AnlogX - Vocal Remover plugin do Winampa Pragniesz pobawić się w karaoke a nie posiadasz instrumentalnych wersji utworów, do których mógłbyś zaśpiewać? Nic straconego z pomocą przychodzi wtyczka AnalogX Vocal Remover - plugin przeznaczony dla popularnego odtwarzacza plików multimedialnych - Winamp. Wtyczka dobrze współpracuje z nagraniami stereofonicznymi. Należy zaznaczyć, że działanie wtyczki nie nie zawsze pozwala osiągnąć zadowalające rezultaty, jednakże bardzo często rezultat jest wystarczający. Warto podkreślić, iż wtyczka do usuwania wokalu wykorzystuje te same algorytmy, jakimi cechują się hardwarowe odpowiedniki.
Usuwanie ścieżki wokalnej odbywa się na drodze analizy partii, które zarejestrowane są na obu kanałach jednocześni. Bardzo ważne wtyczka do prawidłowego działania wymaga wymaga stereofonicznego sygnału na wejściu. W przeciwnym wypadku sygnał nie zostanie przetworzony, a jedynie przepuszczony bez efektu przez plugin.Wtyczka potrafi usunąć wokal z 90% utworów dostępnych na rynku. Wtyczka do prawidłowego działania wymaga aplikacji Winamp  w wersji co najmniej 2.0. Co więcej, im jakość mp3, z której chcemy wyeliminować wokal, jest lepsza (wyższy bitrate) tym lepiej. Aby aktywować wtyczkę należy:
Przejść do okna ustawień (wciskając skrót klawiszowy Ctrl +P wybierając z listy wtyczkę AnalogX Vocal Remover.
Twoim oczom ukaże się wtyczka:
AnlogX - Vocal Remover plugin do Winampa
  Powszechnymproblemem, z jakim stykają się użytkownicy opisywanej wtyczki jest fakt, iż wtyczka nie została zainstalowana do właściwego katalogu.
Pamiętajmy aby plik vremover.dll znajdował się w katalogu: c:\Program Files (x86)\Winamp\Plugins\. Jeżeli, tak się nie stało należy przenieść powyższy plik do katalogu plugins

Wtyczka Vocal Remover jest w p[pełni kompatybilna ze wszystkimi wersjami systemu operacyjnego Windows począwszy od Windows 95.
Wtyczkę Vocal Remover znajdziesz w naszym dziale download (sekcja Music Tools) jak również na stronie producenta.
Źródło: AnalogX