Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1

TEMAT:

Trzy nowe książki "How to Make a Noise" 2011/11/02 11:08 #14194

  • Herlrzax
  • Herlrzax Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 41
  • Otrzymane podziękowania: 2
Właśnie otrzymałem na swoją pocztę bardzo ciekawego meila, pamiętacie książkę "How to Make a Noise" Simona Cann'a wydanej w postaci książki oraz okrojonego PDF'a?

W owym meilu autor zapowiada wydanie trzech nowych pozycji:

- How to Make a Noise: Analog Synthesis starts from the basic principle of taking a sound source and shaping it with a filter. This simple but powerful technique can be applied to any hardware or software synthesizer to create the warm, rich, energetic, and commanding sounds that are often associated with classic hardware synthesizers.

- How to Make a Noise: Frequency Modulation Synthesis looks at frequency modulation (or FM) synthesis which works through a continuous and controllable interaction of two or more waves to give a broad spectrum of detailed, highly nuanced, bright, rich, shimmering, clean, metallic, and solid tones that can be used to create many musical (and non-musical) sounds.

- How to Make a Noise: Sample-Based Synthesis looks at how to sample, create, and control sounds—from high fidelity realistic recreations of real instrument in their original environment, through creative warped tones, to drums and loops—and the tools and techniques that are available to help.

Każda z nich ma kosztować 2,99$.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Trzy nowe książki "How to Make a Noise" 2011/11/02 11:16 #14195

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
I pięknie ;)
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

Odp: Trzy nowe książki "How to Make a Noise" 2011/11/02 16:53 #14196

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, też to dostałem, szkoda tylko, że właściwie nie da się tego nigdzie kupić w normalnej formie (!). Można tylko w Apple które u nas nie działa niestety, w dodatku ma zabezpieczone pliki, Amazon tak samo i można odpalić tylko na czytniku Kindle który otwiera zabezpieczenia (niestety go nie mam), jest jeszcze jakiś serwis ale także ma swoją platformę do odtwarzania zabezpieczonych ebookow.

Trochę żałosne, że nie sprzedaje tego dodatkowo w jakichś normalnych miejscach albo przez stronę www i paypala jak kiedyś, kolejna książka która będzie miała niski nakład, a szybciej i łatwiej będzie znaleźć odbezpieczony PDF w necie. Szkoda tym bardziej, że te $3 to śmiesznie niska cena i od razu bym kupił wszystkie 3 (no tylko jak, patrz wyżej).

<irytacja off>

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
Zasilane przez Forum Kunena