Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/16 19:30 #1566

  • dark_side1988
  • dark_side1988 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Witam wszystkich mam problem ponieważ chciałbym się zająć tworzeniem muzyki Hardstylowej nie dla zabawy tylko na poważnie lecz napotykam wciąż jeden i ten sam problem czyli odpowiednie wtyczki w sumie chodzi tylko głównie o bass ale inne też mogą się przydać chociażby tylko do testu:) Bo teraz tak jak tworzę na standardowych wtyczkach czyli programowych jeste to takie młde i płytkie nie ma w tym tzw. serca . Bardzo bym prosił o pomoc i z góry dziękuje:)


P.S
Gdyby ktoś wiedział czy się da i jeżeli tak to w jaki sposób z gotowego utworu np. 50 centa lub jakiegoś innego artysty dałoby się wyciąć sam vokal bez lini melodycznej byłbym też wdzięczny za informacje:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/16 22:08 #1574

  • Pietia
  • Pietia Avatar
  • Wylogowany
  • Master
  • Master
  • Życie jest jak muzyka po prostu płynie...
  • Posty: 5193
  • Otrzymane podziękowania: 193
Jedyną sprawdzoną i w dodatku darmową wtyczką do basu na potrzeby muzyki Hardstylowej jest: Hotelsinus Reese Bassline - znajdziesz ją w dziale downloads (sekcja Vst Instruments)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/16 22:29 #1575

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Hardstylowy bas zrobisz na każdej wtyczce z analogowym modelowaniem oraz efektem overdrive. Możesz też użyć zewnętrznego efektu nie pochodzącego bezpośrednio z wtyczki aby dodać odpowiedniego hardstylowego kolorku. Pierwsza wtyczka jaka przychodzi mi do głowy to Sylenth1. Ma bardzo dobry ovedrive oraz tłuste brzmienie. Korg legacy Collection Digital Edition/Analog Edition - ojjj tu też można wiele zdziałać.
Tutaj masz demo soundsetu Manuela Schleisa do wyżej wymienionego Korga:

Polecam przesłuchać do końca bo demo jest świetne.

{audio}www.vengeance-storage.com/www.vengeance-...20Schleis.mp3{/audio}

Jest tam sporo mrocznych basowych dźwięków.

Powinno Ci to dać mniej więcej obraz brzmienia tych wtyczek. Co do Sylentha to sam w sobie zawiera kilka ciekawych hardstylowych presetów. Standardowo nawet jest dostarczany z bankiem brzmień pod etykietą hardstylu. Jeżeli nie jesteś zbyt obeznany w syntezie i tworzeniu własnych presetów możesz też zainteresować się Nexusem. Bass expansion powinien Cię zadowolić. Również polecam rozszerzenie dance, dance 2-3 oraz crank.
Wracając do Sylentha - tak się akurat składa, że znam wtyczkę na wylot i nie zajmuję się już produkcją muzyki tylko tworzeniem brzmień do syntezatorów. Mogę spróbować wykręcić kilka presetów, musiałbym tylko wiedzieć czego dokładnie potrzebujesz. Po prostu trochę basów czy chodzi raczej o dopasowanie do jakiegoś z Twoich utworów/projektów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/17 00:37 #1577

  • Lucas Klauze
  • Lucas Klauze Avatar
  • Wylogowany
  • Moderator
  • Moderator
  • Posty: 366
  • Otrzymane podziękowania: 2
Przejrzałem dokładniej ten soundbank hardstylowy do Sylentha. Jest bardzo dużo basów i są naprawdę ciekawe. Co do moich brzmień to raczej nie jestem zwolennikiem hardstylu. Mam niewielkie doświadczenie w tym gatunku więc proszę się z tym liczyć oceniając poniższą próbkę =) Niestety na bardzo szybko zrobione, mam pełne ręce roboty i nie wyrabiam już =)

Dodałem do każdego basu bit żeby wyodrębnić walory basów...chyba kiepsko mi to wyszło xD

{audio}dodownload.filefront.com/11811377//5b5c5...6ebad5524099c{/audio}

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/17 11:18 #1580

  • dark_side1988
  • dark_side1988 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
jezeli chodzi o wykrecenie kilku presetow od ciebie to jestem za:) a potrzebuje konkretny basik aczkolwiek mozna to nazwac perka na wzor Dj.Zany pewnie musiales slyszec jego utwory
to wlasnie o te konkretny dzwiek mi chodzi:)
na wszelki wypadek umieszcze tutaj jego utwor zebys mial rozeznanie o jakie dzwieki mi chodzi:)
slychac to glownie w refrenie:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/17 11:20 #1581

  • dark_side1988
  • dark_side1988 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Hmm propozycja jest bardzo interesujaca i z niej skorzystam:) Bo osobiście korzystam do produkcji dobrego dźwięku kicka i snare z wtyczki "distroyr" ale potrzebuje wlasnie tego konkretnego bassu ktorego mozna uslyszec w produkcjach Dj.Zany czy Deepaka. umieszcze tutaj jeden utwor od kazdego zebys mial rozeznanie w bassach o ktore mi glownie chodzi :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/17 11:30 #1582

  • dark_side1988
  • dark_side1988 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
a o to i ten utwor niestety drugie nie umiealem znalezc:/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Pomocy Szukam odpowiednich wtyczek:/ 2008/09/17 11:35 #1583

  • dark_side1988
  • dark_side1988 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 8
  • Otrzymane podziękowania: 0
Przepraszam za te problemy w postach ale nie znam jeszcze dokładnie opcji tego forum i mialem problemy z wsyłaniem plików:/

Załącznik Dj.flp nie został znaleziony

Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena