0a

Kopiowanie plików pomiędzy pamięcią przenośną USB a dyskiem twardym instrumentu, to jedna z częściej wykorzystywanych procedur przez użytkowników Korga pa, zwłaszcza, gdy zależy nam na tym, aby pliki odtwarzane w instrumencie (mp3 czy MIDY) rezydowały na dysku twardym.

Unikamy wtedy np. problemów z niezabraniem ze sobą na imprezę czy też podejrzliwych spojrzeń gości, którzy nieprzychylnie spoglądają na muzykantów z wpiętą do instrumentu pamięcią USB.

W poniższym poradniku, który ma również zastosowanie do innych modeli Korga (w tym najnowszego Korga pa1000 - porównaj z modelem pa700krok po kroku przedstawię podejście umożliwiające skopiowanie dowolnego pliku (nie koniecznie MIDI/mp3) z pamięci przenośne na inny nośnik.

 

Uwaga: Korg pa700 (jak i pozostałe modele serii pa) wspierają typowe pamięci USB sformatowane w trybie FAT16 lub FAT32. Pamięć USB NIE MOŻE być sformatowana w jednym z poniższych formatów NTSF (Windows NT/2000/XP/Vista/7/8/8.1/10), HFS (Mac OS 9) oraz HFS+ (Mac OS X).

Przeczytaj również: Jakie typy (formaty) plików, wspiera Korg serii pa? (Korg pa3x/pa4x tutorial)

1. Wkładamy Pendrive do gniazda USB

2. Wciskamy przycisk Media zlokalizowany na płycie czołowej instrumentu

3. Wybieramy źródło, z którego kopiujemy plik (w poniższym przykładzie będzie do DISK)

korg pa4x tutorial

4. Wybieramy zakładkę COPY

5. Wybieramy dane przeznaczone do kopiowania (z poziomu powyższego okna)

6. Po zaznaczeniu plików, które kopiujemy wciskamy na wyświetlaczu przycisk COPY TO

korg pa4x tutorial

Uwaga: dozwolone jest kopiowane plików czy wręcz całych folderów (również tych oznaczonych jako SET)

7. Wybieramy docelowy dysk, na który będziemy kopiować pliki – w poniższym przykładzie docelowym dystkiem jest dysk SD

8. Procedurę kopiowania potwierdzamy wybierając COPY na wyświetlaczu

korg pa4x tutorial

9. Podczas procedury kopiowania na ekranie będzie wyświetlany komunikat jak poniżej. Zawiera on informacje o aktualnie kopiowanych plikach.

korg pa4x tutorial

Uwaga: jeśli w trakcie kopiowana otrzymamy komunikat podobny do poniższego, oznacza to, że kopiowany plik już istnieje na dysku – Instrument „pyta” czy nadpisać? Do wyboru mamy następujące możliwości do wyboru (Anuluj/Nie/Tak/Tak wszystkie)

korg pa4x tutorial

Chciałbyś lepiej poznać możliwości instrumentu Korg pa3x/pa4x/pa1000/pa700? Zapraszam do zapoznania się z ofertą indywidualnego kursu obsługi Korga pa4x/Korga pa3x/Korga pa2x/Korga pa900/Korga pa1000/Korga pa700.