Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Jaki zestaw? 2012/01/28 16:07 #15071

  • daniel92
  • daniel92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam.

Przymierzam się do zakupu axiom pro 61 w cenie 1600zł, co sprawi że zostanie około 800zł z mojego budżetu.

Pytanie mam następujące... co możecie polecić za słuchawki i kartę dźwiękową w tej cenie? Nie chce nagrywać żadnych instrumentów z zewnątrz, tylko chcę dobrej jakości pianina, smyczków i syntezatorów na vst, i tylko na dżwiękach z laptopa bazować. Dodam że karta musi być na USB (gdzyż mam laptopa).

Widziałem zestawy typu adiobox, jednak nie mam zielonego pojęcia, czy takie coś jest odpowiednie do tego, czego oczekuję.

Za odp serdecznie dziękuję.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez daniel92.

Odp: Jaki zestaw? 2012/01/28 18:12 #15072

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Spróbuj poszukać czegoś o Focusrite Scarlett 2i2, cena około 600zł. Interfejs nowy, na USB 2.0, podstawowe dobrej jakości dwa wejścia, wyjście masz od razu na słuchawki, z tyłu wyjścia na monitory jak kiedyś dokupisz z czasem. Tylko tak jak piszę, nie polecam bo sam nie mam ale radzę poszukać jakich opinii, firma znana i dobra. Zostało by Ci 200zł więc wielkiego pola do manewru nie ma, polecić mogę AKG K77 które sam posiadam, nie są to pro słuchawki, ale wystarczające aby wygodnie popracować z każdym dźwiękiem czy muzyką.

Ciężko będzie o coś lepszego w tej cenie. Jeżeli oczekujesz po prostu dobrego sprzętu do komponowania to na pewno będziesz zadowolony, ale jeżeli masz już wyrobiony słuch, wiesz czego chcesz i dobra jakość Cię nie zadowoli, musi być coś bardzo dobrego, to raczej nie ta półka cenowa na słuchawki czy jakiekolwiek inne odsłuchy. Wtedy pomyślałbym nad zmianą proporcji i zamiast tej klawiatury cisnął w monitory odsłuchowe plus interfejs który to uciągnie ;). Ale to taka luźna uwaga.

To nie to, że my tak marudzimy na forach aby iść w jak najdroższy sprzęt a ten tani się nie nadaje, jest dobry, tylko po prostu z czasem ma się coraz większe wymagania, wymienia na coraz lepszy więc staram się radzić aby od razu kupić coś lepszego co wyjdzie taniej niż słuchawki za 200zł plus następne za 700zł po kilku miesiącach ;).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Jaki zestaw? 2012/01/29 03:29 #15076

  • daniel92
  • daniel92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Niedługo będę studiował i będę mieszkał na blokach więc w grę wchodzą tylko słuchawki. mam nadzieję że znajdzie się coś w tej cenie mimo wszystko.

Dziękuję za odp:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaki zestaw? 2012/01/31 14:55 #15091

  • daniel92
  • daniel92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
Znalazłem na serwisie aukcyjnym, PRESONUS USB AUDIOBOX za 450zł.

Czy sprzęt się nada do wyżej wymienionych wymagań?
Mógłbym wtedy kupić słuchawki rzędu 300-400zł, jednak nie chce mieć super słuchawek, i marnej karty, a sprzętu nie chcę zmieniać za 2 lata, tylko dlatego że będzie słaby.
Niestety nie mam możliwości nigdzie sprawdzić, ani dokładnie dopytać co będzie najlepsze, gdy będę używać tylko kontrolera axioma.

Jeszcze jedno pytanie... Czy klawiaturę sterującą podłączam bezpośrednio do laptopa czy konieczne jest jakieś łączenie przez kartę dźwiękową? (może pytanie wyda się sporej ilości osób idiotyczne, jednak jestem zielony w tym temacie).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaki zestaw? 2012/01/31 17:26 #15092

  • Czaku
  • Czaku Avatar
  • Wylogowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Użytkownik jest zablokowany
  • Posty: 87
  • Otrzymane podziękowania: 3
Wydaję mi się że powinieneś dobrać interfejs audio pod swoje potrzeby.
Jeśli nagrywasz wokale niezbędne będzie we/mic z zasilaniem Phantom, jeśli tylko muzyka przyda się karta z niską latencją (DAW odbiera szybko sygnał od np. axioma).
Nie wiem jak się sprawdza to w przypadku innych kart niemniej jednak karty Esi (np. Maya 44 USB) rekomendują niską latencję a więc to co zagrasz natychmiast słyszysz ( bez opóźnień) a to ważne.
Zamierzasz używać klawiatury, tak więc podpinasz ją bezpośrednio do laptopa przez USB ( można też 5-pinowym kablem MIDI jesli karta posiada MIDI IN)

Co do słuchawek, polecam pójść do lepszego sklepu muzycznego i poprosić sprzedawce aby coś polecił, nie mniej jadnak wziąść ze sobą np jakiś nośnik z muzyką i odsłuchać kilka par słuchawek na swoistym i znanym utworze. Dobierz pod swój gust.
Raz kupiłem droższe słuchawki "polecane" i leżą 2 lata w szufladzie...

pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaki zestaw? 2012/01/31 18:29 #15093

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
Witam :)
Sam ostatnio stanąłem przed wyborem słuchawek nawet temat był i jest na forum jednak po przesłuchaniu kilku par zostałem jednak przy AKG K77 - lekkie ,wygodne - mogę pracować w nich długo ,co najważniejsze jakość przebija cenę około 120 zeta zapłaciłem około 1,5 roku temu ...dziś około 180 zeta sklep.rms.pl/index.php?p1710,akg-k-77-k7...przewodowe-zamkniete

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez TRIOBAS 1.

Odp: Jaki zestaw? 2012/01/31 19:11 #15094

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tak, niesamowite jak ta cena rośnie. Nie to, że wszystko drożeje tylko właśnie te słuchawki z miesiąca na miesiąc zyskują na wartości, także kupowałem ale za ok 140zł rok temu, dzisiaj są już warte te 180zł. Widać popyt rośnie, nie dziwie się :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Jaki zestaw? 2012/02/03 14:29 #15111

  • daniel92
  • daniel92 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 6
  • Otrzymane podziękowania: 0
zakupiłem już wspomniane wcześniej axiomy pro 61 i zdecydowałem się na słuchawki akg k240. Na pewno będę musiał dołożyć do tego wszystkiego trochę gotówki by kupić rozsądna kartę dźwiękową.

Kolejne moje pytanie to na co zwrócić uwagę w kartach dźwiękowych oprócz latencji by dźwięk był na tyle dobry ze wykorzystam te k240?

Czy teraz może wystarczy karta z niską latencją i to wszystko?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena