Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Problem - zużycie mocy procesora ! 2013/04/24 19:39 #20271

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak też niestety jest w rzeczywistości. Robiłem kiedyś porównanie i nawet teraz zrobiłem podobne żeby się tylko upewnić że nie rzucam słów bez podstawy. Zestaw testowy to 10x U-HE TyrellN6, 1x NI Skanner oraz VoS Density mkIII na sumie, jeden takt prostej melodii grają wszystkie N6, Skanner gra długi pad na 4 nutach przez oktawy, przetwarza Density na domyślnym presecie. Sterownik i bufor ten sam pod M-Audio Fast Track II. Użycie procesora mierzone podczas odtwarzania, procenty pochodzą ze wskaźników wewnątrz DAW. Ta sama platforma komputerowa, tak samo włączona obsługa wielu rdzeni w programach, te same procesy w tle i tak dalej.

FL Studio 10.0.8 - Ponad 75%-80%, mocno przeskakuje dosłownie cały czas, odsłuch praktycznie niemożliwy, aplikacja traci stabilność.
Cockos Reaper 4.32 - Przedział 20%-35%, ani jednego przeskoku, gra czysto, brak oznak zawieszania się GUI.

Także... Tyle moim zdaniem jest warte to ich tłumaczenie. Nie chodzi już nawet o procenty bo może faktycznie mają jakiś inny algorytm, jednak prosty test pokazuje faktyczną, realną sprawdzoną w praktyce wydajność gdzie FL Studio dosyć mocno przegrywa. W połączeniu z dalszym brakiem zamrażania ścieżek w nowej wersji 11 robi się naprawdę nieciekawie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jar

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Problem - zużycie mocy procesora ! 2013/04/24 22:29 #20273

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
FL Studio nadal jest napisany w Delphi...

Cudów się nie spodziewajta.

Projekty robić z głową, ew. poszukać interfejsu na taki, który ma świetne sterowniki ASIO albo... Zmienić DAW...
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena