Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/08 22:22 #6845

  • Robal
  • Robal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
witam podbijam tutaj bo naprawdę nie wiem gdzie juz szukać pomocy. wiec wymieniłem ostatnio kartę dźwiękową z sb live starej na esi juli@. no i pojawily sie trzaski jak np slucham czegos na youtube gadam przez skype czy jak slucham mp3 w winampie czy innym playerze z tym ze przy mp3 te trzaski sa rzadsze o wiele. na innym kompie esi niema problemow. ale ja prędzej jak mialem sb live tez bylo luz. to s atakie tzraski jak macie fl studio i niejest jeszcze skonfigurowane. w fl poradzilem sobie z tym i niema tzraskow no ale gdzie indziej sa tzn w fl nie słyszę przynamniej zwiększyłem bufor i luz. na panelu od karty na pasku zadan zmieniams obie rozne czestotliwosci i te sample i tak czy siak trzaski są. ponoć mozna cos zwiekszyc w biosie w cpu latency timer no ale wchodze w biosie w miejsce gdzie powinno to byc i niema tego:/ windows niewykrywa zeby jakies stery albo cos sie ze soba klociły . kable sprawdziłem na moje są ok zresztą są nowe. mam podłączone pod kompa wierze. no i szukałem na różnych forach ale nigdzie nie ma informacji które mogłyby mi pomóc. ostatnio zainstalowałem kamerke internetową już myślałem ze z tym sie gryzie dzwięk ale chyba nie. więc naprawdę nie wiem co to może być jawnie błagam pomóżcie hehe bo już sił nie mam i pomysłów.

Aktualizacja
jednak w fl tez mi trzeszczy jak puszczam dowolne demo utworu z fl gdzie jest dużo wszystkiego z tym ze prawie nietrzeszczy w porównaniu z tym co mam jak np ogladam filmiki na youtube czy puszczam muze z mp3 a trzaski występują losowo raz bardziej raz mnie i trochę to denerwuje:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/08 22:39 #6847

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jeszcze raz sformułuj DOKŁADNIE problem, bo ja nic z tego słowotoku nie rozumiem.
Precyzyjnie i z poprawną interpunkcją.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/09 02:05 #6849

  • 1nf3ct3d
  • 1nf3ct3d Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 97
  • Otrzymane podziękowania: 0
z tego co pamietam to wielokrotnie byly omawiane trzaski w tch kartach esi maya z tego co pamietam to chyba jakis blad producenta bo nie kotre karty dzialaly prawidlowe a inne nie hmm jednak tobie polecil byl wylaczenie zintegrowanej karty w biosie jesli problem bedzie sie nadal powtarzal, to twoja karta jesli jest na usb mozesz a pobawic sie w cos takiego jak overlocking usb mozna zwiekszyc tzn przyspieszyc usb do 1000hz . jesli nie pomoze format dysku i na nowo system i sterowniki

tutaj masz linka do programu który podkręci Tobie usb

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Pietia.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/09 10:16 #6853

  • lsudny
  • lsudny Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • aka Blue Void
  • Posty: 326
  • Otrzymane podziękowania: 9
Prawdopodobnie masz problemy z latencją (czyt. było).
Siódmego czerwca 2010 roku, o godzinie 16:15, oficjalnie opuściłem to forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/09 21:15 #6861

  • Robal
  • Robal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
zintegrowaną mam już wyłączona w biosie to już sprawdziłem zanim posta napisałem wiec to nie to. karta nie jest na usb ale siedzi w slocie PCI. ta karta to ESI JULI@ zaraz zabieram się za przeszukanie tego forum bo jeśli piszecie że było to idę szukać dokładnie. a tymi trzaskami to tak jak pisałem choć rzeczywiście trochę chaotycznie. więc tak po zmianie karty dźwiękowej sb live 24bit! 7.1 (staara karta) na ESI JULI@ pojawiły sie trzaski w dzwięku gdy odtwarzam jakis filmik na youtube albo jak gadam przez skype, trochę rzadziej występują przy odtwarzaniu za pomocą winampa czy innych playerów mp3. w fl studio po skonfigurowaniu go jest ok choć lekkie trzaski występują ale bardzo rzadko. w cubase sx3 podczas zgrywania wokali jest ok nic się nie dzieje wszystko gra. Podczas oglądania filmów na kompie też nie ma żadnych trzasków.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/09 21:31 #6862

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Jaką masz latencję w ASIO?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/09 21:48 #6863

  • Robal
  • Robal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
no wlasnie apropo asio to po instalacji sterownikow ktore mam na płycie od karty to prócz panelu karty na pasku windowsa nic sie nie pojawilo a na tym panelu moge zmieniac czestotliwosci i sample czyli to o latencje chyba chodzi nie? co bym niezmienil tzraski byly ale właśnie zainstalowałem dodatkowo asio4all i o dziwo nic nie trzeszczy i dzwięk zrobił sie jakby to powiedzieć bardziej wyraźny i głębszy więc oprócz tego ze nie trzeszczy nic przynajmniej na chwilę obecną to dźwięk sam w sobie jest ciut lepszy tak mi się przy najmniej wydaje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:problem trzaski w glosnikach esi maya windows xp itd 2010/01/09 22:24 #6864

  • Robal
  • Robal Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
niestety trzaski znowu sie pojawily wsumie az tak nie wadza i nieprzeszkadzają ale jednak czasami to irytuje. w tym asio4all mam nastepujace ustawienia. asio buffer size na 512 samples. latency compensation: in: 32 samples, out:32 samples. w options hardware buffer na 2 ale niemam tej funkcji zaznaczone. moz etu cos zmienic doradzcie bo sie nieznam na tm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena