Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

interfejs audio 2009/10/03 23:06 #5312

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
Siema,

wypakowałem dzis nowo zakupiony interfejs audio firmy TC Electronic model Desktop Konnekt 6 najmniejszy z rodziny konektów na złaczu firewire. Nie stac mnie było na droższy zakup i ostatecznie moj wybór padł właśnie na ten sprzęt www.tcelectronic.com/DesktopKonnekt6.asp

szczerze mowiac nie wiem czego sie spodziewałem po tym sprzecie jednak po podłaczeniu jakoś mnie nie powalił na kolana wczesniej miałem pożyczona od kumpla notebook'ową karte dzwiekowa creative zs notebok na złaczu PCIMCIA i pod wzgledem wydajnosci te karty niewiele sie różnia a pod wzgledem ceny bardzo: creative od 200zł a konnekt 6 od 800.

Fakt faktem konekt ma 2wejscia instrumentalno liniowe oraz jedno mikrofonowe z zasilaniem fantomowym ale ja tego nie potrzebuje gdyz nawet z tego nie korzystam.

Sam teraz nie wiem czy ja nie potrafie jeszcze wykorzystac potencjału tego interfejsu czy po prostu wyrzuciłem pieniadze w błoto zamiast kupic od kumpla używanego creativa za 150zł.

Co sądzicie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/04 13:43 #5316

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Tyle, że na pewno nie doceniłeś jakości dźwięku. Creative jest tylko do celów konsumenckich- robienie na tych kartach muzyki to czyste nieporozumienie.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/04 16:16 #5317

  • masahuku
  • masahuku Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 118
  • Otrzymane podziękowania: 0
mh_sk napisał:

Tyle, że na pewno nie doceniłeś jakości dźwięku


Zgadza sie. I przyznaje że za wczesnie wystwiłem taką surową opinię. Siedziałem przy tym sprzecie do poznych godzin nocnych i dopiero po pewnym czasie zauważyłem ze pominąłęm pewną ważną rzecz i teraz wszystko jest już w porządku.

Sprzęt jest wart swojej ceny a jakośc dźwięku jest świetna. Poza tym Sterowniki sa tak napisane ze mam nawet mozliwosc wyłaczania podswietlenia na gałce głosnosci nie mowiac o ustawianiu wazniejszych opcji.

Także poziom zadowolenia z zakupu wzrasta w miarę jego użytkowania.

Jesli ktoś planuje zakup podobnego sprzętu to może nie będę od razu polecał ale moge poopowoadac juz troche o tym interfejsie.

Pozdr.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/05 06:49 #5318

  • ogurez
  • ogurez Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 148
  • Otrzymane podziękowania: 1
Robienie Na Kartach Creative to nieporozumienie Hmm Tutaj akurat sie nie zgodze.Sam posiadam Audigy 2 za Platinium Fakt ze nie jest to moze jakies cudo ale na poczatek uciiagnie 4 wtyczki i pare FX .

A co do Desktop Konnekt 6 mysle ze musisz to bardziej obadac bo mialem to pod łapkami i powiem ze wydajnosciowo i komfortowo sie z tym pracuje a raczej bawi .

Pozdrawiam Dj(o)mega

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/05 07:09 #5319

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
ogurez napisał:

Robienie Na Kartach Creative to nieporozumienie Hmm Tutaj akurat sie nie zgodze.Sam posiadam Audigy 2 za Platinium Fakt ze nie jest to moze jakies cudo ale na poczatek uciiagnie 4 wtyczki i pare FX .


I ja przychylam się do powyższego, wprawdzie mój komputer jest już leciwy, ale kiedy słyszę o problemach jakie czasami posiadacie wielokrotnie myslę sobie gdzie leży błąd - czy jest to kwestia konfiguracji oprogramowania, czy sterowników (sam korzystam z oryginalnego ASIO dostarczanego przez Creative dla karty Audigy 2, która radzi sobie naprawdę z rozbudowanymi projektami przy ustawionej latencji na poziomie 11 ms dla ludzkiego ucha takie opóźnienie to żadne opóźnienie) bez najmniejszego problemu - dochodzi do tego jeszcze gra na instrumencie MIDI w czasie rzeczywistym przy jednocześnie odtwarzanym już projekcie...jak wiadomo CPU ma wtedy sporo do przeliczenia jednak odciążony jest przez CPU karty dzwiękowej. Nie zamieniłbym swojej karty na żaden interface. Dla mnie nie ma żadnej różnicy - ktoś powie przeciez nie wiesz jak to jest - a właśnie, że wiem ile to znajomy miał problemów z interfacem podpiętym do laptopa, a którego w ostateczności sprzedał... bo już nie miał na niego siły, miał ciągle problemy z opóźnieniami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/05 08:04 #5320

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
sam korzystam z SB Audigi 4 od Creativa - nie mam nic do zarzucenia tej karcie i tak jak admin mówi nie zamieniłbym na żaden interfejs .---przecież karta może być zintegrowana wystarczy mocny procek i pamięci trochę i wszystko chodzi jak należy--wiem coś na ten temat bo przez ostatnie dwa miesiace siedziałem na karcie zintegrowanej jaką jest Realtek i podpięte klawisze ze sporym projektem -- karta nawet się nie zachłysnęła.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

O:interfejs audio 2009/10/05 10:16 #5321

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
admin napisał:

ogurez napisał:

Robienie Na Kartach Creative to nieporozumienie Hmm Tutaj akurat sie nie zgodze.Sam posiadam Audigy 2 za Platinium Fakt ze nie jest to moze jakies cudo ale na poczatek uciiagnie 4 wtyczki i pare FX .


I ja przychylam się do powyższego, wprawdzie mój komputer jest już leciwy, ale kiedy słyszę o problemach jakie czasami posiadacie wielokrotnie myslę sobie gdzie leży błąd - czy jest to kwestia konfiguracji oprogramowania, czy sterowników (sam korzystam z oryginalnego ASIO dostarczanego przez Creative dla karty Audigy 2, która radzi sobie naprawdę z rozbudowanymi projektami przy ustawionej latencji na poziomie 11 ms dla ludzkiego ucha takie opóźnienie to żadne opóźnienie) bez najmniejszego problemu - dochodzi do tego jeszcze gra na instrumencie MIDI w czasie rzeczywistym przy jednocześnie odtwarzanym już projekcie...jak wiadomo CPU ma wtedy sporo do przeliczenia jednak odciążony jest przez CPU karty dzwiękowej. Nie zamieniłbym swojej karty na żaden interface. Dla mnie nie ma żadnej różnicy - ktoś powie przeciez nie wiesz jak to jest - a właśnie, że wiem ile to znajomy miał problemów z interfacem podpiętym do laptopa, a którego w ostateczności sprzedał... bo już nie miał na niego siły, miał ciągle problemy z opóźnieniami.


Dokładnie, tak to jest. Jeśli korzystamy tylko z instrumentów VST to ma to niewielkie znaczenie. Moim zdaniem świadczy o tym TEN MULTITEST ! Jeśli jest się wirtuozem i melomanem, a zarazem nieliczącym się z gotówką gościem, to, hmmm;) Co innego jak się nagrywa sygnał z wielu źródeł zewnętrznych, to i owszem ma to niebagatelne znaczenie, można wykorzystać wreszcie we/wy cyfrowe, optyczne etc....
Przywiązałbym więc większą wagę na dzień dzisiejszy do monitorów odsłuchowych. Od kiedy je mam, jest 100% lepiej wysterować kawałek. To o wiele praktyczniejszy zakup dla domowych studiów;) A Pan w sklepie powie zapewne, że najlepiej to mieć i to i to, hehe.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:interfejs audio 2009/10/05 10:30 #5322

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Żeby tylko latencja była problemem...
Po ostatnim upgradzie Visty przy ładowaniu części projektów wyskakuje mi blue screen i projekt do piachu- najprawdopodobniej ten dziadowski system powoduje konflikty karty (przed upgrade'ami nie było takich odjazdów).

Kwestia latencji to też sprawne skonfigurowanie systemu.

A co do karty:
zawsze można nabyć coś pośrodku pokroju M-Audio Delta 1010 lub 66, Terrasonic TS 88 PCI lub Echo Gina 3G (wszystko to PCI, PCIe to np ESI ESP1010E).

Mowa oczywiście o w miarę ekonomicznych rozwiązaniach.

Ja mimo tych upierdliwości ze strony systemu nie przekreślam swojego interfejsu- mam jednocześnie doskonały sterownik MIDI do Fruta (Tascam US-428) z 9 suwakami, 4 enkoderami i 30 programowalnymi przyciskami (nie licząc kółka nawigacyjnego, przycisków do przewijania, odtwarzania, stopu i nagrywania) oraz pełną kompatybilnością z Adobe Audition.

Nadal moim zdaniem Szumblastery i wszelkie produkty Creative'a są dziadowskie- mam z nimi złe doświadczenia i nie tylko ja. Mało kto je poleca. Stają się czasami wręcz wąskim gardłem.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena