hypluginsTadashi Suginomori (właściciel marki HY-Plugins) prezentuje kolejny plugin w ramach serii: HY-Phaser (aktualne wydanie oznaczono numerem 2.0), w postaci darmowej 32-bitowej oraz 64-bitowej wtyczki VST działającej w systemie Windows.

HY-Phaser jest przyjemnie brzmiącym efektem z kilkoma dodatkowymi funkcjami, które wyróżniają go na tle bogatej oferty innych darmowych pluginów generujących taki sam efekt. Dzięki zastosowaniu obwiedni możemy modulować głębokość efektu phrasera czy też poziom głośności sygnału przetworzonego. Na pokładzie znajdziemy zestaw filtrów, z pomocą których kontrolować możemy szerokość pasma sygnału pierwotnego.

Przeczytaj również: Darmowy efekt Phasera VST/AU od Adama Szabo stylizowany na Virusa IT!

Wadą może okazać się brak możliwości synchronizacji z tempem aplikacji nadrzędnej ( np. Fl Studio czy Cubase). Obciążenie procesora jest na niskim poziomie i nie przekracza 3 procent (na testowej dwurdzeniowej maszynie).

 

Na tym etapie można z powodzeniem powiedzieć, że celem Tadashiego Suginomori jest zbudowanie pakietu nowoczesnych, jak na owe czasy, wtyczek efektów na wzór pluginów ze stajni Kjaerhus Classic.

Interfejs wtyczek jest bardzo przyjemny dla oka, a co najważniejsze przejrzysty i zawierający wszystko to, co na dzień dzisiejszy jest niezbędne do prawidłowego miksowania. Osobiście jestem wielkim fanem tejże serii.

 

Moim numerem jeden pozostaje HY-Delay. Już nie mogę się doczekać kolejnej produkcji. Z tego co zdążyłem się zorientować przeglądająć forum KVRAudio, producent aktualnie prowadzi pracę nad darmowym efektem chóru HY-Chorus.

W tym miejscu warto wspomnieć o innych wtyczkach Hy-Plugins, które prezentowaliśmy na łamach vsti.pl: HY-LoFi oraz HY-Filter

Dystrybucja pluginu odbywa się w postaci pliku DLL.

images/stories/download/vst/hyplugins_phraser

Free Download

Plugin HY-Phaser pobieramy przechodząc na stronę HY-Plugins (Wielkość pobieranego pliku 1,77 MB)