to40freewarePomimo, iż kolejna aplikacja - Minihost Modular jest ciągle w fazie testów na chwilę obecną jest to najlepszy darmowy program host z pełną obsługą wtyczek VST/AU z możliwościami łączenia pluginów za pomocą wirtualnych kabli oraz dodatkowymi ciekawymi funkcjami znanymi z systemów modularnych Fl Studio.

Aplikacja bardzo mocno przypomina natywną wersją pluginu dostępnego z poziomu Fl Studio: Patchera, jednakże w przeciwieństwie do niego może działać niezależnie od programu Hosta. Na chwilę obecną umożliwia połączenie wirtualnymi kabelkami do 3 instrumentów oraz efektów, zaimplementowanie prostej automatyki, miksingu, rejestrowania i odtwarzania danych.

Minihost Modular działa pod systemami Windows oraz Mac.

Najważniejsze jest jednak to, że aplikacja nie zmieni swojego statusu (pozostanie darmowa) nawet po zakończonych testach wydania beta.

Minihost Modular pobierzecie za darmo klikając w link: Image Line Do pobrania wtyczki niezbędne jest zalogowanie się na koncie z poziomu witryny Image Line. Proces rejestracji jest zupełnie darmowy i wymaga podania prawdziwego adresu mailowego.

Materiał wideo: https://www.youtube.com/watch?v=hhfO9yYNlJY

imageline_minihostmodular

Aplikacja, którą gorąco polecam wszystkim.