Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT:

O:Mindcrusher 2008/07/30 20:34 #1134

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
A kto nie lubi?? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mindcrusher 2008/08/04 03:43 #1200

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Ostatnie 3 godziny mojej pracy :D - klik

Bardziej analogowo już brzmieć nie może. No może może, ale ja mam już dość :D O mój może :D
Z ciekawostek:

Lekki distortion, przy filtrze overdrive prawie na max, jeden z oscylatorów generuje szum (wartość ustawiona na aż 3 (max jest 127 :D) przy 5 już za bardzo szumiało). Dodałem również chorus. Analog ma właśnie coś na podobieństwo chorusa. Z tą różnicą, że dźwięk nie jest rozpłyniony. Ciężko było to tak ustawić żeby się nie rozpływało, nie podwajało dźwięku, a żeby dodało efektu. Wszystkie efekty pochodzą z V-Station. Ogólnie dostałem już pierdolca od kręcenia tymi gałkami. Myślę, że jest ok. Jednak sama wtyka nie wystarczyła. Musiałem nałożyć na całość Maximusa i podkręciłem sopran w mikserowym eq. Bez tego brzmi znacznie gorzej i nie czuć tego analoga tak jak powinno. No, ale przecież po to są efekty =)

Z góry przepraszam za składnię i wszelkie błędy, ale zasypiam już na stojąco. Już prawie 4 rano...matko jedyna.... :D:D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mindcrusher 2008/08/06 13:37 #1232

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Zgadnijcie z jakiej wtyczki pochodzi to brzmienie =) Nie będę ukrywał, że cholernie mi się podoba i jestem zadowolony z uzyskanego efektu, który musiałem zaczynać 4 razy od nowa bo mi się system wieszał, a nie chciało mi się zapisywać projektu :D:D:D W końcu jednak postanowiłem zrobić mały save gdyż zaczynałem się powoli denerwować =))

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mindcrusher 2008/08/06 14:50 #1233

  • ryhard
  • ryhard Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 144
  • Otrzymane podziękowania: 0
Mindcrusher napisał:

Zgadnijcie z jakiej wtyczki pochodzi to brzmienie =) Nie będę ukrywał, że cholernie mi się podoba i jestem zadowolony z uzyskanego efektu, który musiałem zaczynać 4 razy od nowa bo mi się system wieszał, a nie chciało mi się zapisywać projektu :D:D:D W końcu jednak postanowiłem zrobić mały save gdyż zaczynałem się powoli denerwować =))


bardzo fajnr ten motyw ale trochę obstukany już w swiecie Trance

takie bity bez problemu wysmyczysz w chyba najbardziej TRANCE'owo brzmiącej wtyczce a minanowicie ADVENTUS 1.5 ale z innych wtyczek tez się da duzo wycisnąć np.ALBINO 3
itp. itd.

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mindcrusher 2008/08/06 15:39 #1235

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
A ja użyłem TS404 =)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Mindcrusher 2008/08/11 00:14 #1296

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Bawiłem się dzisiaj troszkę Waspem XT. Wolę starszą wersję, nie wiem może z sentymentu, ale XT ma więcej możliwości jakby nie patrzeć. Ma całkiem ciekawe filtry. Potrafi brzmieć analogowo. Może nie jakoś rewelacyjnie, ale nie brzmi jak typowa cyfrówka.
Zwykły padzik z bramką + envelope controller. Wrzuciłem jeszcze delay i reverb. Cała reszta pochodzi tylko i wyłącznie z Waspa. klik

EDIT:

Główną ideą tego dźwięku było pokazanie, że wcale nie trzeba sięgać po wtyczki z kosmosu żeby uzyskać ciekawe brzmienie. Sam pad w stylu Vengeance (chyba lider wśród soundsetów).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Zasilane przez Forum Kunena