Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/07/05 12:41 #16586

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Nie ma co ukrywać, że FL Studio na dzień dzisiejszy brakuje wielu podstawowych funkcji, które inne DAW już dawno posiadają. Zamiast skupić się na konkretnych i przydatnych zmianach IL serwuje nam elementy służące bardziej do zabawy (Live Mode skopiowane z Abletona, ale dosyć nieporadnie), albo wycina coś co już było (Bass Drum, GM Synth).

Padło już wiele propozycji zmian, jednak tutaj nasze głosy pozostają niezauważone. Jedynym miejscem gdzie można zyskać siłę przebicia jest oficjalne forum IL. Publikując każdy post z osobna jest duża szansa, że zostanie on niezauważony, albo zapomniany. Jednak inaczej sprawa może wyglądać gdyby opublikować jeden duży, zbiorczy post głosem całego vsti.pl.

To właśnie chciałbym zrobić, zebrać wszystkie propozycje zmian jakie padły w TYM temacie, przetłumaczyć na angielski i wysłać je po 31 lipca.

Jeżeli macie jakieś propozycje dopisujcie je tutaj lub w tamtym temacie. Wszystkie nowe będę dopisywał edytując ten post, tak aby zachować porządek i żeby było wiadomo co już jest, a czego nie ma.

Lista Propozycji:


- W trakcie uzupełniania...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/08/19 09:29 #17003

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
N.E.X. jak widać użytkownikom aplikacji w Fl Studio niczego nie brakuje. Myślę, że jest to spowodowane przeciętną znajomością aplikacji, bo żeby stwierdzić, że czegoś nam brakuje trzeba na tyle dobrze znać aplikację, aby ocenić że tego w ogóle nie ma.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/08/19 10:50 #17006

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No trudno, brak zainteresowania więc pomysł porzucony ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/09/30 16:21 #17553

  • Deep Fog
  • Deep Fog Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
Niech w koncu zrobia edytor pianolowy profesjonalnie, bo czuje sie jak na keyboardzie z bazaru...co najwazniejsze to wieksza rozdzielczosc edytora, tak jak chocby w abletonie, ja potrzebuje wiekszej precyzji w ustawianiu nut...mamy 21 wiek!! litosci!!....ale juz za pozno..wracam z eng. i kupuje abletona, nie ma co

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/09/30 17:33 #17555

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co rozumiesz przez większą rozdzielczość i precyzję? Akurat te opcje są rozwinięte i piano roll jest funkcjonalny na równi z innymi DAW.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/09/30 18:07 #17556

  • Deep Fog
  • Deep Fog Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
Nie wiem jak to bardziej czytelnie wyjasnic...chodzi o rozszerzanie siatki czasu w edytorze, w abletonie mozesz zrobic o wiele wiekszy zoom i ustawiac nuty dokladniej...np kiedy chce stworzyc wlasny kick, wykorzystuje trzy rozne brzmienia i jest problem zeby je zespolic...kiedy przesowam jedno brzmienie odrobine do przodu, to juz sie nie pokrywa z drugim, jest troche za daleko...czaisz o co mi chodzi??

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/09/30 19:03 #17558

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Ależ przecież to wszystko da się zrobić od dawna. Najeżdżasz kursorem na pasek gdzie są zaznaczone takty i kręcisz kółkiem myszy. Druga opcja to rozciąganie i zwężanie poziomego paska przewijania. Uzyskasz wtedy dosyć duży zoom. Wielkość siatki i przyciąganie do niej zmieniasz parametrem SNAP na panelu głównym. Dostępne wartości to cały takt aż po nieskończoność ustawiając (none) co w połączeniu z dobrym zoomem daje bardzo dużą precyzję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: FL Studio - Propozycje Nowych Funkcji Na Oficjalne Forum IL 2012/09/30 19:24 #17559

  • Deep Fog
  • Deep Fog Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 22
  • Otrzymane podziękowania: 1
Ale Ty mi piszesz o tym o czym wiem kolego... 6 lat pracuje na flu.Jesli chodzi o precyzje, jest stanowczo zbyt kiepska jak dla mnie. Uzywales abletona?? porownaj. Ja zeby kleic kicki musze uzywac battery albo kontakt, bo na pianoroll sie poprostu tego nie da zrobic. Moze innym, ktorzy korzystaja z gotowych brzmien to jeszcze nie przeszkadza, ale mi bradzo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena