Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:Rolang G70 vol.3 2009/02/02 15:53 #3020

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Dla mnie najważniejsza jest intuicyjna obsługa, potężne możliwości modułu styli, oraz znakomity odtwarzacz plików MIDI, nie interesują mnie możliwości z wiązane z syntezą nowych brzmień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Rolang G70 vol.3 2009/02/02 23:05 #3032

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Przepraszam ze sie podepne do tematu...:) Lecz jeśli chodzi o workstation Phantom juz od 8 tysiecy chodzi więc nie wiem jaki sens inwestowania w sprzent lekko przechodzony :) a tak na marginesie co powiesz na Yamahy mm6 warto wiem wiem to syntezator ale prawie jak work station Prawie,,cos ponad 2 tysia zamierzam se sprawić na Lato co na To Powiesz..?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Rolang G70 vol.3 2009/02/02 23:55 #3033

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
MM6 jest romplerem/stacją roboczą, z syntezą ma niewiele wspólnego. Phantom rewelacyjny też nie jest, ale rzeczywiście byłby chyba lepszy niż G70. Głównie dlatego, że jest do niego spora ilość rozszerzeń. Osobiście z tego typu urządzeń kupiłbym kompromis (cenowy może nie) - Roland V-Synth GT ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Rolang G70 vol.3 2009/02/03 17:23 #3050

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jak widać rozwiązań idealnych nie ma. Zatem jeszcze się wstrzymam. Może za kilka, kilkanaście lat producent wprowadzi opcję typu, przyjdź wybierz - a my złożymy i odpowiednio sobie za to policzymy, czyli workstation typu "zbuduj go sam":)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Rolang G70 vol.3 2009/02/24 23:36 #3386

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie Nie grałem ostatnio w Sklepie za namową tzn sugestią .... Na Tyrosah 3 modylacja pichu up i na boczki po 2 minutach stało 5 osob na styncie 5 poszłem dalej jedziemy z stringami ale opcja mam do wyboru mase jede 1 z brzegu i co te małę głosniczki w komplecie nie są takie złe sypia po uszasz lecz brak basu...:) tak czy inaczej Panie Admin :) 12 tysiecy az zal jak bendzie mnie stać kupie se niesamowite doświadczenie, drogie moze stanieje poczekajmy .Tyle Jeśli ze mnie skromnego aczkolwiek nie bez obrazy sprzentu panującego na rynku . Pozdrawiam Dj(o)mega.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Rolang G70 vol.3 2009/06/10 06:23 #4488

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
No i stało się, kupiłem tego Rolanda, ten, kto posiada taki instrument na pewno wie on potrafi, osobiście odkrywam jego kolejne znakomite właściwości.

Nie ma to jak zagrać coś z ręki:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Rolang G70 vol.3 2009/06/13 13:11 #4507

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Ciekawi mnie pewna kwestia, związana z tego rodzaju instrumentami, jako, że sam mam podobny -GEM Genesis.

Mają one sporo przycisków funkcyjnych, suwaczków etc.
Pytanie: czy można je zaprząc do pracy w FL Studio? Na oko by się dało, o ile się wie na jakim numerze komunikatu MIDI (MIDI CC, bądź inne rodzaje) nadaje dany kontroler.
Żaden z producentów raczej nie udostępnia tak szczegółowej implementacji MIDI do Keyboardów(bo to by rozwiązywało sprawę). Jak więc ustalić numer komunikatu (CC)?
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kaziorkaski.

O:Rolang G70 vol.3 2009/06/13 15:18 #4509

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Osobiście nie próbowałem podłączać G70 do komputera, nie mam takiej potrzeby, gdyż wymiana danych odbywa się za pośrednictwem karty Compact Flash, poza tym mam przecież sterownik MIDI.

Właściwie nigdy wcześniej nie zastanawiałem się jak to jest z pracą suwaków/gałek Rolanda G70 w środowisku Fl Studio.

Z tego co widzę w książeczce parametr reference, dla poszczególnych parametrów określone są wartości CC (przynajmniej dla Rolanda G70)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena