Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: Jaki interfejs audio do domowego studia??? Proszę o pomoc. 2013/03/26 16:33 #20055

  • wlepa
  • wlepa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Czyli Scarlett jest w porządku??? Troche z tym ryzykiem mnie zaniepokoiłeś, ale wydaje mi się, że na tak dobry sprzęt jaki posiadam być problemów żadnych nie powinno.
I ponowie pytanie, czy w tej cenie nie ma innego, lepszego sprzętu??? Bo chcę sie upewnić, ponieważ wiadomo, wolę kupić raz a dobrze.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez wlepa.

Odp: Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 19:00 #20057

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, Scarlett jest w porządku. Nie ma czegoś takiego jak lepszy sprzęt. Zobacz na katalog takich firm jak Presonus czy Focusrite - jest jedna linia interfejsów, ma te same przedwzmacniacze tylko różnią się ilością. U konkurencji porównując interfejsy tych samych kategorii przedwzmacniacze niemal na pewno będą podobnej klasy, surowe i wierne, to nie lampowe konstrukcje aby jeden kolorował lepiej a drugi gorzej. Zaglądając w specyfikację producenta parametry są bardzo porównywalne nawet między interfejsem który ma jeden przedwzmacniacz i kosztuje 350 zł a tym za 1000 zł ale z czterema przedwzmacniaczami i dodatkowymi wejściami.

Żeby nie było, że zmyślam każdy może sam zobaczyć:

Scarlett 2i2 ~ 550zł - global.focusrite.com/usb-audio-interface...t-2i2/specifications
Scarlett 2i4 ~ 750zł - global.focusrite.com/usb-audio-interface...t-2i4/specifications
Scarlett 18i6 ~ 1250zł - global.focusrite.com/usb-audio-interface...-18i6/specifications

Różnica? Znikome, właściwie żadne. Te same przedwzmacniacze tylko ten pierwszy posiada ich mniej a te droższe więcej. Mają też dodatkowe wejście MIDI, wyjścia, wejścia liniowe i tak dalej. Wszędzie są te same parametry, ten sam stosunek sygnału do szumu -87dB i inne. Mam w tej chwili interfejs M-Audio Fast Track II i mimo deklarowanych szumów okolicach -100dB (podkolorowane, Focusrite deklaruje "rzeczywiste" wartości) w praktyce jest to około -90dB, po podkręceniu tak żeby gitara była bliska zero jest to jakieś -85dB, plus minus. Także w praktyce wychodzi na to samo.

Do takich podobnych wniosków dochodzi Igor z Zakamarków Audio na wpisach i swoich darmowym ebooku o wyposażeniu domowego studia. Tak to po prostu jest.

Dlatego jeżeli odpowiada Ci taka ilość wejść, wyjścia, MIDI będzie przydatne to bierz jak najbardziej. Firmie Focusrite można zaufać bo nie jest to żaden noname.
Za tę wiadomość podziękował(a): wlepa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Jaki interfejs audio do domowego studia? Proszę o pomoc. 2013/03/26 19:31 #20059

  • wlepa
  • wlepa Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 5
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jeśli jest tak jak mówisz i Scarlett stanie na wysokości zadania to raczej go zakupię ;)
To raczej wszystko z mojej strony, dziękuję wszystkim , którzy udzielili się w temacie ;) Z zakupem poczekam jeszcze do jutra, może pojawią się jeszcze nowe wypowiedzi, ale raczej na 99% Scarlett.
Dziękuje za wszystko ;)
Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena