Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/10 08:34 #23513

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Paolo, kolejny raz utwierdził wszystkich zniecierpliwionych, że edytor Songbook dla Korga pa4x pojawi się na dniach.
Zapraszam do śledzenia wątku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/10 08:45 #23514

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Taka ciekawostka, na YouTube znaleźć można filmik prezentujący wirtualne wydanie Korga pa4x.



Oprogramowanie działa pod kontrolą programu nadrzędnego (Pro tools, Cubase, Logic, Fl Studio itd.)

Opracowaniem aplikacji zajęła się firma: Sofeh Music Studio.
Program umożliwia importowanie oraz edycję pociętych plików midi (na bazie których powstaje styl) a następnie przetestowanie ich.
Nie mamy jednak możliwości zapisu tak zaimportowanych plików do stylu.


Dodatkowe informacje: kliknij tutaj

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/11 14:44 #23518

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Korg udostępnił długo wyczekiwany edytor bazy danych SongBook w wersji 2.0
Aktualne wydanie jest w pełni kompatybilne z całą serią Pa (dodano wsparcie dla modeli: Pa4X, Pa3XLe oraz HAVIAN 30).

Oprogramowanie dodatkowo uzupełnione zostało o możliwość przemapowania (w odniesieniu do styli oraz padów) - dzięki funkcji Song Remap.

Mamy również możliwość kopiowania Keyboard Set/STS-ów.

SongBook 2.0 jest kompatybilny z systemem Microsoft Windows 10™
Program do pobrania z tej lokalizacji

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/14 10:26 #23526

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jednym z bardziej denerwujących błędów które wkradły się w system operacyjny 1.2 jest brak możliwości zapisu ustawień trybu FIll mode.
Producent zapewne już pracuję nad potrawką.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/14 22:28 #23527

  • Poziom40
  • Poziom40 Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 11
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam i po raz kolejny podziwiam zaangażowanie. Co do nieudolności systemów w instrumentach to mogę na ten temat coś powiedzieć. Konkurencyjna firma ma podobne problemy ba, czy to problemy hmmm NIE to celowe i zamierzone. Nie wierzę, że do projektowania takich instrumentów nie zatrudniają specjalistów nie wierzę, że tego nikt nie sprawdza. Sprzęt za taka kasę, kilka układów scalonych płytka z tworzywa i pięć kilo aluminium, nie jest to w porządku, ale ludzie to kupują. Znają rynek wiedzą czego oczekujemy a każdy nowy model wygląda tak: dokładają ciekawostkę a zabierają to co zdawało egzamin. Jestem zły bo w pieprzonym R... było to samo kupowałem model po modelu i powiedziałem koniec. Nie jestem zawodowym muzykiem gram hobbistycznie zabijam mile czas który czasem "płynie jak muzyka" płacę kasę a tu taki szajs. Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/16 10:58 #23530

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Poziom40 napisał: Witam i po raz kolejny podziwiam zaangażowanie. Co do nieudolności systemów w instrumentach to mogę na ten temat coś powiedzieć. Konkurencyjna firma ma podobne problemy ba, czy to problemy hmmm NIE to celowe i zamierzone. Nie wierzę, że do projektowania takich instrumentów nie zatrudniają specjalistów nie wierzę, że tego nikt nie sprawdza.


No cóż na nieoficjalnym forum poświęconym instrumentom marki Korg często słychać podobne głosy użytkowników z całego świata. Mnie również osobiście nie podoba się taka sytuacja. Kupujący traktowani są jak beta-testerzy w końcu nie taniego instrumentu.
Pozostaje mieć nadzieję, że w końcu sytuacja się ustabilizuje.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/17 22:46 #23531

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Korg wprowadzając Korga pa4x postawił na uproszczenie (poprzez zdedukowanie) pewnych ustawień, z których korzystali w głównej mierze zaawansowani użytkownicy.

Jedną z takich funkcji jest brak możliwości zapisu ustawień parametru Velocity Control do Keyboard seta czy też Songbooka (parametry te można obecnie zapisać jako ustawienia globalne). Takie postępowanie znacznie ogranicza kreatywność oraz możliwości zaawansowanego sterowania aranżerem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Korg pa4x - newsy, wskazówki, opinie, zdjęcia, prezentacje (2015-2022) 2016/05/29 12:10 #23538

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Korg pa4x posiada wsparcie dla kart microSD - SDHC o pojemności do 32GB. Pamięć tę możemy traktować na równi z dyskiem twardym zamontowanym w instrumencie czy podpiętą pamięcią USB.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena