Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie
  • Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT:

Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/02 20:49 #9058

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Wiąże się z takim problemem, że w najbliższym czasie będę chciał nagrać wokal pewnej dziewczyny do nowego kawałka, ale nie mamy żadnego sprzętu w domu który by spełniał chociaż amatorskie warunki :). Postanowiliśmy pójść do studia i nagrać właśnie tam. Teraz seria pytań początkującego w temacie, który nigdy nie był w profesjonalnym studiu:

1. Ile kosztuje takie wynajęcie studia/nagrywanie wokalu? Z jakimi kosztami muszę się liczyć? Najlepiej jak najtaniej ponieważ komercyjnej muzyki nie robię ;).

2. Jaki czas mniej więcej będzie potrzebny żeby nagrać 2-3 kawałki, zakładając, że wcześniej będziemy mieć wszystko przygotowane i będziemy mieć wizje tego jak to ma być, zero kombinowania i zastanawiania się podczas sesji? W ciągu godziny powinniśmy się wyrobić?

3. Czy realizator odpowiedzialny za studio który pomoże nam nagrać wszystko i ustawić, ktoś kto zna się na tym sprzęcie, jest za dodatkową opłatą czy zawsze "w pakiecie" pomaga ;)?

4. Jeżeli ktoś ma jakieś dodatkowe informacje o które nie zapytałem a są ważne proszę o oświecenie mnie :).

5. Jakie studia nagraniowe możecie polecić w okolicy Katowic i pochodnych (20-30 km + -)?

Pozdr!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/03 15:32 #9059

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Zależnie od Twoich preferencji- popytaj w studiach (PF na pewno posiada w swojej ogromnej zawartości pozycje dot. studia nagraniowego)

1. Niestety studia nagraniowe LICZĄ SOBIE W CH*J i trochę z tego co wiem.

2. Zakładam, że będzie to przynajmniej kilka godzin, żeby to brzmiało dobrze.

3. Bez realizatora nie da rady- ma obycie z tym wszystkim co w studio jest i zależnie od rodzaju wokalu i jego przeznaczenia odpowiednio dobierze nastawy sprzętu. Zależy to chyba od studia- czy płacisz oddzielnie czy łącznie.

4. Odradzam ładowanie kupy szmalu w profesjonalne nagranie wokalu, ponieważ jest to BEZCELOWE. Dlaczego? Weź pod uwagę swój numer i jak się będzie prezentować. I teraz zestaw to z profesjonalnie nagranym wokalem. Chcesz robić numer od d*py strony czyli całość praktycznie od zera pod doskonale nagrany wokal? Nie widzi mi się to, zwłaszcza, że efekt może nie być warty zainwestowanej kasy. Popytaj na forach, wśród znajomych czy ktoś nie posiada jakiegoś kącika do nagrywania.

Jeżeli planujesz dłuższą współpracę, zabaw się w organizację własnego kąta do nagrywania wokalu- wyjdzie Cię o wiele taniej.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/03 19:13 #9060

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Co forum to inna odpowiedź :). Chyba jedyną sprawdzoną poradę uzyskałem od doświadczonego znajomego z zespołu, który powiedział, że nagrywają wokale za około 40zł za godzinę w studiu i spokojnie w 15min się wyrabiają na jednym kawałku. Ktoś inny z kolei mi wyliczał ile to tysięcy zapłacę za nagranie całodniowe :D. Albo niekompetencja a la "znajomy znajomego znajomej znajomego mi powiedział, że" albo nie wiem co.

Wszystko zależy od tego co postrzegasz jako profesjonalizm - chcę po prostu nagrać dobry wokal, bo ani ja ani ona, ani nikt ze znajomych nie posiada żadnego sprzętu do nagrywania w normalnym warunkach, kosztami możemy się podzielić, do 100zł można wydać, tym bardziej, że parę osób będzie wykorzystywać te kawałki w klubach, a w niedługim czasie zagramy parę imprez i nagrywanie mikrofonem za 60zł na karcie z szumami nie wchodzi w grę ;). Jakość + akustyka i tyle nam wystarczy, reszte zrobię sam z nagranym już wokalem.

I o co Ci chodzi z braniem kawałka od drugiej strony, skąd to wytrzasnąłeś? To ona będzie śpiewać pod produkcję, a nie na odwrót.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/03 20:03 #9061

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Ale może się okazać że będziesz musiał zrobić produkcję od zera pod wokal ;)

Faktem jest, że zależnie od studia do jakiego pójdziesz to Ci inaczej policzą. To też zależy od tego jakie tam mają graty i kto za tym będzie stał.
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/03 20:29 #9062

  • TRIOBAS 1
  • TRIOBAS 1 Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • MUZYKA JAK KOBIETA - ZAWSZE FASCYNUJĄCA
  • Posty: 800
  • Otrzymane podziękowania: 12
kilka szczegółów dotyczących studia nagrań : godzina czasu jest bardzo zróżnicowana od 30 zeta nawet do 200 wszystko zależy do kogo idziesz i jaka renomę ma studio, następnie wszystkie próbki ścieżki materiału muzycznego najlepiej zrobić w Wave 32 bity, każda ścieżka powinna być wolna od wszelkiej maści efektów czyli tzw golasy-nawet najmniejszy fragment muzyczny powinien być oddzielnie (nawet 1/64 taktu) z tak gotowym materiałem idziesz do studia i zgrywasz numer za numerem ,sesja dzienna u mnie w Siedlcach kosztuje około 600 zeta a za godzinę trzeba zapłacić 30-50 złociszy jednak przez godzinę dobry realizator jest w stanie ustawić jeden numer -powodzenia:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/04 14:17 #9065

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Tylko, że ja nie potrzebuję masteringu - chcę nagrać TYLKO wokal, ech ;).

PS Możliwe, że jednak zrezygnuję, ze studia i nagramy to w domowych warunkach - posiadam mikrofon Shure C606, niska półka bo niska, ale gdyby dokupić do tego odpowiedni interfejs audio aby wyeliminować szumy z niskiej jakości zintegrowanej karty dźwiękowej, mimo tego z tego co mogłem usłyszeć efekty są zadowalające.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Ostatnia edycja: przez N.E.X..

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/04 15:47 #9066

  • psysutra
  • psysutra Avatar
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Od Transu piękniejsza jest tylko cisza...
  • Posty: 1562
  • Otrzymane podziękowania: 44
Do nagrywania tego typu jest konieczny mikrofon pojemnościowy.
Dynamikiem się tylko spieprzy nagranie. A do nagrywania z pojemnościówką konieczny jest albo preamp z fantomem bądź interfejs audio z fantomem (zasilanie Phantom +48V)
Goa rządzi, Goa prowadzi, Goa nigdy Cię nie zdradzi!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

O:Studio muzyczne - co i jak? 2010/08/04 19:34 #9067

  • N.E.X.
  • N.E.X. Avatar Autor
  • Wylogowany
  • Platynowy forumowicz
  • Platynowy forumowicz
  • Posty: 2600
  • Otrzymane podziękowania: 330
Dlaczego konieczny?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • Strona:
  • 1
  • 2
Zasilane przez Forum Kunena