Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Odp: O:Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/07 20:24 #12289

  • Quelledillion
  • Quelledillion Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Dobra melodia na wagę złota, która jest ambitna ale i prosta na tyle by jednak nie ocierać się o remizę.

Wokal to jednak nie tylko melodia. Wokalista musi całe swoje przekonanie i wiarę włożyć w śpiewany tekst. Sztuczność i brak zaangażowania można od razu wyczaić. Do tego przychodzi przecież również barwa, maniera, skala.

Uważam,że wszelakie miksowanie i dopieszczanie brzmienia to miłe dopełnienie lecz prawdziwy geniusz powstaje w umyśle, później jako nuty,a następnie (w moim wypadku) przelewany do guitar pro.
Muzyka nie powstaje w programie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: O:Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/07 20:34 #12290

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
NEX, po raz kolejny się nie zgodzę. Dobre minimalowe numery nie mają melodii jako takiej. To, co siedzi w minimalu nie podlega notacji muzycznej... I to jest intrygujące :) to samo się tyczy chociażby ambientów.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/07 21:53 #12295

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Yyy... A co ja napisałem? Tak, widzę, to było 3 miesiące temu :). Dalej jednak uważam podobnie. Minimalne i inne bardziej eksperymentalne trzaski można bez problemu dorzucić do kategorii "rytm", który tez może być motywem przewodnim. W głębi są miotające sinusy, a z przodu słychać jakieś melodyczne stuki syntezatorów, albo inne trzaski układające się właśnie w rytm.

Może inaczej trochę sformułuję moje zdanie na dzień dzisiejszy - muzyka powinna mieć jakiś pierwszy plan, który by się wyróżniał, czy to melodia, czy ten rytm, ale coś musi bujać aby kawałek był interesujący. Jak to mawiają, na jednym elemencie słuchacz skupia uwagę, inne tą uwagę wypełniają, a jeszcze inne są ledwo słyszalne. Są wyjątki jak muzyka do tła filmu czy gier gdzie czasami pierwszy plan nie jest wskazany aby muzyka nie przeszkadzała i nie wcinała się w dźwięki otoczenia czy dialogi. Samoistnie też wszystko może istnieć, ale jak komuś coś nie buja to prawdopodobnie z braku tego podstawowego elementu. No ale jak słyszę niby jakiś house ukierunkowany głównie do odsłuchu, a tam bujają tylko akordy w postaci padów i basu, a główny motyw nie istnieje to coś nie hula jednak i to właśnie to "czemu tutaj coś brakuje" :). Dla przykładu ciekawie sobie z tym poradzili chłopaki z Safri Duo - w wersach niewiele melodii było, ale był za to rytm na tych ich garach i było czego słuchać :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

Odp: Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/08 00:03 #12302

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Niekoniecznie. Numery safri duo opiewały też w jakiś motyw w finalnej części utworu. Ich muzyka opiewała generalnie na trance, co było słychac chociażby po ich ostatnich numerach "All the people in the world",w którym współpracowali z innymi projektami. Przykładem do tego, że nie jest konieczny wyrazisty motyw melodyczny, jest np. "The never engine" w wykonaniu Christiana Vogela czy chociażby "The Space Between" od Sensienta- który obecnie bardziej się ukierunkował na glitch niż na minimal-trance.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/08 16:31 #12328

  • Quelledillion
  • Quelledillion Avatar
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 16
  • Otrzymane podziękowania: 0
Wydaje mi się,że znalezienie tutaj kogoś kombinującego w klimatach heavy metalowych nie znajdę.
Tak żeby w tym temacie odnośnie błędów nie ograniczać się tylko jeśli chodzi o beaty i nie wiem jak to zwiecie...muzykę klubową.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez Quelledillion.

Odp: Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/08 16:45 #12331

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Heavy metal pewnie nie, ale grono tutaj jest dosyć rozpięte muzycznie także na dyskusję zawsze możesz liczyć ;).

Większość z tych porad jest uniwersalna i nie dotyczy ściśle jednego gatunku muzycznego.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Odp: Błędy popełniane przez początkujących twórców muzyki 2011/05/08 21:05 #12339

  • Lecter
  • Lecter Avatar
  • Wylogowany
  • Ekspert
  • Ekspert
  • Posty: 139
  • Otrzymane podziękowania: 3

Quelledillion napisał: Wydaje mi się,że znalezienie tutaj kogoś kombinującego w klimatach heavy metalowych nie znajdę.
Tak żeby w tym temacie odnośnie błędów nie ograniczać się tylko jeśli chodzi o beaty i nie wiem jak to zwiecie...muzykę klubową.

Oj znajdziesz znajdziesz :) Mimo ze teraz siedzę w industrialu to przeewoluowałem z metalu i prog rocka/metalu ;)
deus ex machina!
www.myspace.com/lecterpl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena