Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT:

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/18 09:12 #7982

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193

Poza tym większość profesjonalistów działa na Pro-Tools


Za pewne są też tacy którzy w swojej pracy wyrzykorzystują Fl Studio, ale wstydzą się do tego przyznać. Swoją drogą nie liczy się program tylko efekt - bo przecież nikt przeciętny słuchacz nie zastanawia się czego dany artysta skorzystał aby uzyskać dany efekt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/23 22:01 #8014

  • pietrek
  • pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jak dla mnie to znaczy, że Abelton Live jest zaje...m programem i nie trza się ciągle pytać, o co w nim chodzi. I to jest FAKT!!! W każdym teście Abelton przebija Truskawkę! Nie pod względem właściwości muzycznych, ale obsługi ( np. robienia LIVE, co w programie głównie do muzy opartej na bitach powinno być podstawą ) i podstawowych, dodawanych przez Firmę, efektów. FLStudio jest troszku za bardzo przegmatwany i tyle. Z winy programolców oczywista! Za bardzo motają "nowościami", a nie patrzą, co by ulepszyć.
Jednak nie zmieniłbym go na inny, bo - primo: jego poznałem jako pierwszego, do niego jestem przywiązany a poza tym jestem leniwy i nie chce mi się uczyć innego DAW'a od podstaw. Secundo: fajnie wygląda i tyle! Miło jest spojrzeć na jego view... Nie czuję się jak w jakimś studio, ale jakby cuś odpowiedniego dla mnie - muzyka domowego - zawitało do mych drzwi.
Jednak do twórców - CZY WY KUR...A CUŚ ROBILIŚCIE W TYM SWOIM PROGRAMIE?! Na ch...j tyle dziwnych wstawek w każdej z wersji ( ok. 300 jak to se mogłem swego czasu przeczytać na tym forum ), zamiast ulepszania tego, co jest? Oczywista, ktuś się może ze mną sprzeczać - o co mu, kur..a! chodzi? Ale FL to naprawdę wymagająca suka, jeśli chodzi o kompa, więc można by ulepszyć to i owo, co by się nie musieć zastanawiać, jak obrobić dany dźwięk, co by jeszcze wystarczyło procka i pamięci, aby całość odtworzyć. Nie wszyscy muszą mieć zajefajne Procki Dwurdzeniowe Intel'a.
I może moje prośby trafią kiedyś do Imagine. Niech im się przyśnią, bo kurwasz, czasem się można naprawdę wnerwić!
To jest MÓJ DAW i niech będzie dostosowany do mnie, a nie zabija nowościami!
I nie piszcie, że inne DAW'y są bardziej wymagające - bo nie są, a jeśli już, to muzę w nich tworzy się pod wpływem chwili, nie zaś kombinując "jak i po co?".
Dziękuję za uwagę i proszę o maks krytycznych odp.!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/24 07:37 #8015

  • Pietia
  • Pietia Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
pietrek napisał:

To jest MÓJ DAW i niech będzie dostosowany do mnie, a nie zabija nowościami!


Pamiętaj że nie jesteś sam. Image Line tworzy truskawkę na setek tysięcy ludzi. Zdaje sobie sprawę, że wiele jest do zrobienia dlatego cieszmy się, że w ogóle program jest ciągle rozwijany i że z każdą nie mal wersją otrzymujemy coś przydatnego.
Poza tym nowa wersja to nie tylko nowości ale ciągle szereg usprawnień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/24 10:47 #8016

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Panie Pietrek, chyba nie wiesz, że ostatnio jak wyszła nowa wersja Napletona to była potężnie zbugowana- ale na szczęście twórcy się do tego oficjalnie przyznali i przeprosili (w przeciwieństwie do buców ze Steinberga którzy się kompletnie wypinają jak jest w przypadku Cubase).
Dla mnie Ableton nie ma w sobie nic z intuicyjności. Przy skanowaniu folderu z wtyczkami miałem CIĄGŁE ZAWIASY I PADY PROGRAMU.
Owszem, Naplecik jest niezastąpiony do setów i Live Actów, jednak nie jestem w stanie sobie wyobrazić tworzenia numeru na nim, po prostu NIE JESTEM.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/24 11:44 #8017

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0

Przy skanowaniu folderu z wtyczkami miałem CIĄGŁE ZAWIASY I PADY PROGRAMU.


Rozumiem, że miałeś piracką wersję? No bo przy zarejestrowanym oryginale tutaj znajdziesz odpowiedź na swój problem:

www.ableton.com/pages/support/contact_technical_support

:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/24 14:56 #8020

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Wersja LITE.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/24 15:06 #8021

  • lcaise
  • lcaise Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 108
  • Otrzymane podziękowania: 0
W takim razie serial number i korzystasz z technical support :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Ogromna popularność Fl Studio 2010/04/24 16:50 #8027

  • pietrek
  • pietrek Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
No to tak - rzeczywiście w tzw. prasie fachowej FL jest oceniany wysoko. Ceni się zwłaszcza to, że w ciągu paru latek wyrósł z jakiegoś tam DAW'ika baaardzo przyzwoity DAW. Co do wymagań min. to też nie jest zbyt wygórowany. Tyle teorii. Ale faktem jest, że FL nawet na niezłym kompie, z "aktualnym obciążeniem procka" ok. 10 potrafi nieźle wkur...ć ( patrz moje "problemy z nagrywaniem w Edisonie" - może przy okazji mi pomożesz ): jakieś przeskoki, jakieś trzaski... Co to ma, kur...a, być? Tu trza najpierw wstawić to, potem na inną ścieżkę tamto ( np. co do efektu pompki )... Czy oni se myślą, że to nie "zabiera" procka?
A efekty? Te pożal się boże popierdułki? Fakt - kiedyś się uparłem i wyciągnąłem z podstawowych instrumentów i efektów zaje...y sound! Ale jeśli to miał być szczyt, to sorry, ale lipą wieje. Może i 800,- PLN to nie dużo, więc... "ściągaj se pan VST ile wlezie i daj nam spokój", ale jeśli program nabiera rumieńców ( i użytkowników ), to polityka Image powinna być troszku inna.
I to jest moje główne zastrzeżenie - polityka finansowa firmy. Mogą cuś ulepszyć, ale nie zrobią tego raz a porządnie, tylko walą jakieś nowości, bo lepiej jest przecież sprzedać więcej kopii, niż zrobić od razu DAW'a epoki! Wyraźnie jeszcze raz podkreślę; nawet jeśli FL pozostanie daleko w tyle, nie zamienię go na żaden inny szajs. Kocham go i tyle! Więc moje "ale!" jest jak "ale!" co do bycia z fajną lachą - jest OKIEJ, ale czasem cholernie wkur...ą jej maniery.
Co do innych DAWów - nie znam, nie ruszam, zabiegany jestem. Moje oceny mogę brać tylko z prasy, w której ludzie zęby zjedli na testach i mają pojęcie o temacie. Miło, że niektóre z ich zastrzeżeń pokrywają się z moimi ( z ostatnich: Future Music, który dzięki popularności EiS skończył swój żywot przedwcześnie - a szkoda, bo skoro dostali licencję od Angoli, to chyba mieli dobrych fachmanów ). Znaczy się - idę ( chyba ) w dobrym kierunku.
Nie znam FL'a pewnie w połowie tak jak ludzie z tego forum, ale do ch...a wafla, czy muszę być Alfą i Omegą, żeby w mig zrealizować swe pomysły? Wiadomo - im bardziej siedzisz przy czymś, tym mniej ci się chce i jakieś tam zajeb...e pomysły chwili uciekają, bo się pierdzielisz z gów...em!
Używam FL 8.0.2, więc może 9-ka jest już naprawdę wypas, ale szczerze wątpię.
I jeszcze - nadal się będę upierał, że DAW stworzony ( głównie ) do robienia muzy bitowej ( bądź industrial/noise, co uwielbiam robić! ) powinien być troszku bardziej przystosowany do LIVE. Jak? Nie wiem, nie korzystałem z Abelton'a, ale Image pewnie obserwuje rynek, więc niech się starają.
Moja ocena obsługi jako użytkownika pół-free/pół-pro - 7/10. Ocena emocji, których zaznałem z FL'kiem ( a pierwszy raz miałem z nim "styczność" jeszcze w wersji 4, cuś koło 2002 roku, choć muszę się przyznać bez bicia, że w latach 2005/2008 nie korzystałem z FL'a, więc i pojęcie o nim mam troszku nikłe ) - 666/10.
Czekam z miłą chęcią na dalszą dyskusję - może dzięki wam dowiem się czegoś, co zmieni pierwszą ocenkę.
A co do Image: niech się wezmą do roboty, bo od tego są.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Zasilane przez Forum Kunena