freesamplesGrudzień to miesiąc, w którym pojawiło się w wiele ciekawych darmowych bibliotek sampli a, o których nie udało się nam napisać w ramach codziennej porcji newsów. A jak wiadomo dobrych sampli nigdy za wiele dlatego postawnowiłem poniżej zebrać co najciekawsze propozycje:

Free Pack Vol 004 to pakiet 18 nagrań urządzenia Elektrosluch 3 przygotowany przez firmę Sample Ninjas

SFX Sampler 2015 od Sound Effect to zestaw 500 darmowych brzmień wyselekcjonowanych z różnych komercyjnych produktów producenta., Sample na licencji royalty free pochodzą z 15 różnych bibliotek. Jakość niejednoznaczna, gdyż same brzmienia syntezatorowe czy FX nie są szczególnie ekscytujące. Do uzyskania kolekcji niezbędne będzie podanie poprawnego adresu mailowego.

Simpulse Dave od Wilkinson Audio stanowi zbiór plików WAV (24-bit, 44.1/48/96 kHz). Pliki stanowią tzw odpowiedzi impulsowe pochodzące z piecyków gitarowych (w sumie 24 sztuki) i są kompatybilne z Fractal Audio Axe-FX. Więcej informacji tutaj.

End Of The Year to zbiór darmowych sampli wyselekcjonowanych z komercyjnych produktów firmy Function Loops. W sumie 129 sampli w 100% royalty free.

Whispers darmowy instrument NI Kontakt od Wavesfactory stanowiący zbiór szeptów, szumów i innych odgłosów specjalnie na Halloween.

‘Not-So-Secret’ Santa to propozycja gwiazdkowego prezentu od firmy Sonniss. Wszystko, co wystarczy uczynić, aby otrzymać darmową biblitekę brzmień, to utworzyć damowe konto na stronie producenta a następnie dodać 5 różnych produktów do listy życzeń. Już 25 grudnia otrzymasz darmową bibliotekę brzmień w prezencie.

Acousmatic Samples to damowa kolakcja niekonwencjonalnych brzmień oraz tekstur talerzy oraz tamburyna (w sumie 200 MB materiału audio).