Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 00:42 #8775

  • trh89
  • trh89 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Prosze o pomoc w polaczeniu miksera z karta muzyczna . mikser yamaha mg102c , karta muzyczna ESI MAYA44pci i mikrofonem pojemnosciowym mxl770.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 10:35 #8776

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Witaj.

MG 102C jest wyposażony w 10 kanałów wejściowych: dwa wejścia mono mikrofon/line, cztery wejścia stereo typu line,z których dwa mogą również funkcjonować jako wejścia mikrofonowe mono. Dwa pierwsze kanały posiadaja Compresor, oraz wejscie INSERT I/O, umożliwiające podpięcie tylko na wybrany kanał zewnętrznego urządzenia DSP - mikrofon zatem wpinasz bezpośrednio do miksera



Uwaga: Bezpośrednio do komputera go nie podłączysz. Będziesz potrzebował przedwzmacniacz mikrofonowy, lub interfejs audio, z obsługą takich mikrofonów.
Osoby korzystające z mikrofonu pojemnościowego MXl770



polecają zakup ART Tube MP . do tego kabel XLR/XLR i kabel Jack 6,3mm mono na 3,5mm stereo. Długości według potrzeb.

Póki co Twój mikser posiada wzmocnienie przedwzmacniacza: od -60 dB do -16 dB dla wejść mikrofonowych, od -34 dB do +10 dB dla wejść liniowych.

Kilka szczegółów na temat karty MAYA44PCI
ESI Audio MAYA44 PCI to uniwersalna karta dźwiękowa przeznaczona dla użytkowników chcący uzyskać najwyższej jakości nagrania czy odtwarzanie audio. MAYA44 oferuje 2 wejścia liniowe stereo analogowe, 2 wyjścia stereo line, mikrofonowe z 48 V, a także optyczne i koncentryczne wyjście S / PDIF, które można wykorzystać do przekazywania sygnałów przez AC3/DTS. Produkt został stworzony zarówno dla systemów operacyjnych Windows 98SE/ME/2000/XP jak i Mac OS X.


Specyfikacja techniczna:

4 wejścia analogowe mono (2 x stereo jack 1/4" stereo)


4 wyjścia analogowe mono (2 x stereo jack 1/4" stereo)
Symetryczne wejście dla mikrofonu dynamicznego lub pojemnościowego z fantomem 48V
Wyjście słuchawkowe ( jack 1/4")
Obsługa wyjść: S/PDIF oraz TosLink,
Obsługa sterowników: ASIO II, E-WMD, WDM, MME ,GSIF
Kompatybilność: 7/Vista/XP/2000 Windows i Mac OS X

Reasumując mikrofon wpinasz w mikser, natomiast mikser łączysz z komputerem za pomocą dwóch kabli stereo jack 1/4" stereo z kartą MAYA44PCI
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 13:53 #8781

  • trh89
  • trh89 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Admin czyli nie podlacze tego i nie bede mogl nagrywac?? przeciez w mikserze jest phantom i reszta rzeczy. mam kable jack 1/4 oraz drugie kable .

Jak nagrywam we FL 9 to nagrywa się to samo co leci we fruity loopsie czyli np bit.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia. Powód: edycja linków

O:Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 14:39 #8784

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
A z jakich sterowników korzystasz? Sprawadź wybierając: Options>MIDI Settings> sekcja input/output.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 14:49 #8786

  • trh89
  • trh89 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
w sensie jak z jakich? mam wpisane cos takiego w tym MIDI . W okienku OUTPUT mam tak : mapowanie MIDI , syntezator SW i 1 - ESI MAYA44 MIDI . W drugim okienku INPUT mam tylko 1 - ESI MAYA44 MIDI .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 15:25 #8787

  • trh89
  • trh89 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
czyli nie da rady tego podlaczyc bez interfejsu ?? ;/ . jak nic na fruity loopsie nie leci zaden bit ani nic to nagrywa sie cos ale strasznie cicho i mega szum . znowu jak leci cos we FL'u np perkusja z samplem to nagrywa sie na sciezke wlasnie ten bit. pietia pomoz :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 15:40 #8788

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
trh89 napisał:

czyli nie da rady tego podlaczyc bez interfejsu ?? ;/ . jak nic na fruity loopsie nie leci zaden bit ani nic to nagrywa sie cos ale strasznie cicho i mega szum . znowu jak leci cos we FL'u np perkusja z samplem to nagrywa sie na sciezke wlasnie ten bit. pietia pomoz :)


jak napisałem wcześniej: Uwaga: Bezpośrednio do komputera go nie podłączysz. Będziesz potrzebował przedwzmacniacz mikrofonowy, lub interfejs audio, z obsługą takich mikrofonów.

Pytając o sterownik miałem na myśli: Options>Audio Settings (a nie jak wcześniej napisałem MIDI Settings)> sekcja input/output.

Do tego, aby móc nagrywać ze źródeł zewnętrznych potrzebny jest sterownik ASIO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Jak połączyć mikser yamaha mg102c z kartą ESI MAYA 2010/07/06 15:52 #8789

  • trh89
  • trh89 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
czyli nie ma szans na nagrywanie bez przedwzmacniacza art tube MP tak? nie da sie do miksera podpiac pojemnika mxl770 i mikser do karty muzycznej maya44? ;/ a i odnosnie ASIO. mam zainstalowane lecz do konca nie wiem jak to ustawic. w sumie po co ustawiac skoro bez art tub'a sie nie da :( a i dlaczego nagrywa sie tak cicho wokal jak nic nie leci w winampie albo fl'u ?? a jezeli leci cos w winampie lub FL to nagrywa sie to co leci :?:(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez trh89.
  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena