pobraniu wymaga zarejestrowania. Aby móc aktywować wtyczkę (z chwilą pierwszego uruchomienia) wymagany jest adres mailowy oraz numer seryjny, który otrzymujemy natychmiast po zakończeniu procedury bezkosztowego „zakupu” wtyczki.

hypluginsProducent HY-Plugins udostępnił kolejne wcielenie jednego ze swoich efektów typu delay: HY-Delay 4 Free. Wtyczka oparta została na pełnym wydaniu efektu HY-Delay 4.

Najbardziej zauważalną zmianą jest implementacja modułu kaczki (z ang. Ducker), która obniża poziom powtarzanego sygnału w chwili, gdy w miksie pojawia się brzmienie stopy. Parametr można dodatkowo ustawić poprzez edycję wartości ataku (z ang. Attack), zwolnienia (z ang. Release) i innych.

Pobierz bezpłatnie: HY-TP2 efekt tremolo VST/AU Plugin

hy-delay-4-free

0aPluginboutique oddaje bezpłatnie (FREE) wtyczkę generującą szum Noize Arcade. Jedynym warunkiem jest zakup dowolnego komercyjnego pluginu z poziomu sklepu producenta. Oferta jest ważna do 31 marca 2019

Noize Arcade (wyceniony na kwotę $14.95) to edycja specjalna wtyczki Noize ($23.95). Wtyczka generuje szum, który miesza się z przetwarzanym sygnałem. Poziom nałożonego sygnału jest uzależniony jest od głośności przetwarzanej ścieżki. Ten dostosowuje się w sposób automatyczny. Generowany szum oparto na starych grach wideo. Jego brzmienie jest dość surowe.

noizearcade

Plugin Noize Arcade dostępny jest bezpłatnie przy zakupie dowolnej wtyczki na stronie Pluginboutique (oferta ważna do końca marca 2019).

0aAudioPluginDeals udostępnił bezpłatnie syntezator wtyczkowy oparty na gotowych próbkach IK Multimedia: Memory-V. Instrument dostępny jest bezpłatnie tylko do 8 marca 2019. Watro się zatem pospieszyć.

Tytułowy instrument to emulacja legendarnego analoga Moog Memorymooga zbudowanego na bazie 18 oscylatorów. Instrument w pierwotnej wersji posiadał 8 głosów polifonii. Memorymoog to ostania produkcja firmy Moog, zanim ta ogłosiła upadłość (a było to w roku 1982). Sam instrument nigdy do końca nie został rozwinięty.

memory-v-free

Przeczytaj również Syntronik Free bezpłatny syntezator wtyczkowy of IK Multimedia

Brzmienie instrumentu oparte zostało o 6000 próbek, z których zbudowano 148 presetów

0aBeijaflor Software zaprezentował stereofoniczny efekt tremolo TAS-X, w formatach VST, VST3, oraz AU działający pod kontrolą popularnych aplikacji typu DAW na komputerach klasy PC oraz Mac. Instrument moduluje parametr głośności przetwarzanego sygnału (w trybie free). Może również pracować synchronicznie z tempem aplikacji nadrzędnej. Dzięki możliwości rozsunięcia próbek wavegorm dla kanału lewego oraz prawego uzyskujemy przyjemne brzmienie, które dodaje ruchu do barw typu lead czy pad.

Sprawdź również: HY-TP2 bezpłatny efekt tremolo firmy HY-Plugins

tas-x

W górnej części przedniego panelu znajdziemy wyświetlacz prezentujący w sposób graficzny kształt fali. Poniżej znalazły się dwa rzędy parametrów kontroli. Wszystkie regulatory zostały rozmieszczone w logiczny sposób.

Wtyczkę TAS-X pobrać można bezpłatnie ze strony producenta. Link poniżej. Do pozyskania linku wymagane jest podanie ważnego adresu mailowego.

0aKażdy, kto zdecyduje się na utworzenie konta na stronie D16 Group Audio Software otrzyma bezpłątnie wtyczkę limitera Frontier. Producent nie wymaga od nas jakiegokolwiek zakupu. Wtyczka Frontier to swego rodzaju ogranicznik audio z możliwością ustawienia czasu zwolnienia (release time).

Wtyczka zaliczana jest do narzędzi masteringowych i sprawdzi się tam, gdzie konieczna jest poprawa dynamiki sekcji perkusyjnej, gitary basowej itp.

Interfejs wtyczki jest bardzo przejrzysty a kontrolery stosunkowo duże.

Poznaj również : Limted-Z bezpłatna wtyczka limitera w formacie VST produkcji LVC Audio

d16-frontier-free

0aTracktion Software Corporation udostępnia bezpłatne wydanie wirtualnego syntezatora Waverazor LE, w formatach VST, AU, oraz AAX działającego pod kontrolą aplikacji typu DAW z poziomu komputerów klasy PC, Mac oraz Linux.

Waverazor LE to okrojone wydanie futurystycznego syntezatora. Wersja okrojona cechuje się tym samym silnikiem aplikacji jak i pełnym zestawem gotowych persetów z możliwością edycji kontrolerów makro.

Przeczytaj również: Tracktion T7 pełne BEZPŁATNE wydanie aplikacji typu DAW 

Interfejs wygląda bardzo futurystycznie. Wszystkie kontrolery rozmieszczone są na tle czarnego laminatu. Brzmienie można określić mianem zimnego, cyfrowego. Silnik aplikacji jest charakterystyczny i trudno mi go porównać do czegokolwiek. Wśród gotowych brzmień znajdziemy dzwięki dronów, szumów, leady, pady itp.

waverazor-le

Link do aplikacji znajduje się poniżej. Wymagana jest rejestracja na stronie producenta. Do aktywacji wtyczki wykorzystujemy dane do logowania na stronie producenta (możliwa aktywacja offline).

0aPositive Grid rozdaje bezpłatnie wtyczkę BIAS Pedal Modulation o wartości 99 dolarów każdemu, kto podzieli się informacją na Facebooku bądź Twiterze. Oferta ważna tylko do 17 grudnia 2018.

Oferowany plugin dostępny jest w formatach VST, AU, oraz AAX. Odpowiedzialny jest za kreowanie efektu modulującego. Tytułowy plugin stanowi część pakietu, w skład którego wchodzą również BIAS Pedal Distortion oraz BIAS Pedal Delay.

Pedal Modulation może pracować w następujących trybach: chorus, phaser, flanger, tremolo, vibrato, auto-pan, rotary speaker, ring modulation, oraz auto-swell. Na pokładzie znalazł się również kompresor oraz dwa 8-pasmowe korektory graficzne.

izotope-neutron-elements

Aby móc cieszyć się wtyczką należy przejść na stronę produktu (link poniżej) po czym podzielić się nią z poziomu Facebooka czy Twittera. Tylko w ten sposób otrzymasz numer seryjny niezbędny do zarejestrowania produktu.

0aYoulean zaprezentował zaktualizowane wydanie wtyczki Youlean Loudness Meter 2 (aktualne wydanie v2.1.1) narzędzia pomiarowego dostępnego w formatach: VST2, VST3, AU, oraz AAX i działającego na platformach PC oraz Mac. Wtyczka dostępna jest w dwóch wariantach: Free oraz Pro (wycenionej na kwotę 27 dolarów).

Youlean Loudness Meter 2 to ulepszone wydanie wtyczki Youlean Loudness Meter, a która uplasowała się na pierwszym miejscu w ramach konkursu KVR Developer Challenge 2016. W ramach aktualizacji otrzymujemy w pełni skalowalny interfejs, nową szatę graficzną, możliwość eksportu ustawień do PDF i wiele innych

Przeczytaj również: Dead Duck Deducktion syntezator VST (KVRDC18)

youlean-loudness-meter

Bezpłatne wydanie Youlean Loudness Meter 2 oferuje wsparcie dla pracy w trybach: mono, stereo, oraz dookulnym 5.1 channel oraz umożliwia prowadzenie pomiarów i wskazań: LU, INT, TP, LRA, oraz PLR

 

Wersja Pro posiada zestawy gotowych persetów, zoptymalizowanych pod kątem portali streamingowych (YouTube, Spotify, Apple Music, oraz Tidal).

Wtyczkę Youlean Loudness Meter pobieramy z poniższej strony:

0aSteven Slate Drums udostępnił bezpłatne wydanie wirtualnego perkusisty: SSD5 FREE, stanowiącego okrojone wydanie wtyczki SSD5. Ta dostępna jest w formatach VST, AU oraz AAX.

Mimo, iż mamy tutaj do czynienia ze zubożałą wersją, to absolutnie w pełni funkcjonalną. Ta ograniczona została tylko do jednego zestawu (Pearl drum kit). Nie ma potrzeby posiadania konta iLok, które jest niezbędne przy aktywowaniu pełnej wersji SSD5.

Poznaj również: Jamstix 4 Free bezpłatny wirtualny moduł perkusyjny od firmy Rayzoon

ssd-5-free bezpłatny moduł perkusyjny

Pod względem funkcjonalnym SSD5 Free jest w pełni równoważny do wersji SSD5. Znajdziemy tutaj ten sam zestaw parametrów miksera, ustawień mikrofonu, obwiedni ADSR dla każdego kanału z osobna, zestaw gotowych sekcji groove w czterech różnych stylach (Jazz, Pop, RnB, Rock), w pełni personalizowane mapowanie MIDI wraz z pakietem gotowych presetów itd.

Na pokładzie nie znajdziemy sekcji efektów. Nie jest to oczywiście problem, gdyż zawsze możemy skorzystać z efektów firm trzecich.

Aby móc się cieszyć bezpłatnym wydaniem instrumentu przechodzimy na stronę (link poniżej) i klikamy w przycisk opisany jako: “Try SSD5 Free Now”. Podczas instalacji należy postępować zgodnie ze wskazówkami wskazówkami zamieszczonymi na tej stronie. Nie ma konieczności aktywacji.

0aTylko do 22 listopada 2018 istnieje możliwość BEZPŁATNEGO pobrania wtyczki Ravage Lite firmy SoundSpot (pierwotnie wycenianej na kwotę £19.99). Ravage Lite to efekt typu one knob (jedna gałka) dostępny w formatach VST, VST3, AU, oraz AAX w pełni kompatybilny z typowymi aplikacjami DAW działającymi pod kontrolą komputerów klasy PC oraz Mac.

ravage-lite-free

Całość oparto na gotowych algorytmach, które jednocześnie stanowią zapowiedź wydania Pro. Wersja Lite to kombinacja 6 różnych algorytmów.

Poznaj również: The best distortions VST/AU plugins czyli najlepsze darmowe wtyczki typu przester

Interfejs użytkownika ubrano w jedną wielką gałkę odpowiedzialną za kontrolę poziomu przesteru przetwarzanego sygnału oraz kilka suwaków odpowiedzialnych za regulację poziomu wyjściowego oraz oversamplingu. Dodatkowym atutem jest obecność przełącznika bypass zlokalizowanego w prawym dolnym rogu interfejsu. Narzędzie spradzi się tam, gdzie konieczne jest natychmiastowe uzyskanie efektu przesteru (polecam w szczególności w połączeniu z brzmieniami lead oraz bas czy próbkami perkusyjnymi).

Aby cieszyć się bezpłatnym wydaniem należy udać się na stronę producenta (link poniżej). Uwaga, wymagane jest podanie poprawnego adresu mailowego, na który wysyłany jest klucz z licencją. Aktywajca odbywa się poprzez kliknięcie w prawy górny róg interfejsu.

Pobierz wtyczkę bez opłat (Link poniżej)