Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

O:Sposób na wyrównanie wokalu? 2010/12/15 19:46 #10485

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Jest tak jak myślałem, są takie nagłe wyciszenia i faktycznie to nie może być wina złego nagrywania. Wszystko ładnie, czysto, równo i wyraźnie słychać, te wyciszenia muszą być jakimś dziwnym artefaktem. Niestety nie wiem co może być tego przyczyną :(.

Mogę jedynie podzielić się swoim doświadczeniem, że właśnie w taki sposób kiedyś odtwarzała mi się muzyka w systemie. Tak jakby na cały system nałożyć limiter z ekstremalnymi ustawieniami tak wszystko było odtwarzane, coś odgórnie nawaliło w windowsie. Nikt nie wiedział co to może być, reinstalacja jedynie pomogła.

Te wyciszenia brzmią tak jakby uruchamiał się limiter który ma bardzo długi czas wybrzmiewania i przez to pompował nagranie na kilka sekund przy szczytowych wartościach, no ale tak ekstremalny limiter raczej można wykluczyć.

Ewentualnie może mikser ma jakiś limiter mikrofonowy załączony który tak wycisza brzmienie?

Próbowałeś nagrywać na innym programie? Być może Cool Edit się sypnął i źle przetwarza sygnał. Tak na szybko można by spróbować z Audacity albo FL Studio którego demo można pobrać za darmo i nagrać coś do testu w wewnętrznym Edisonie.

Bo jeżeli to nie sypnięty program ani nie karta dźwiękowa to naprawdę nie wiem :).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sposób na wyrównanie wokalu? 2010/12/15 20:07 #10486

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
A sprawdzałeś może czy nie masz włączonego tłumika w mikrofonie (jeżeli takowy jest)?
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Sposób na wyrównanie wokalu? 2010/12/15 20:34 #10488

  • becks73
  • becks73 Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Świeżak
  • Świeżak
  • Posty: 9
  • Otrzymane podziękowania: 0
Jesli chodzi o tlumik, to nie posiadam takowego, ale tak czy siak dziekuje serdecznie Panowie za zainteresowanie sprawa. Po prostu pozostaje mi dalej walczyc i nie ustepowac dranstwu:) Zamierzam z reszta niedlugo kupic porzadna karte dzwiekowa, byc moze to cos zmieni. Jak nie, to bede z innej strony to zachodzic. Pzdr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena