ReFx - Claw v1.0 VSTi free

Firma ReFX, znana jest głównie ze swojego flagowego instrumentu wtyczkowego o nazwie Nexus VST, tym czasem mało kto wie, że produdent ten również udostępnia swoim uzytkownikom darmowy plugin o nazwie Claw.

Szpon - bo takie jest tłumaczenie z języka angielskiego, to świetny darmowy monofoniczny syntezator VST, obok którego nie można przejść obojętnie.

Claw to jedyna darmowa wtyczka producenta syntezatora Nexus - firmy ReFX, która miała zostać zastąpiona przez plugin o nazwie Scout - jednakże projekt Scout VST nigdy nie został ukończony/zrealizowany.

refx_claw.jpg

Opisywany Claw zadebiutował w 2002 roku. Syntezator monofoniczny został zbudowany na bazie silnika Bestii (Beast VST) - czyli komercyjnego pluginu, który swego czasu znajdował się w ofercie producenta. To, co odróżnia wtyczkę Beast VST od Claw VST - to liczba zastosowanych oscylatorów (4 w przypadku tego pierwszego).

Wtyczka generuje znakomite brzmienia lead oraz brzmienia basowe. Na pokładzie znajdziemy 32 programy własne, wbudowaną jednostkę delay oraz distortion. Gorąco polecam wszystkim.

P.s. Producent zaprzestał dystrybucji powyższego instrumentu.