Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/15 13:27 #2346

  • moonka_km
  • moonka_km Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.
W niedługim czasie chcę zakupić notebook'a. Chciałbym żeby mi służył do tworzenia muzyki w FL Studio z wykorzystaniem efektów i instrumentów VSTi. I tu mam pytanie: na co postawić żeby w FL Studio pracowało się komfortowo, tzn bez trzasków przy dużej ilości wtyczek, żeby była w miarę niska latencja i żeby to wszystko hulało bez kombinowania (eksportowania do wav poszczególnych ścieżek itd).
Na co postawić przy zakupie sprzętu: procek, ram? Na laptopa chcę przeznaczyć około 3 tysiące.
A jeżeli już zakupię laptopa to jaką kartę na usb kupić żeby odciążyła procek przy pracy w FL Studio? Istnieje w ogóle taka karta? Bo wiem że np SB X-fi Extreme Music ma swoj procesor i pamięć.
I mam jeszcze jedno pytanie: od czego zależa te trzaski i latencja? Bardziej od procesora czy od karty muzycznej?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/15 14:38 #2347

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
Jako, że miałem podobny problem nie tak dawno napisże Ci jak ja to zrobiłem i jakie ma to plusy i minusy.
Zakupiłem laptopa MSI CoreDuo1.8, 2GB RAM- nie zdarza mi się w zasadzie zawieszanie i jakieś poważniejsze problemy. Myślę, ze to minimum, więc najmniej 2 rdzenie i sporo Ramu. (koszt 1800zł) w laptopie jest karta Realtek, która na sterownikach Asio4All miała 7ms latencji, a więc wyśmienicie, ale ja dokupiłem Audigy2ZS(180zł), i na oko nie widać różnicy!!!! ale są pewne niuanse przemawiające za zakupem dodatkowej karty, mogę zejść z latencją do 5ms(ale i tak tego nie robię, dla uzyskania lepszej wydajności i uniknięcia wspomnianych przez Ciebie "trzasków"), lepsza jakość wyjściowego materiału audio 24bit, obróbka sygnału audio z wej karty dźwiękowej w czasie rzeczywistym. Więc w kartę warto inwestować, jaką - sam się ostatnio zastanawiam poważnie, więc nie podpowiem (mój typ Kontrol 1 NI, 900zł)
FL Studio (600 zł)
Trzaski to przede wszystkim brak odpowiedniej karty dźwiękowej. Jeśli jest słaba to i tak procesy obliczeniowe przerzuca na CPU, więc gdy jest słaby procesor całość legnie.

Moja konkluzja: co bym zrobił dziś? Dziś kupiłbym wiele mocniejszy zestaw PC, z wyraźniejszym i większym monitorem za tą samą kasę(więc na pewno już nie kupię drugiego laptopa). Takie są moje wnioski, z własnego doświadczenia.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/15 15:55 #2354

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ja mam laptopa i też mam problem z kartą...
Cóż, od razu powiem, że do robienia muzyki SB bardzo średnio się nadaje. Za tą cenę sprawisz sobie interfejs audio na USB np. Terratec czy ESI.

Mimo, że za te pieniądze miałbym o wiele mocniejszego PC, to ja nadal obstaję za lapkiem. Bo jak pójdę na liveact z wielkim blaszakiem... ;)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/15 16:04 #2358

  • kaziorkaski
  • kaziorkaski Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 618
  • Otrzymane podziękowania: 35
mh_sk napisał:


Mimo, że za te pieniądze miałbym o wiele mocniejszego PC, to ja nadal obstaję za lapkiem. Bo jak pójdę na liveact z wielkim blaszakiem... ;)

*****************************************

Jasne, masz zupełną rację, tyle że ja działam tylko i wyłącznie w domowym studio stąd moje wrażenia;)
Dla działań scenicznych, oczywiście laptop, bez dwóch zdań.
Potrzeba mądrości by pojąć mądrość: na nic muzyka, gdy publiczność głucha.

www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/15 16:48 #2360

  • moonka_km
  • moonka_km Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 2
  • Otrzymane podziękowania: 0
A wiec mam zamiar kupić lapka z dwurdzeniowym procesorem 2 x 2 ghz, 3 lub 4 gb ram, 320 gb dysk 5400 rpm. To teraz pozostaje tylko karta dzwiekowa na usb. Macie jakies typy? Najlepiej zeby sprawowala sie jak te na pci w stacjonarnych jednostkach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/15 16:54 #2362

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Na Thomannie masz dużo takich kart. I od razu powiem Ci, żebyś nie liczył na wydajność porównywalną z PCI, jak co to możesz rzucić okiem na interfejsy FireWire, gdyż USB swoją latencję ma.
Co do RAM- zawsze parzysta ilość i dual channel, w przeciwnym wypadku nie będzie Ci chodził najwydajniej
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/16 00:54 #2367

  • felixxx
  • felixxx Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 0
nie kupuj E-MU 0404 USB padaczka, kupiłem i nie jestem zadowolony.

jak chcesz kartę tylko do robienia muzyki kożystając z VST kup sobie: Edirol-UA-1EX lub M-Audio-Transit

No a jak potrzebujesz do nagrywania wokali albo instrumentów to do 1000
jest sporo porządnych interfejsów np. TC-Electronic-Konnekt

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Kupno laptopa i karty muzycznej na usb 2008/12/16 12:31 #2369

  • felixxx
  • felixxx Avatar
  • Wylogowany
  • Złoty forumowicz
  • Złoty forumowicz
  • Posty: 170
  • Otrzymane podziękowania: 0
kaziorkaski napisał:

Moja konkluzja: co bym zrobił dziś? Dziś kupiłbym wiele mocniejszy zestaw PC, z wyraźniejszym i większym monitorem za tą samą kasę(więc na pewno już nie kupię drugiego laptopa). Takie są moje wnioski, z własnego doświadczenia.


święte słowa.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena