Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Głośniki do 350 zł 2010/09/25 17:22 #9656

  • dawidbud1
  • dawidbud1 Avatar
  • Wylogowany
  • Młodszy forumowicz
  • Młodszy forumowicz
  • Posty: 37
  • Otrzymane podziękowania: 0
ja w tej cenie zakupiłem Microlab Solo6C, nie jestem audiofilem ale dźwięk mnie zadowala w 100%.Jak na zestaw 2.0 bass mnie zaskoczył.Przy głośniejszym odsłuchu nie brakuje im mocy i wszystko słychać wyraźnie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Głośniki do 350 zł 2010/09/25 21:15 #9662

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
No właśnie - z monitorami jest taka sprawa, że mają się nijak do sprzętu HiFi. Celem jest jak najbardziej płaskie pasmo przenoszenia aby wiernie odwzorowywać słyszaną muzykę czego, jak napisał Psysutra, trzeba się nauczyć.

Monitory odsłuchowe nigdy nie będą Ci dudnić, ładnie hulać basem itd. Ba, nawet dobrze postawić takie głośniki na specjalnych podkładkach lub macie korkowej aby zlikwidować rezonanse na biurku.

Kiedy pierwszy raz miałem możliwość usłyszenia monitorów odsłuchowych pomyślałem, że to jakieś konkretne g***o, tak jakbym się przesiadł na proste głośniki bez basu tylko z lepszą górą O_O. No, ale po zrozumieniu jak to działa wszystko nabiera sensu.

Sam już nie wiem czego potrzebujesz ;). Musisz zadać sobie zajebiście ważne pytanie: chcesz słuchać muzyki w domu czy zająć się produkcją? Ciężko o prawdziwy kompromis. Jeżeli priorytetem dla Ciebie jest produkcja to bierz jakieś monitory, jeżeli chcesz jakiś kompromis to jakieś dobre HiFi drewniane, posłuchasz muzyki i coś ukręcisz też przy okazji jak już wyczujesz sprzęt.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Głośniki do 350 zł 2010/09/25 21:47 #9663

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
W czym problem, żeby monitory nie mogły być też stosowane jako głośniki multimedialne? :)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Głośniki do 350 zł 2010/09/25 22:28 #9664

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
W tym, że jeżeli kolega martwi się o to, że głośniki mają po 10W, więc na pewno będzie zawiedziony, że wcale nie będą miały głębokiego basu i wcale nie będą "fajnie" grały jak to przystało na sprzęt HiFi, który podbija widmo w kształcie U :). Jeżeli ktoś zdaje sobie z tego sprawę i wie czego może oczekiwać to wtedy nie ma problemu z używaniem odsłuchów do filmów czy słuchania muzyki :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena