Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/04 18:45 #16583

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Chodzi w skrócie o to, że nie zawsze najwyższa wartość próbkowania jest najlepsza. W tanich kartach, zintegrowanych, takich konsumenckich albo nawet tanich interfejsach wyższe próbkowanie będzie skutkować słabszymi parametrami, mogą wystąpić jakieś szumy czy trzaski, albo w ogóle nie być obsługiwane. Przy standardowym 44,1kHz i 48kHz nie powinno być wielkiego problemu, ale ustawiając np. 96kHz nie musi oznaczać, że będzie tak gładko ;).

Jednak to taki drobny szczegół. Nie polecam pracować z 48kHz ponieważ, jak przypuszczam, muzykę i tak potem eksportujesz do jakości Audio CD czyli 44,1kHz i 16 bit. No chyba, że robisz materiał do filmów i musi być w 48kHz już końcowy produkt ;). 48kHz nie dzieli się równo na 44,1kHz przez co końcowy materiał może być jeszcze gorszy niż miałbyś od razu pracować na 44,1kHz, będzie bardziej poszatkowany. Odpowiedniej jakośći algorytmami można przekonwertować tak aby nie było słychać różnicy, ale po co naprawiać skoro od razu można robić prawidłowo do zamierzonego celu. Problemu by nie było z 88,1kHz w przypadku Audio CD bo dzieli się równo na dwa do 44,1kHz oraz 96kHz do jakości "filmowej" bo dzieli się także równo na dwa do 48kHz.

Co do dźwięku - dalej nie działa? Próbowałeś reinstalować sterowniki albo uaktualnić Asio?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 10:17 #16595

  • luklas94
  • luklas94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0

psysutra napisał: Zakładam, że jest to wina jednowątkowości ASIO. Czy masz jakieś inne aplikacje włączone, które wykorzystują audio? Przeglądarka z otwartym youtube, winamp/foobar etc?


Jakieś dwa lata temu kiedy uczyłem się grać robiłem coś takiego że odpalałem pianino w fl studio Ze sterownikiem asio, następnie odpalałem jakiś tutorial na youtube i miałem dźwięk z youtube, i z fl studio. Teraz gdy znowu chciałem zrobić coś podobnego to się nie da. dźwięk jest albo w fl studio, albo na youtube w zależności od tego, co odpalę jako pierwsze. Jak to można zmienić?
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 13:16 #16599

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
To zależy głównie od karty dźwiękowej/interfejsu czy są wielowątkowe. Przełącz się na zwykłe sterowniki, może zadziała. Ja to stosuje kiedy trzeba coś podejrzeć, bo ASIO faktycznie nie pozwala ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 13:41 #16603

  • luklas94
  • luklas94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Na podstawowym sterowniku wiem że działa ale co z tego, skoro na podstawowym są zbyt duże opóźnienia. Chodzi o to żeby robić to na ASSIO, a wiem że się da bo kiedyś mi tak działało.
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 14:20 #16604

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Na tej samej karcie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 14:30 #16606

  • luklas94
  • luklas94 Avatar
  • Wylogowany
  • Senior
  • Senior
  • Posty: 51
  • Otrzymane podziękowania: 0
Nie. ale mam kilka starych kart dźwiękowych. To na którejś z nich wszystko było ok. Jak sprawdzić na której karcie to będzie działało? Ta funkcja ma jakąś swoją nazwę?
Nie ogarniasz fl studio??? W takim razie zapraszam :) Fl-studio.cba.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 14:35 #16607

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Niestety nie wiem i sam nie mogę znaleźć nigdy tego w opisie technicznym.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Brak dźwięku podczas pracy na sterowniku ASIO4All w Fl Studio 2012/07/06 15:29 #16610

  • kamieniarzmichal
  • kamieniarzmichal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 19
  • Otrzymane podziękowania: 0
Poczytałem trochę starych postów i raczej coś faktycznie mi blokuje to asio tylko nie wiem co . Kopiłem tydzień temu trochę sprzętu to jest gramofon, monitory aktywne i klawisze . miałem trochę kłopotów z klawiszami ale sobie jakoś poradziłem z uruchomieniem ich w FLu. Popiołem też gramka pod kompa żeby coś pozgrywać z winyli na próbę i nawet działało elegancko z edisonem. Odpaliłem następnego dnia i lipa. Takie mam programy zainstalowane ( jestem trochę zielony w tych sprawach i nie bardzo wiem co jest mi właściwie niezbędne ) może ktoś wie co tutaj może blokować asio bo jak odpalam FLa to nie mam otwartego nic innego,
111.png

22.png

33.png

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez kamieniarzmichal.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena